Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Gledao sam sinoć neku emisiju na Sputnjiku sa Lazanskim (koja se emitovala pre ovih hapšenja), i u emisiji su svi predpostavili da če do hapšenja doći, i Lazanski je (opravdano) pitao: "Koju korist mi imamo ako uhapse Đurića"?

To i ja pitam sada.

 

Država je znala, ili u najmanju ruku predpostavila da do hapšenja može da dođe (pogotovo što su šiptari rekli da ne odobravaju (još) ulazak Đurića i Selakovića), i uhapšen je, i šta sad?

Osim što smo javno dobili šamar, ja nikakav benefit ne vidim u ovome. Čak ne vidim ni neki unutrašnji Vučićev benefit.

Ajde da smo recimo spremili vojsku, pa poturili Đurića da ga uhapse, pa čim ga uhapse, mi uletimo na sever.

Ili makar da smo spremili neke specijalce, pa čim uhapse Đurića, mi kidnapujemo Tačija, ili nekog zvaničnika.

To bi onda bila poruka, da ipak mi kontrolišemo teritoriju, a ne oni.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim što smo javno dobili šamar, ja nikakav benefit ne vidim u ovome. Čak ne vidim ni neki unutrašnji Vučićev benefit.

Ajde da smo recimo spremili vojsku, pa poturili Đurića da ga uhapse, pa čim ga uhapse, mi uletimo na sever.

Ili makar da smo spremili neke specijalce, pa čim uhapse Đurića, mi kidnapujemo Tačija, ili nekog zvaničnika.

To bi onda bila poruka, da ipak mi kontrolišemo teritoriju, a ne oni.

 

Bože me sačuvaj i sakloni :haha:

 

Nema benefita Elfe osim sto su prikazali kako se "zrtvuju za srpski narod i Kosovo", tu poruku su hteli da posalju, a mozda bi ti bilo mudro da se resis tih dubokih zabluda :D

Edited by Demon Seed
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

Inace, simbol mucenistva sa slike nije domaca radinost, nego mu je stavljen sinoc u Urgentnom Centru, gde je teatralno doveden pod brdom obezbedjenja i uz posetu najznamenitijih olosa u Srba

 

I samar ne smeta njima, jer nemaju srama, ni za sebe a kamoli za narod

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja kažem šta bi trebalo uraditi, a vi komentarišete kao da sam rekao "šta smo uradili".

 

Naravno, znam ja za varijantu da Vučić hoće da se prikaže kao mučenik, to je prvo što pada na pamet. Pa čak i ova najavljena podrška natalitetu u Srbiji je moguće zbog Kosova, da bi rekli "Ajde bolje da se rađamo, nego da ratujemo".

Ali uprkos tome, ne vidim da i nekim babama i dedama ovo može da utiče da im Vučić bude veći u očima.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mi komentarisemo da je van pameti ideja da bi to trebalo uraditi, cak mi je malo tuzno sto to sad kucam opet xD

 

To bi prvenstveno ugrozilo taj narod dole oko kog si moralisao kad smo se prosli put raspravljali na tu temu :P

 

A cek, to radjanje pominjes u kontekstu toga da pocnemo da povecavamo svoju brojnost na Kosovu?

 

Cak i kad bismo stavili na stranu koliko je bolesna ideja da se radja puno dece u takvim uslovima, trebalo bi nam 60ak godina da povecamo svoju populaciju na Kosovu na 5%, i to strogo kad bi svaka devojka 20+ radjala po 4 komada.

 

I to kad bismo racunali da Siptarima broj stoji, realnije je da bi trebalo 100 godina

 

Daj covece saberi se xD

Edited by Demon Seed
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je završena priča o Kosovu, zašto se onda još cimaju sa nama?

Valjda bi prekinuli sve pregovore, i boleo bi ih kurac za sve što se tiče nas. Ali to ne mogu, dok ne uđu u UN.

Do tada, moraju da se pate sa nama.

 

@Dimon.

Ne znam ko treba da se sabere. :P

Čoveče, loše analiziraš politiku, što se pokazalo i na prošlim i predprošlim izborima. :P

 

I opet me nisi shvatio. Nije poenta moj predlog šta treba da se uradi. Nego je poenta, ako već nudiš Đurića na poslužavniku, šta radiš kao kontrareakciju kada ga uhapse? Nebitno šta, ali mora da bude neki plan. Neka konra reakcija. Možda i miroljubiva.... nebitno.... Ali ovi debili čak ni to nemaju.

I to komentarišem, i naglas se čudim što nemaju... jesu oni debili i retardi, ali baš toliki, i dalje mi je teško da poverujem.

----------

 

Aprpoo broja. Nas i sada ima više od tih 5%. Šiptara (po mom mišljenju) na Kosovu nema više od milion. I oni se zadnjih 10-15 god, mnogo iseljavaju, i njihove žene neće da rađaju više od jednog deteta. I kod njih su došle "zapadne vrednosti". Nas ima oko 20-30 hiljada u severnom delu (Kosovska Mitrovica, Zvečan...), a po južnim enklavama nas ima oko 100 hiljada, i zadnjih par godina je po tim enklavama zabeležen porast nataliteta (za divno čudo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, koji je to profil ljudi koji moze da proguta ova sranja?

Meni je sve ono juce bilo komicno.

 

SNS-SPS glasači + glasači još barem desetak (mikro)stranaka = više od pola srbije brt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je završena priča o Kosovu, zašto se onda još cimaju sa nama?

Valjda bi prekinuli sve pregovore, i boleo bi ih kurac za sve što se tiče nas. Ali to ne mogu, dok ne uđu u UN.

Do tada, moraju da se pate sa nama.

vama nas ima oko 100 hiljada, i zadnjih par godina je po tim enklavama zabeležen porast nataliteta (za divno čudo).

 

ko se bre cima sa nama

 

nemoj biti delusional

 

svi ovi ``pregovori`` kao zajednice opstina

 

te ce dati sever

 

te ce podeliti

 

te vucic kao pregovara su samo glumatanja

 

sviranja kurcu

 

kosovo je definitivno otislo 99 kad su se povukle vojska i policija

 

sve ostalo je prazna prica i demagogija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki drugi dan u Informeru Trump rekao ne damo vam ni sever, pa onda kad budu otkinuli 100 ari od Kosova bice veliki pobednici :haha:

 

@Elf:

Analiziramo kao da sam ja igrao Civ a ti Heroes 3 i Diablo 2, a ne obrnuto :P

 

Ne nude Djurica na tacni njima nego prave predstavu za nas ovde, njima se jebe za Kosovo.

 

Sto se izbora tice, dobio sam opkladu sa jednim gospodinom koji malo duze prati i to mi je dosta :P

(Da ce DJB/Dveri da imaju vise od Belog, Patke i DSa :D)

 

Daj bre je l' moguce da ti ovoj vlasti dajes kredibilitet pricom o nekakvim vojnim akcijama, pa jos u pozitivnom kontekstu razmisljas o tome... pa ne bih isao da ratujem za ovaj narod, a kamoli s pod komandom ove vlasti, nek se podave u govnima svi slobodno.

Bih u nekom slucaju invazije ili da bar postoji normalna svest naroda pa da znam sta branim, ali da ucestvujem u masovnom pisanju po sebi, jok. Imam jedan zivot i radije cu da ga provedem kao dezerter u nekoj drugoj zemlji nego da se zrtvujem zbog gluposti i bahatosti.

 

Ali dok se gaje zablude da nije kriv narod nego opozicija, onda mozes da ga volis i dalje, jbg :haha:

 

Predlazes kao bard Zivadinovic fudbalska resenja, 1-2-op-kontra :D

 

Bar je sreca u nesreci sto je ova govnjiva marionetska vlast naucila da nema kurcenja pa je manja sansa da se ponove sranja iz 90ih.

 

 

 

Jbt, koji je to profil ljudi koji moze da proguta ova sranja?

Meni je sve ono juce bilo komicno.

 

Treba da prestanemo da se cudimo, cudno je kad je neko normalan, dobar, human, itd, sto puta dokazano, narocito kod nas.

 

Ovo za brojeve ne znam odakle ti, ako cemo vec anektodalne izvore, poznavao sam Siptara koji je radio u Engleskoj a imao u Pristini zenu i cetvoro dece, bas onaj klasicni :P

 

I da nas je 10% tamo, van pameti je da savetujes ugnjetavano stanovnistvo da se razmnozava, to moze samo neko ko na to gleda kao na vucenje slidera da kupi peasante u H3 :D

Sve i kad bi ih bilo vise i da krenu kao ludi da se razmnozavaju, ne bi mogli za 100 godina da dodju ni do 15-20%

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf:

Analiziramo kao da sam ja igrao Civ a ti Heroes 3 i Diablo 2, a ne obrnuto :P

 

Pa ja sam igrao sve 3, i još plus gomilu drugih klasika, tako da mi je definitivno šira slika u glavi. :P Eh da: Disciples 2 >>>> Heroes 3.

Kad obrneš Master of Orion 2 na Impossible težini, bez sejvovanja, možemo da pričamo o strategijama. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...