Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

12 hours ago, Dead Man Drinking said:

Hteo sam da kažem da je bitnije na kojoj si strani od toga kakva ti je vosjka. 

 

Podjedanko je bitno i jedno i drugo, po mom mišljenju. 

Ali ono što nama najviše manjka je politika posle rata. Počevši od onomad kad je Dušan razvalio bugar na Velbuždu, pa smo posle toga bili: "aj... nema veze... puj pike, ne važi", dok bi ih svaka druga nacija asimilovala. 

Ali je fascinantno i to, kako ti neumorno tražiš razlog da ocrniš srblje. :) 

Jeste veliki problem u nma, ali ne sav problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DMD i ja se do pola slažemo: naravno da su krivi Srbi, nisu krivi Šiptari. Al dodatno je kriv kapitalizam.

 

ovo oko vojske i ne kontam šta priča, Nemačka je izgubila WWII jer je ona išla u vojnu borbu dok je SAD išla strateški. Nije se ni borila sa Nemcima praktično do 1943. nego je osvajala naftne izvore po Bliskom istoku (nakon rata imala je 60% izvora pod svojom kontrolom)

Ono posle krenu na Nemačku s tenkovima, a Nemci nemaju goriva da pokrenu svoje mašine. Inače bi pojeli američke tenkove.

do dana današnjeg Nemci imaju najefikasnije šiptarvagene na planeti, al nafte nemaju. Da su malo pametniji, s Rusima bi vladali svetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf, Bata
Obojica ste rekli da je problem i nama i Švabama (i ostalima) bilo ono što se dešavalo van vojske. To je ono o čemu pričam. Tzv. sprksi heroji - Karadžić, Mladić, Arkan i slični njima su mogli da urade mnogo više za Srbe da ih nisu gurali (vodili) u rat. Ali u tom slučaju bi uradili mnogo manje za sebe, tj. svoje najbliže. Isto tako je i na drugoj strani. Niko u modernoj istoriji nije upropastio Hrvate kao Tuđman i HDZ, a ovi mu dižu spomenik. O Tačiju i Albancima da ne govorim. Ali ja živim u Srbiji, i gledam šta treba da se radi da bi ovde bilo bolje. A ne može nam biti bolje ako i dalje budemo tvrdili da nam je loše zato što su svi protiv nas.

Da, od drugih zavisi to da li možemo da budemo Švajcarska. Ali samo od nas zavisi to što nismo kao npr. Češka. A poslednjih 20 godina se u svakom trenutku u Češkoj živelo mnogo bolje nego kod nas. Zapravo i pre 15 godina je tamo bilo bolje nego ovde u bilo kom trenutku od 1989.

Nisu Srbi ni bolji ni lošiji, ni pametniji ni gluplji od drugih naroda. Nema razlike po tom pitanju. Ali neki narodi, tj. političari koje su birali, su znali da prepoznaju šta je najbolje za njih u tom trenutku i u kom smeru ide svet. Ja razumem da su se greške pravile kada informacije nisu bile tako lako dostupne i kada se nije znalo šta se tačno dešava na drugom kraju Evrope. Ali danas, kada je svet "na dlanu", nema mnogo opravdanja za to. A mi (i svi drugi) sve više verujemo u razne teorije zavere i gluposti koji veze sa realnošću nemaju. Ne mogu da verujem šta slušam svaki dan od ljudi, i čini mi se da je sve gore i gore. Nemam ja nameru da ocrnim Srbe, pošto iz iskustva znam da drugi narodi nisu ništa bolji. Zapravo, da sad biram državu u koju bih otišao da živim, ne bih znao šta da izaberem :)

Samo za Batu:
https://www.quora.com/Why-does-low-income-still-exist-Why-can’t-government-regulate-income-rules-like-it-regulates-labor-policies-How-can-anyone-make-sense-of-top-management-salary-increases-over-the-last-decade/answer/Dennis-Pratt-3?ch=2&srid=hO7TJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

33 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Obojica ste rekli da je problem i nama i Švabama (i ostalima) bilo ono što se dešavalo van vojske.

Naravno da nisam to rekao. Sve što sam rekao je imalo veze sa vojskom. Sve što i danas Amerika radi ima veze sa vojskom.

U suštini, vrlo ograničeno shvataš stvari, i ovo i taj link što si nabacio, koji je naravno kapitalistički od početka do kraja.

To samo ekstremni libertarijanci nazivaju odluke vladara u toj priči socijalizmom, a u stvari to je sve neoliberalizam.

Eto ti Ace Lukasa, koji je povodom konkurencije Granda i Pinka rekao da je to besmisleno, jer u Nemačkoj tri talent takmičenja imaju dogovor, i jedni emituju utorkom, drugi četvrtkom a treći subotom. Tako pevaju svi, svi zarađuju od reklama i postoje tri pevačke emisije sedmično. Dok zbog konkurencije na smrt subotom uveče sada u Srbiji postoji samo jedna emisija.

Dakle, bukvalno tvoja priča protivreči praktično najuređenijem tržištu u Evropi, jer je napisao neki libekovac. A u stvari samo demonstrira nepoznavanje, jer misli da je srbsko tržište, gde ništa nije uređeno i vlada divlja deregulacija i vučićđilasgovna, bolje od nemačkog :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dead Man Drinking said:

@Elf, Bata
Obojica ste rekli da je problem i nama i Švabama (i ostalima) bilo ono što se dešavalo van vojske. To je ono o čemu pričam. Tzv. sprksi heroji - Karadžić, Mladić, Arkan i slični 

Ne možeš mešati Karadžića, Mladića, i Arkana. Prva dvojica su legalno tu (jedan je izabran na izborima, drugi je general), Arkan je kriminalac, koji je sa svojom paravojskom otišao i pljačkao, dok ga upravo Mladić nije proterao. Ali ti stavljaš znak jednakosti između njih. 

Ne možeš stavljati znak jednakosti između Miloševića i Tuđmana. Jer, iako su obojica legalno izabrani, samo jedan od njih je odgovoran za etničko čišćenje, i vraćanje fašističkih obeležja i sprovođenje fašističke politike. 

I sad ti kažeš (jer si prepametan): ajde da stavimo znak jednakosti ovde.... jer kao... nema veze... svi smo mi govna... zaboravilo se već. .. 

Pa to je kao da stavljaš znak jednakosti između Hitlera/Staljina, naspram Uga Čavesa/Fidela Kastra (jer, svi su oni diktatori, ali nema veze (po tebi) da li su neki pobili milione, a drugi nisu). 

2 hours ago, Dead Man Drinking said:

Ali ja živim u Srbiji, i gledam šta treba da se radi da bi ovde bilo bolje.

Ček, zar ti nisi emigrirao negde? Još pre neku godinu? 

 

2 hours ago, Dead Man Drinking said:

Nemam ja nameru da ocrnim Srbe, pošto iz iskustva znam da drugi narodi nisu ništa bolji. Zapravo, da sad biram državu u koju bih otišao da živim, ne bih znao šta da izaberem :)

 

Znači ipak si emigrirao, pa sad izvodiš iste zaključke koje ja pričam godinama? 

Sad još malo dok razlučiš razliku između političara koji sprovode etničko čišćenje, i onih koji to ne sprovode, postaćeš, skoro ko četnik... još ako probaš da objasniš nekom da "tamo" nije med i mleko, i da niko ne čeka takve intelektualne gromade, onda ćeš biti Šešeljev Četnik. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači Vučić ima pravo da krade pošto je izabran legalno? S tim što ja krivim i Miloševića i svakog generala JNA/VJ koji je dopustio paravojnu jedinicu na svojoj teritoriji, samo zato što je srpska. A ova dvojca što su izabrana legalno da upravljaju nekom teritorijom, svakako nemaju pravo da jednu grupu ljudi stave iznad druge. Da su Karadžić i Mladić junaci, postupili bi sa Arkanom i njegovima isto kao i sa hrvatskom i bosanskom paravojskom. Ili bi sve trebalo da proteraju, ili bi sve trebalo da zarobe, osude i zatvore (ili streljaju).

I Sloba i Franjo su radili isto. Nije Srbija Indija i nije se sve to dešavalo pre 300 godina. Ko je imao sreću da ne prođe lično kroz taj pakao, sigurno ima rođaka, prijatelja, poznanika koji je to prošao. Ne treba nikome nijedan istoričar, političar, analitičar da priča o raspadu Jugoslavije i ratovima. Znamo sve , i to do detalja koje i ne bismo voleli da znamo

Ja ne pravim razliku između ubijenih. I za mene smrt miliona nije statistika. Verujem da nekome kome je Kastro ubio dete nije nimalo lakše od onoga kome je Hitler ili Staljin ubio dete. Da je Če bio na Staljinovom mestu, misliš da bi bilo manje mrtvih? Zato stavljam = između njih. Zato što pamtim , i ne želim da se ponovi bilo koji od njih . Ja ljude delim samo na dobre i loše. Dobri ljudi ne ubijaju druge samo zbog drugačijeg stava, vere, porekla... Loši ljudi to rade, i rade koliko mogu

Nisam emigrirao samo sam dosta putovao i radio sa strancima. I kad mi Hrvat kaže: "Bolje je vama, vaši političari se bar bore za Srbiju", ne znam da li da se smejem ili da plačem. Slično je sa Albancima koji se raduju kad je pušten Haradinaj, jer misle da je to dobro za njih.

 

@Bata
Ti zaista misliš da USA (ili bilo koja druga zemlja) svoju poziciju ima (tj. nema) zbog vojske? Jedino što može napraviti razliku je to što vojska omogućava da se milijarde $ poreskih onveznika potroše na R&D tehnologija koje ne donose profit danas, ali će raja imati koristi za 20 godina.

Ako je to tačno to što kaže Aca drogaš, to se zove kartel i zabranjeno je u uređenim državama. Bilo je nešto slično i kod nas pre par godina sa prodavcima sportske opreme. Dogovorili se da lepo zarađaju i svi su bili na dobitku. Osim nas koji smo plaćali 30% patike.

Ako u Srbiji nema mesta za Grand i Pink, onda neka lošiji propadne, a Mitrović ili Popović ulože novac u nešto što im donosi profit. Ne bi bio smak sveta

Srpsko tržište je itekako uređeno, ali ne zakonom.

Edited by Dead Man Drinking
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovor konkurentskih firmi radi zajedničkog delovanja na tržištu i onemogućavanja konkurencije? U jednom slučaju ja bih imao 6 dana u nedelji da proguram svoju emisiju o pticama iz Čilea. Pod uslovom da neko hoće to da gleda. U drugom bih imao jedan ili nijedan dan u nedelji za to, pa ako bi neko i hteo da gleda, ne bi imao priliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Dead Man Drinking said:

S tim što ja krivim i Miloševića i svakog generala JNA/VJ koji je dopustio paravojnu jedinicu na svojoj teritoriji, samo zato što je srpska.

koga? Pa četnici su ubijali generale JNA 1992. Karadžić je srbski krimos obični. posle je i Mladić krao, kad je vido da to svi rade. Stvar je vrlo jednostavna - ratovi počinju zbog pljačke.

1 hour ago, Dead Man Drinking said:

Dogovor konkurentskih firmi radi zajedničkog delovanja na tržištu i onemogućavanja konkurencije?

to nije onemogućavanje konkurencije, o čemu ti

svako može da otvori 4. emisiju i pusti je u subotu ili bilo koji drugi dan, ako hoće. Neoliberali su protiv krvožedne konkurencije, oni su za konkurenciju koja čisti ponudu i potražnju, kako kažu clears the market. A u Srbiji sad imaš i veću ponudu pevača i veću potražnju za muzikom, ali ni jedno ni drugo nije zadovoljeno jer nema 2-3 emisije.

mada mi čudno da misliš da na Zapadu nema kartelisanja, a ono jebu monopoli na sve strane, čak i neoliberali brane monopole a tebi prodaju konkurenciju za bubrege. Da možda nije neko izašao da bude konkurencija Microsoftu, malo morgen

nije džaba Berni Sanders reko System is rigged

4 hours ago, Dead Man Drinking said:

Ne treba nikome nijedan istoričar, političar, analitičar da priča o raspadu Jugoslavije i ratovima. Znamo sve , i to do detalja koje i ne bismo voleli da znamo

e ovo ladno moram da odgovorim: vi tolko pojma nemate kako se raspadala Jugoslavija da bi trebalo milijardu evra da uložite u naučno istraživanje

sve ljudi selektori, vode reprezentaciju i prošlost u malom mudu drže

a realno pojma nemaju šta se desilo - to se inače zove populizam, kad si doktor za sve

pogledaj kako lupetaš za Če Gevaru, pa on je bio na vlasti kao i Staljin, jel možda pobio 20% stanovništva?

Ne, nego dođeš ti genije i tvrdiš da bi Če pobio al ne na Kubi nego da je u SSSR-u bio. Na Kubi nije al šbbkbb u SSSR. To što nije pobio 20% na Kubi daje ti za pravo da se zakačiš za neko figurativno dete koje je Kastro ubio i onda turiš znak jednakosti

koja logika, baci se sa zgrade

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, te emisije o pevanju i tvoja emisija o pticama iz Čilea nisu na istom relevantnom tržištu
drugo, za takvo raspoređivanje emisija o pevanju uopšte nije potreban restriktivni sporazum, već je dovoljna uređivačka politika kakvu bi vodio svaki urednik sa barem pola mozga
treće, sa ovolikim brojem televizija i termina, nema govora o tome da se na taj način ugrožava konkurencija i sprečava bilo ko da emituje bilo šta ili publika primorava, odnosno ograničava da gleda jedan program
četvrto, čak i da postoji takav sporauzum, njime se ni na koji način ne krše odredbe propisa kojima se uređuju sloboda konkurencije i restriktivni sporazumi, jer takav sporazum prosto nema svojstva restriktivnog sporazuma (ograničavanje i kontrolisanje tržišta, primena nejednakih uslova poslovanja, deljenje tržišta itd itd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zapadu (EU pre svega) se plaćaju ogromne kazne za kartel, monopol, zloupotrebu dominantne pozicije... Plaćali su i Microsoft i Gugl i mnogi drugi. MS ima konkurenciju na PC-u (10-13% tržišta), ali ljudima se ne sviđa.  Evo ja skoro 10 godina koristim neki drugi OS i nemam zamerki. Možeš i ti, ne košta ništa.

Ako si ubeđen da imaš i veću potražnju za muzikom i veću ponudu pevača, ko ti brani da napraviš emisiju? Postaneš milioner, uložiš u gde treba i započneš revoluciju.

Ne kažem ja da se diktator postaje kad ubiješ 20% stavnovništva, već kad ubijaš redom sve koji ti smetaju. A Če i Kastro su to radili. I ako ja vidim šta se desilo mom komšiji, sigurno neću ići ulicom i vikati da sam peder, anti-komunista, rojalista ili šta već. Kad kažem na Staljinovom mestu ne mislim na SSSR, već na okruženje i protivnike koje je imao jedan, a koje drugi. Npr. seljake u Ukrajini koji se bune, druge kolone komunista koji bi na vlast i slično. Ako misliš da nakon svih tih zločina na Kubi nije više bilo ljudi koji su bili protiv Kastra, u Rusiji protiv Staljina, u Kini protiv Maoa... kao i da ovi ne bi nastavili sa ubijanjem, onda ne znam šta da ti kažem.

Ako si stručnjak za raspad SFRJ, što ne uputiš nas neuke? Ili nam bar reci koji je izvor relevantan, pa ćemo sami da "progledamo"

 

@Kuruz
Karikiram to za TV. Zato što se Bata (tj. Aca) žali kako su svi na gubitku jer Grand i Pink neće da se dogovore, već emituju emisiju u istom terminu. A niko nikome ne brani da izabere drugi termin, pošto imaju još 165 sati u toku nedelje na raspolaganju i gomilu kanala za to. A zapravo jedini gubitnik je Aca, pošto bi da uzme pare i od jednih i od drugih, ali ne može da bude na dva mesta istovremeno.

Zato je i malo verovatno da su se u Nemačkoj dogovorili kad će ko šta da emituje. A zapravo su urednici videli šta se traži, šta se može ponuditi i tako napravili program

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...