Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne znam na osnovu čega si to zaključio, al ajde [emoji482]

What kuruz said a i realno ne kontaš zero sum.

 

Zamisli treba ti informacija i tu informaciju ima 15 dobrih sajtova i ti guglaš i na prvoj strani searcha dobiješ 10 rezultata. Dakle, 5 sajtova neće biti Češka.

 

A ako je neko malo lošiji taj je na trećoj, četvrtoj strani pa nadalje. A ljudi najčešće klikaju prva tri linka.

 

Po nekim podacima, Gugl na vrh postavlja one koji ga plate, pa je i korupcija.

 

Pričati da svako može biti Češka a ne može svako izbiti u prvih 10 ni na google search listi je pokazatelj da ne znaš šta pričaš.

 

Zero sum sistem je napravljen da ne može. Namerno tako napravljen. Reći da to želiš da popraviš i unaprediš je super, ali to više nije kapitalizam, majstore.

 

Eo, i Britni je ukapirala

 

https://theweek.com/speedreads/904391/britney-spears-calls-wealth-redistribution-general-strike-instagram

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ne koristim Google. Samo levičarske pretraživače gde su svi jednaki pred serverom, tipa DDG, Qwant, SearX... a ranije i Startpage

Mislim da vama nije jasna nulta suma. Kolač koji se deli nije fiksne veličine. Raste svakim danom i raste brže od broja igrača. I svako, baš svako, danas može imati više nego što je imao juče. Niko ne mora ništa da izgubi. Zaista ne znam kako drugačije da objasnim to. Ako onaj grafik nije dovoljno jasan, ne znam šta je još potrebno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koga konkretno briga jel ti koristiš Gugl? Jel se nešto promenio princip za sedam milijardi ljudi jer Dead Man ne koristi Gugl?

I jel misliš da u Zimbabveu brinu što je kolač veći ako od tog kolača dobijaju jedan promil a Danska mnogo više?

Misliš kolač je veći u Los Anđelesu gde u nekim delovima grada postoji zaraza tifusom i verovatno uskoro koronom?

Čoveče tvoja logika ne da je dekontekstualizovana, već ne znam imaš li je. Možda bi trebo guglati bounded rationality.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bata

Znači ti očigledno ne znaš šta je zero sum, kad tvrdiš da su i Zimbabve i Danska u plusu, a njihov zbir je nula

Gugl sam spomenuo kako bih ponovo podsetio na to odakle njima (bogatima) novac. Nisu ni od koga ukrali. Samo imaju nešto što 4 milijarde ljudi želi da plati. Kada bi ti umesto Gugla koristio Ecosia pretraživač, ne bi tvoj novac išao nekom hipsteru iz silikonske doline, već za obnovu uništenih šuma. Ili kada bi umesto kupovine kožne jakne koje pravi danski Ecco, svoj novac/vreme uložio u neki FOSS/SBC projekat (tipa braća Bugari i Olimex), možda bi braća iz Afrike imala veću šansu da steknu znanje i upoznaju se sa novim tehnologijama. Ili kada bi umesto sezonske karte za LAL tvoj novac otišao u zdravstvo i nauku, možda bi situacija sa koronom bila bolja. Ili kada bi umesto Huawei telefona kupio Fairphone, koji za iste pare nudi lošiji hardver,  radnici koji prave telefone ne bi bili plaćeni šaku pirinča, a el. otpad koji bi napravio posle 2 godine bi bio upola manji. 

Summa summarum - veliki su krivi za sve, mi nemamo ništa s tim i naša dela ništa ne mogu promeniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ti tvrdiš da su Zimbabve i Danska u plusu, remember?

Ostalo je sasvim nerazumno, ne znam ni šta bih rekao na takvu naivnost.

Dakle, kad si na vrhu ti se oslanjaš na nato, wto, imf, wb i generalno planetarne kolektivne institucije. A kad kao treba da nađeš alternativu tome, onda je to svedeno na individualne poteze pojedinaca nivoa ako kupiš ovu kafu a ne onu jedan dolar ide u Keniju?

Što bi reko Ulrich Beck, socijalizam za bogate, neoliberalizam za ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni najmanje. Nikada nisam rekao da se bilo kakva promena na bolje može napraviti preko noći. Ali mislim da vi potcenjujete uticaj (gomile) pojedinaca

https://www.tomshardware.com/uk/news/folding-at-home-worlds-top-supercomputers-coronavirus-covid-19

U pravu je Bata (tj. Bek). Socijalizam jeste za bogate, jer su oni dovoljno pametni (ili možda pokvareni) da se izbore za sistem koji im odgovara, i to tako da im oni od kojih zavise naprave taj sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me pamćenje dobro služi, rezultati izbora zavise isključivo od pojedinaca, zato glasanje i demokratija postoje. Ako pojedinci ne žele da se potrude i preuzmu odgovornost, onda nemaju ni pravo na žalbu
Aha, npr izbori ne zavise od kandidovanih lista, od kojih ni jedna ne predstavlja sindikate ili radnike uopšte, a i kako bi kad su partije finansirane iz budžeta a sa sindikatima se ni ne pregovara nego izađe Brnabićka i optuži radnike u Kragujevcu (ili dopiši drugi grad i fabriku) kako ugrožavaju Srbiju?

Izbori takođe ne zavise od medija u vlasništvu redom bogatih parazita, koji ne smeju ni da izveštavaju o kršenju zakona o radu i ljuckim pravima siromašnih?

I to čak ne pričam ni za Srbiju nego većinu zemalja.

Konstantno vidim da je super da neko ima svecku trgovinsku organizaciju finansiranu od strane država ali alternativa da bude pojedinačno izbegavanje Gugla. A što ne državno finansiranje svecke proleterske organizacije za početak?

Što ne finansiranje levičarskih medija umesto desničarskih? Što ne subvencije sindikatima?

Konstantno dvostruke aršine šibaš, socijalizam za bogate, neoliberalizam za siromašne.



Socijalizam jeste za bogate, jer su oni dovoljno pametni (ili možda pokvareni) da se izbore za sistem koji im odgovara, i to tako da im oni od kojih zavise naprave taj sistem.


Šta god da su oni, to je zero sum i direktno zavlačenje u džep i pelješenje siromašnih. To je pljačka a ne poštena trula Danska.

To je nasilje i obmanjivanje a ne fer igra.

Ne može svako postati Češka.

The system is rigged, što bi reko Sanders

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš da postoji prostor za takvu organizaciju/partiju, što je ne napraviš. Priključiće ti se Kuruz, Sreta, Love Hate Love, Elf... Evo ja ću glasati za vas samo zato jer vam verujem da imate najbolju nameru.

Problem je što kad bi započeo tako nešto, vas petorica bi zbog nesuglasica napravili 5 novih pokreta/partija. A Bili, Bezos, Pejdž, Šećerko... će ipak naći način da se dogovore. I gde je onda problem - u vama (nama) ili u njima.  Inače, meni niko od njih nije zavukao ruku u džep i opelješio me, baš kao ni vlasnici Koka kole, Nike-a, Diznija, Marlboroa, Mančester Junajteda, Lejkersa... Čak i ako sam im dao neki dinar, to je bilo isključivo mojom voljom, jer sam procenio da to što nude vredi novca koji traže, ako ne i više.

Ako je neko našao način da zloupotrebi svoj položaj, kako misliš da će prestati to da radi? Sam od sebe, ili ako ga sirotinja raja natera na tako nešto? I ponovo se vraćamo na cilj nas kao naroda/zemlje. Da li nam je cilj da imamo državu u kojoj je zakon isti za sve, u kojoj radnici imaju prava, u kojoj svako ko ima potencijal može da postane doktor nauka, bez obzira na novac koji ima ili nema, u kojoj narod kao jedina prava vlast u republici bira svoje predstavnike, kontroliše ih i sklanja ako svoju poziciju zloupotrebe, u kojoj svako ima slobodu da veruje u šta hoće, psuje koga god hoće, pa što da ne, da sluša i Nickelback ako hoće? Ili nam je cilj da proteramo migrante, udaljimo ili pribiližimo Srbiju EU/Kini/Rusiji/USA, zadržimo/otcepimo Kosovo, prebijemo/ljubimo pedere, tvrdimo da Srebrenica jeste ili nije genocid, da je Mladić heroj ili ratni zločinac, da Crnogorci jesu ili nisu Srbi, da je KKCZ FMP... ?

A izbori sami po sebi nisu cilj, već samo jedno od sredstava da dostizanje cilja. Ne i jedina demokratska opcija. Posebno kada nisu demokratski uopšte, kao što je kod nas slučaj. Zato postoje drugi, sasvim legalni načini da se sruši ovaj sistem. Ali pre toga ljudi kojima se ovo ne sviđa, treba da se slože oko toga šta žele posle svega. Ako budu raspravljali o pitanjima iz poslednje rečenice prethodnog pasusa, nikada se neće složiti. Ako budu raspravljali o pitanjima iz prethodne, možda i hoće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, da napravim organizaciju za dvaes jura, može. I onda da sredim masovno članstvo bez minuta u medijima, jer treba 10.000 potpisa za registraciju. I ko zna šta se još plaća za overu potpisa i kandidaturu. I kad sve završim medijski blekaut čak i u SAD de je registrovana radnička partija pre par godina sa 100-200.000 članova i ukupno dobila 0 sekundi na nacionalnim mrežama.

Ukratko, ili lažeš sarkastično ili si lud.

sidewalk_bubblegum_150.gif?resize=536%2C550

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto hobotnicu, drugu i trecu generaciju, postkumunisticku djubrad ne bi promenilo ni 10 000 ljudi na oruzju, a kamo li 10 000 nekih pripadnika stranke, pa sve da su direktno iz Mense izasli. Kada se tome doda da je drzava u duboko vazalnom odnosu, a da toj gamadi i odgovara da tako ostane, sve je jasno. To su opasne frekvencije.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno

Lude Radule napravio najbrojniju opozicionu partiju/pokret na flejsbuksu i tviteru, upao u skupštinu i dobio odličnu priliku da napravi nešto od te podrške. Ispao budala i oterao 90% svojih birača za manje od 2 godine.

Za političku borbu ti ne treba partija i kamara para. Treba ti vreme, doslednost i jasno definisan cilj. Ako baš hoćeš, potrebno je da ti i ostalih 9999 boraca date po 5€, što priznaćeš i nije baš neka cifra. Evo ja ću dati i potpis i novac za overu. Ostaje ti još 9998.

Usotalom, kakvi smo mi potomci partizana, koji su po šumama i gorama naše zemlje ponosne ginuli za slobodu nemo, ako čekamo termin na TV-u i milion evra da bismo se upustili u borbu sa okupatorom.

Vidim neki Trampov Amer kritikovao Obamu što 11.9.2001. nije bio u Beloj Kući. Taj ne bi glasao za radničku partiju ni da je imala termin u SuperBowl-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead Man, samo da pojasnimo da si na svakom nivou društva, od globalnog fo lokalnog, dobio dokaze da sve funkcioniše kao zero sum, i da se samo ukopavaš i koprcaš već neko vreme.

Drugo, ko kaže da Radula neko ne finansira od tajkuna?

Ja za ljevičare poput Bakića čujem da su dobili pare od inostranih organizacija a ne za tamo nekog Radula, kome je desna ruka do malopre bio Soroševac.

Naravno, Soroševac neoliberal.

I treće, kad skontaš zero sum na svakom društvenom nivou, skontaj 50 godina indoktrinacije i obmanjivanja, medijskog, obrazovnog, kulturnpg, ideološkog.

Opet alternativa treba da se organizuje bez institucija, bez infrastrukture, bez para, bez medija, za 50 minuta i za jedne izbore. Ako ne uspe, nije ni bilo suđeno.

Kao što rekoh, sarkastično licemerje ili ludilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radulović nije nastao na tviteru i fejsbuku, nego je bio ministar, pa se odmetnuo i to ga je napravilo poznatim

 

kao ministar je pokrenuo izuzetno nepopularne teme i ponašao se onako kako se vidi na snimku iz gradske kuće u Kruševcu, na kojem ispituje pokojnog direktora 14. oktobra

 

nakon toga je imao nekoliko izuzetno dobro ispraćenih gostovanja u Utisku nedelje, pa tek onda krenuo da se širi društvenim mrežama

 

pre toga je godinama bio bloger na B92, ali niko živ nije znao da postoji

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...