Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

čoveče, Ameri su na Kastra pokušali preko 60 atentata (u stvari možda i više), ti mi pričaš šta je Kastro radio

nisam ni rekao da ja znam kako se raspala SFRJ, rekao sam samo da ti ne znaš niti možeš znati

Google i Microsoft plate kaznu hahahaha pa znaš šta su radili pre sa monopolistima? Jesi ikad čuo za Baby bells?

Raskomadaju kompaniju bre na 6-7 baby kompanija i slikaj se Gejtse.

al ne znam o čemu ti, baš što se tiče informacione i medijske industrije, opštepoznata je stvar da je 50 kompanija bilo na tržištu u Americi 1980. godine a sada je 6-7. Teško sakaćenje konkurencije.

i brate, nisam rekao da su bukvalno seli i dogovorili se oko pevačkih emisija. Kako to lepo uspeš da nazoveš srbsko tržište "uređenim samo ne zakonom", a ovde ne možeš skontati upravo analognu stvar, ne treba valjda pisani ili nepisani dogovor da imaju, kao neku teoriju zavere gde su se sastali u motelu na rubu grada, pičke, kokain i dogovor o terminima emisija

naravno da su interesno podelili zone bez da su se ikad upoznali. Jer im nije u glavi da budu i drektno cut-throat kompeticiji 

Edited by Srbin Hamza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sećam slučaja sa sportskom opremom, cifra koju su platili je daleko manja od profita koji su napravili. 

39 minutes ago, Srbin Hamza said:

čoveče, Ameri su na Kastra pokušali preko 60 atentata (u stvari možda i više), ti mi pričaš šta je Kastro radio

 Pokušan je atentat i na Hitlera, više puta. Ali ne bi mi bilo žao da su ga ubili pre 1945. Zašto ljudi misle da se kritikom jedne strane automatski opravdava druga ???

Quote

nisam ni rekao da ja znam kako se raspala SFRJ, rekao sam samo da ti ne znaš niti možeš znati

 Ono što možemo znati jeste kakvi su bili odnosi ljudi neposredno pre, za vreme i nakon rata. Znamo pojedinačno ljude koji su išli dobrovoljno da ubijaju ili proteruju svoje komšije, znamo ko je ostao bez svoje kuće, ko se uselio u tuđu, ko je oteo, ko je vratio oteto. I zato mi nije jasno kako neko insistira da je on (njegov narod) samo žrtva, a da jedino druga (ili treća) strana zločinačka.

Quote

Google i Microsoft plate kaznu hahahaha pa znaš šta su radili pre sa monopolistima? Jesi ikad čuo za Baby bells?

Raskomadaju kompaniju bre na 6-7 baby kompanija i slikaj se Gejtse.

al ne znam o čemu ti, baš što se tiče informacione i medijske industrije, opštepoznata je stvar da je 50 kompanija bilo na tržištu u Americi 1980. godine a sada je 6-7. Teško sakaćenje konkurencije.

Situacija u kojoj su MS (na PC-u), Gugl (na telefonima), Facebook (na društvenim mrežama) je takva da nema šta da se raskomada. Ako bi od sutra nekako naterao 5 kompanija da prave Windows, za 5 godina bi jedna od njih opet došla do 80-90% udela. Ne možeš naterati ljude da koriste nešto što ne žele. Ono što možeš jeste da ih kazniš ako zloupotrebe svoju poziciju, kao što je EK skoro uradila sa Guglom. I znaš šta je rezultat - Gugl je napunio budžet EU, a korisnici će plaćati telefone malo skuplje nego do sada. Što je meni u redu, ali mnogima verovatno nije.

 U nekim oblastima je izuzetno skupo biti konkurentan (npr. proizvodnja čipova, razvoj mikroprocesora). I neki jednostavno ne mogu da prate taj trend. Ali to su retke situacije i mogu se kontrolisati. S druge strane, u nekim oblastima imaš 50 kompanija, proizvođača, provajdera i tu su kupci na dobitku, pošto imaju izbor.

Quote

i brate, nisam rekao da su bukvalno seli i dogovorili se oko pevačkih emisija. Kako to lepo uspeš da nazoveš srbsko tržište "uređenim samo ne zakonom", a ovde ne možeš skontati upravo analognu stvar, ne treba valjda pisani ili nepisani dogovor da imaju, kao neku teoriju zavere gde su se sastali u motelu na rubu grada, pičke, kokain i dogovor o terminima emisija

naravno da su interesno podelili zone bez da su se ikad upoznali. Jer im nije u glavi da budu i drektno cut-throat kompeticiji 

Zapravo, rekao si, pogledaj ponovo svoj post. Ili ti ili Aca, svejedno je. hoću da kažem da postoji bilo kakva sumnja da je napravljen (neformalni) dogovor, to bi se istražilo kako dolikuje. Srpsko tržite nije uređeno po dogovoru nego po pištolju, a to je malo veći problem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je Kuruz već odgovorio da nije kartel, ne znam zašto guraš i dalje...

2 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Pokušan je atentat i na Hitlera, više puta. Ali ne bi mi bilo žao da su ga ubili pre 1945. Zašto ljudi misle da se kritikom jedne strane automatski opravdava druga ???

šta ja opravdavam, pričam samo da drobiš jednostrano o Kastru. Dakle, ako je u svakom atentatu učestvovalo po 100 osoba, a bilo 60 atentata, to je jedna Srebrenica da se pobije

i onda dođu Ameri koji ti ispiru mozak i kažu vid ovog Kastra pobio 6 soma ljudi. Kao sada kada bukvalno zabrane Venecueli uvoz materijala za održavanje elektrana, prestane proizvodnja struje, i onda počnu da seru da Maduro muči sopstveni narod

Hajmo malo manje licemerja. Ameri su pobili 2 miliona Arapa na Bliskom istoku od 2001. do danas. Kakav Kastro bre. zaboravio sam čak i da komentarišem ono kad si lupio da Amerima nije bitna vojska, a njima galon dizela košta kao dva litra u Evropi. To nije bitno za ekonomiju? Misliš da samo Srbi vladaju pomoću pištolja, pa Srbima ni ministar ne zna pištoljem rukovati. Amateri.

Quote

 I zato mi nije jasno kako neko insistira da je on (njegov narod) samo žrtva, a da jedino druga (ili treća) strana zločinačka.

ti si rekao da su milošević i Karadžić počeli rat, saberi šta pričaš

Quote

 U nekim oblastima je izuzetno skupo biti konkurentan (npr. proizvodnja čipova, razvoj mikroprocesora). I neki jednostavno ne mogu da prate taj trend.

je li bogati, sad ćeš još malo i socijalista da postaneš :haha:

pa u nekim oblastima je najjeftinije da država bude jedini privrednik. Takođe je u nekim oblastima preskupo da privatne korporacije zagađuju kompletnu životnu sredinu. A neke oblasti su totalno retardirane i ne treba ni da postoje. 

Samo nastavi, možda i postaneš socijalista :haha:

Quote

Zapravo, rekao si

zapravo, to si tako ti tumačio, a tvoji zapadnjaci i fudbal tako nameštaju da slučajno ne udari Španija na Brazil u osmini finala. nameštaju ljudi de stignu da je smešno i pričati da tu neke jadnike kažnjava neka agencija za konkurenciju. Još ih bailoutovali 2008. godine, cenim da misliš da je to socijalizam a u stvari je neoliberalizam. nameštaljke na sve strane. 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo licemerje, pa upravo ti rekoh ti da to što sad kritikujem jednu stranu, ne znači da opravdavam drugu. Ako kažem da je A kriminalac, a B njegov neprijatelj, to ne znači da je B Majka Tereza. Ali u ovom trenutku govorimo o A, a ne o B.

Prilično sam siguran da bi Ameri osvojili sve naftne zemlje koje trenutno imaju pod kontrolom i sa vojskom kakvu je SFRJ imala. Ili da bi npr. Francuska sama mogla da pregazi Irak, Libiju, Avganistan, bez većih problema, iako im je vojska višestruko lošija od američke. Inače, Ameri trenutno pola svoje potrošnje pokrivaju iz sopstvene proizvodnje, sa svoje teritorije, za 10 godina će doći do 100%. A najveći partner im je Saudijska Arabija, sa kojom nisu ratovali, pa i Kanada. Nafta je takođe podjednako jeftina i u Rusiji (trenutno i malo jeftinija), ali im država ne liči ni na šta, iako imaju potencijal da budu bolji od Japana. A Japan nema ni naftu ni vosjku, ali ima ekonomiju. Znači da nije ni do nafte ni do vojske.

Venecuela je slobodna da uvozi šta god hoće iz Rusije, Kine, Kube, Irana i ostalih zemalja koje im nisu uvele sankcije. Nije proizvodnja struje svemirska tehnologija.

Quote

ti si rekao da su milošević i Karadžić počeli rat, saberi šta pričaš

Ja sam govorio više puta da je svaka strana mogla da izbegne rat da je htela, bez obzira na to ko je počeo. I da bi dobila više nego što ima danas. Takođe, to što je jedna strana počela rat, ne znači da druga nije činila zločine. Posle II svetskog rata je brdo Rusa, Amera, Srba... trebalo da bude streljano zbog ratnih zločina, ali nisu, pošto su bili pobednici. Takav je sistem, jebiga. Ono što možemo, jeste da pamtimo i da činimo sve da se tako nešto ne ponovi.

Quote

je li bogati, sad ćeš još malo i socijalista da postaneš 

pa u nekim oblastima je najjeftinije da država bude jedini privrednik. Takođe je u nekim oblastima preskupo da privatne korporacije zagađuju kompletnu životnu sredinu. A neke oblasti su totalno retardirane i ne treba ni da postoje. 

Samo nastavi, možda i postaneš socijalista 

WTF ??? Ne kažem ja da konkurencija ne treba da postoji, već da firme ne mogu da isprate zahteve zbog sopstvenih grešaka. I zbog toga propadaju. A ne zato što im neko brani da posluju. Loše odluke, loš R&D, loši ljudi i nema te. Ali isto tako može i da se uloži keš i napravi nova kompanija od nule, ako to neko hoće (hint: Kina). Microsoft nije uspeo na mobilnom tržištu, a imali su neograničen budžet i slobodno tržište. Niko im ništa nije branio, Apple i Gugl nisu sklapali dogovore koji bi štetili MS-u, najveći Android proizvođač (Samsung) je pravio WP telefone i ništa nije vredelo. Jer develeopri nisu hteli da prave Windows aplikacije (iako je MS gurao brdo love da bi im olakšao posao), a ljudi nisu hteli da kupuju Windows telefone, čak ni za 1 RSD kod provajdera. I mogli su da nastave sa razvojem i guranjem WP-a, niko im nije branio, ali su oni sami odlučili da se povuku.. Ajde molim te objasni mi kako bi socijalizam rešio ovaj problem, a da to ne ide preko leđa građana.

Quote

zapravo, to si tako ti tumačio, a tvoji zapadnjaci i fudbal tako nameštaju da slučajno ne udari Španija na Brazil u osmini finala. nameštaju ljudi de stignu da je smešno i pričati da tu neke jadnike kažnjava neka agencija za konkurenciju. Još ih bailoutovali 2008. godine, cenim da misliš da je to socijalizam a u stvari je neoliberalizam. nameštaljke na sve strane.

Jbt, šta je sa tobom? Pa kad sam ja zastupao nekažnjavanje i tvdrio da je to ispravno ili da je to kapitalizam? Da se ja pitam, FIFA/UEFA ne bi postojale danas zbog svih sranja koja su napravili. Ali postoje, jer ljudi to žele. I znaš šta ti još kapitalizam nudi? Da isključiš/ne kupiš TV, računar, telefon, automobil, burger...  i odeš na planinu da se prošetaš po lepom vremenu. Ako to uradiš ti i 5 milijardi drugih ljudi, FIFA, Facebook, VW, Mekdonald, Shell... će bankrotirati, a novac će otići ljudima koji prave kvalitetnu obuću, proizvode zdrave namirnice, pišu dobre knjige i zalažu se za mir u svetu. 

 

18 hours ago, Srbin Hamza said:

Eto ti Ace Lukasa, koji je povodom konkurencije Granda i Pinka rekao da je to besmisleno, jer u Nemačkoj tri talent takmičenja imaju dogovor, i jedni emituju utorkom, drugi četvrtkom a treći subotom. Tako pevaju svi, svi zarađuju od reklama i postoje tri pevačke emisije sedmično. Dok zbog konkurencije na smrt subotom uveče sada u Srbiji postoji samo jedna emisija.

Jer u Srbiji je samo subotom uveče dozboljeno pevanje

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pobogu čoveče šta ti radiš, šta treba tri sata da obigravam oko svega što pogrešno protumačiš... šta treba npr da objašnjavam da kad uvedeš sankcije Venecuela ima gubitke zbog smanjenog izvoza kao što je i Srbija imala devedesetih, da tu postoji lančana reakcija a ne tek kao ajd nađi i uvezi od nekog drugog, koji je 3.000 km daleko. 

Konstantno je to i problem: ti ne sagledavaš celinu niti jednom. Hoćeš neki problem da posmatraš izolovano kao čardak ni na nebu ni na zemlji, i ja treba da vraćam KONTEKST svemu.

Pa nisam siguran da nemam pametnija posla. Kao smetaju ti fifa i ostali namešteni kurci a veruješ u epohalnu glupost da ti što nameštaju tamo tebi se neće usrati u život ako im otvoriš tržište? Bombarduju zemlje da bi otvorili tržište braćala.

S druge strane, ta ideja da će ljudi sami INDIVIDUALNO da pruže otpor je naravno PODVALA do jaja. 

imaju dogovor, možeš to tumačiti kao teoriju zavere do sutra, i dalje to nije to

Primer s gugl, ms i eplom ti je loš jer ignoriše ono što sam već reko, a to je da je sa 50 kompanija broj pao na 6-7. To što oni "konkurišu" između sebe danas a ima ih skoro na prste jedne ruke je namešteno tržište. Opravdanja da je koncentracija vremenom neminovna su toliko nesuvisla da ne znam šta bi rekao: monopole su komadali pre nekoliko decenija, sad ih ne komadaju. R&D im je radila vojska pre nekoliko decenija, sad kad rade privatnici to kurcu ne valja. Kvalitet proizvoda opada, trajanje im je dok se počešem po jajima

To kako bi socijalizam rešio je promašeno pitanje: Socijalizam ti ne nudi dembeliju no slobodu. Koju trenutno nemaš. Idi prošetaj do planine ako je imaš.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Venecuela ima loše odnose sa USA 20 godina i nisu za to vreme usmerili ekonomiju na druga tržišta i sad crkavaju od gladi i bez struje? Ako je tako, onda su Maduro i Čavez veći idioti nego što sam mislio. Ali mislim da nije tako.

 

Gledam izolovano da bih pokazao da ne mora da bude tako loše. Tj. može se živeti i bez USA (pod sankcijama), a da ti narod ne umire od gladi (hint: Iran). A danas je to mnogo lakše, nego što je bilo nama pre 20 godina. Koliko puta sam ponovio ovde da neka zemlja ne može da postane Švajcarska ako se ne sliže sa USA i EU ekipom. Ali može da balansira i da dođe do nivoa Češke bez uzimanja većih "kredita" i savijanja kičme. Ne može Venecuale bez saradnje sa USA da postane Čile, ali ne mora ni da bude to što sada jeste.

 

Nisam rekao da je spadanje knjige na dva slova neminovno, već da je realnost u nekim industrijama, i da se to može kontrolisati. To je pre izuzetak, a ne pravilo, ako posmatraš sve ostale grane privrede (nema smisla da ih nabrajam, ali mogu ako insistiraš)

 

Još malo činjenica:

- Može se pružiti otor sistemu individualno (hint: Daško i Mlađa, nisu najbolji primer, al' su naši)

- Može se bez Gugla, MS-a, Apple-a (hint: Purism)

- Može se bez NSA procesora, čak i x86 (hint: VIA)

- Može se bez svega što nudi neoloberalizam (hint: Amiši)

- Među prvih 30 ekonomskih partnera USA, samo sa jednim su ratovali. Pre 40 godina. I izgubili

- Rusiji su ratovi ekonomski doneli krompir. Verovatno su i u minusu.

- Kinezi su bez opaljenog metka uzeli pola sveta. Ne mislim da restorane i robne kuće, već na uticaj koji su stekli tehnologijom, podmićivanjem i davanjem nepovoljnih kreditia (hint: Srbija, nije najbolji primer, al' je naš)

- Moderno poslovanje nije 0-sum game (hint: zato je Vijetnam odlučio da se otvori ka USA)

- Itd.

 

Može čovek da bude slobodan danas, zaprepastio bi se koliko ih ima koji žive bez Gugla, MS-a, Apple-a, Mekdonalda, nafte, GMO hrane... A nisu ni Kinezi ni Amiši. Problem je što su ljudi "socijalisti" samo kad imaju korist od toga. A kad treba da daju doprinos, onda im socijalizam i nije tako privlačan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

24 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Može čovek da bude slobodan danas, zaprepastio bi se koliko ih ima koji žive bez Gugla, MS-a, Apple-a, Mekdonalda, nafte, GMO hrane

još kad bi početak rečenice imao veze s krajem

 

sve u svemu, klin-ploča

da postanem Amiš da bih izbegao neoliberalizam

onda nemoj gledati u Rusiju kad pričaš o totalitarizmu

upravo si ga definisao

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Gruziji i Ukrajini u poslednjih 10 godina. Pre toga u Češkoj ('68, '45), Mađarskoj ('56, '45), Poljskoj ('39), itd.

16 minutes ago, Srbin Hamza said:

isto bih i ja mogao da kažem

nakon što sam ukazao da brutalno ignorišeš kontekst, ti izvadiš poređenje Irana i Venecuele

brate, to je početnička greška

Zašto? Zašto Čavez nije radio isto što Ahmedinedžad?

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što Iran nije okružen neprijateljskim državama. Šta  nije jasno kada kažem "kontekst"?

12 minutes ago, Underkuruz said:

a gde je to Rusija vodila osvajačke ratove u poslednjih 200 godina, pa da joj nešto donose?

verovatno onda kada je Švajcarsku učinila neutralnom zemljom, da bi danas došli likovi da pričaju da je Švajcarska to što jeste zahvaljujući EU i SAD

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda znaš šta je prethodilo tim događajima u Ukrajini i Gruziji? na stranu to što se ne mogu nazvati ratovima, isto kao ni to što se dešavalo u Mađarskoj, Poljskoj i Češkoj nisu bili ratovi

Just now, Srbin Hamza said:

verovatno onda kada je Švajcarsku učinila neutralnom zemljom, da bi danas došli likovi da pričaju da je Švajcarska to što jeste zahvaljujući EU i SAD

 

vidiš, moguće da na to misli

nestade edit, jebem ti, ne mogu da izmenim post
elem, to u Gruziji jeste bio rat, ali ostaje poenta o tome da treba videti šta je tome prethodilo i da to ne može da se nazove osvajačkim ratom ni u ludilu

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je bar rekao tamo neki Avganistan 1979. nego priča o Rusiji koja je zadnjih 30 godina u kompletnoj defanzivi

npr, sve se radi zato što Rusija ne može da se odbrani od NATO snaga s Krima, bukvalno ako se rakete tu postave ne postoji mogućnost odbrane zemlje

al DMD umesto da se zapita zašto Ameri guraju da dobiju te pozicije u Gruziji ili Ukrajini, dakle da bukvalno osvoje mesta odakle rakete Moskva ne može da obori, on okrene i priča nebitne gluposti o tome kako je Rusija napala Ukrajinu

smejurija

Ameri s druge strane napadaju čisto ofanzivno već decenijama, osvajaju zemlje pretežno s naftom, onda to prodaju na svom tržištu za sitan novac, a niska cena nafte, ko ne kapira koliko je to potrebno ekonomiji a živi u Vučićevoj Srbiji, taj stvarno pojma nema

i onda dođemo i pričamo da su karakteristike tržišta ključne za uspeh ekonomije a cena galona nije

sve u svemu DMD ima kratere u obrazovanju i to ne može da se popravi sa par postova 

Edited by Srbin Hamza
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek je tako kad se prirodnjaci bave društvenim naukama (doduše on smatra da društvene nauke nisu nauke, ako se dobro sećam)
sve pokušavaju čistom logikom, kao da su društveni odnosi, pravo, politika, filozofija, logika itd. jednaki matematici, pa samo sabereš 2 i 2, što bi rekao Efenberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bata
Opet ti o nafti. Pola sveta ima jefitniju naftu od USA i opet su u buli. Pola sveta nema naftu i uspešni su. Dokle bre više ignorišete činjenice. 

Polovina Iranovih suseda su neprijateljske države, a polovina nisu države. Nije Venecueli lako da sarađuje s Kinom i Indojom, ali ako može Čile, mogu i oni. Takođe, tu im je Ekvador i još poneka banana država. A pritom ih ima i 3 puta manje od Iranaca, a imaju više nafte. Realno, trebalo je da im bude bolje nego Irancima, a ne lošije. Čavez i Maduro su govna koja mrze svoj narod. Činjenica

@Kuruz
A međunarodno pravo? Nepovredivost granica nezavisne i međunarodno priznate države? Susedu se sviđa moj komad zemlje, pa što ne bi uzeo? Krim je srce Ukrajine ;) Sovjetski tenkovi u Češkoj, Poljskoj, Mađarskoj su ok, ali NATO tenkovi u SRJ nisu?

A vi se zapitajte zašto Gruziji i Ukrajini više odgovara da im glavni parteri budu Ameri a ne braća Rusi. I kako danas izlgleda živeti u Gruziji, a kako po onim Stanovima koji se drže Rusa i svojih diktatora.

 

Ne vredi, ne mogu više. Da ponovim opet da ne volim to što rade ni Ameri, ni Rusi, ni Kinezi, da mislim da su svi njihovi političari govna, ali i da su podjednaka govna. Razumem da neko ne voli Amere zbog toga što rade, ali ne razumem kako ne vidi da Rusi, Kinezi, Liliputanci... nisu ništa bolji. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj to da radiš
niko nije rekao da je to što su uradili u Češkoj, Mađarskoj i Poljskoj okej, niti se o o tome uopšte pričalo koje je Rusija vodila da bi osvojila materijalna dobra, već da to nisu ratovi
što se tiče Gruzije, pročitaj ko je bio Sakašvili, ko ga je podržavao, šta je gruzijska vojska htela da uradi... pa se onda vrati

 

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

24 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Polovina Iranovih suseda su neprijateljske države, a polovina nisu države

jesi ti to kao klasičan bot u susede Irana uračunao samo one koji se graniče s njime?

Britanija je 1918. formirala Saudijsku Arabiju, SAD preuzela kontrolu nakon WWII, i sve zemlje NATo imaju koristi od te nafte, šta tu tek nije jasno?

Kolonijalizam nije jasan?

Koga bre briga šta su Čavez i Maduro (Venecuela je kapitalistička kao i svi ostali), jel to daje Trampu pravo da radi to što radi i što planira da uradi? Po međunarodnom pravu?

Braćala, pormašaj za promašajem, od Švajcarske pa nadalje

Socijalizam kriv za Brexit, za to što se ljudi bune svuda u kapitalističkim zemljama, za Grčku, ma za Srbiju, pa daj bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

neoliberalčinama se 2016. narod oteo kontroli, sad ga možda posle 3 godine ispiranja mozga i prevaspitaju

nije da breksitovci nisu govna, al ovi bi pogazili referendum kad bi mogli

inače je jedan britanski intelektualac Dejvid Morli dobro objasnio zašto su glasali za

otprilike, izašao je ispred kuće u Birmingemu i sreo gomilu suseda kako kažu da su za Brexit. Pitao ih je zašto, a oni su rekli jer od EU ima koristi samo London i oćemo da i oni pate

I tako i jeste, Birmingem je opustošen, otišla industrija i poslovi, samo London se širi i prosperira a ostali propadaju

onda dođe londonski krug dvojke i kuka kako su ovi ruralni i neobrazovani i krezubi

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...