Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

a je l' istina da je sad normalan donji pritisak 60?

 

Kako mislis sad?

Jeste, to je normalno. 57 je vrlo blaga hipotenzija koja te ne ugrozava. U svakom slucaju hipo>hipertenzija, nece ti napraviti sranja kod losih krvnih sudova kojima ti neumitno plovis :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

110/70, jedva mi je našla donji puls, kaže imam lenjo srce, ja iskreno i ne osećam da ga imam, samo kad treniram osetim da je tu...

pa radili su neki ekg od pola minuta, to je samo pregled sportskog za potvrdu da mogu da idem na trke, valjda znaju šta rade...

 

fala grobe, u principu ja sam to kontao kao dobar podatak ali me sestra napade sinoć kako preterujem i kako to nije dobro a ja jedva da išta radim u zadnje vreme :D

 

meni to super zvuci :) ljudi sa velikim srcem

 

javi se da idemo negde da se zezamo

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад баш нешто размишљам, да је Зенадмин женско, како би се звао:

 

1. Зена (администраторица ратница)

2. Зенка

3. Зенада

4. Зенина

5. Зенена Вилијемс

6. Зенеона

7. ЗенБоб Металоне

8. Зе не се ква

9. __________

 

Гласачка мјеста отворена до 19:00.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ti kurac otkucao sam veliki odgovor i prokleti sjebani mis sve markira i greskom izbrisem. Fffffuuuuu, evo neke integralnije verzije, mrzi me opet.

 

Dzoniz kod sportista je povecan udarni volumen, tj kolicina krvi koja se pri svakom otkucaju srca ubaci u cirkulaciju, i nerv koji se zove vagus koji takodje utice na sporiji rad srca. Sad je pitanje koliko si se ti uopste bavio sportom i da li je doslo do tih promena na srcu koje nisu opasne (sto bi rekao nas narod, kompatibilne sa zivotom).

Isto pitanje da li ti je doktorka radila EKG jer na njemu moze da se izdiferencira da li je cista bradikardija u pitanju ili ima i nekih pridruzenih poremecaja ritma ili prosirenja srcanih supljina, posle toga bi isao UZ srca ako ima vec nekih sumnji sto Demon rece. Ali bottom line, normalna je ta frekvenca za sportiste, samo je pitanje koliko si se ti i kojim sportovima bavio. Ako hoces trzni na PM.

 

Dodala bih na sve ovo sto je koleza rekao i vreme kada ti je meren pritisak i puls... baroreceptori se nalaze u arterijama vrata (karotide) samim tim odmah reaguju na promene spoljnog pritiska. Pa ako je merena tenzija i puls prosle nedelje... ocekuj nize vrednosti.

Anyway doktorka neka ti uradi ekg za pocetak...

 

Btw danas sam dobila najjaci zagrljaj od deteta ikada... jbte deca su najbolji pacijenti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...