Jump to content

Svinjokolj


Talvi

  

51 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Čvarci, bubrezi, jetra, slezena, srce, mozak, iznutrice=smeće. Samo pršut i krtina.

 

nemoj zajebavati

to su specijaliteti

 

svinjska džigerica u saftu od crnog luka ili u gulašu, mozak namazan na lebac, kao pašteta, čvarci sa kiselim kupusom ili crnim lukom, kavurma... savršena hrana

 

krtina uvek, naravno, ali nije tako zanimljiva kao sve ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam nikog ispod 40 godina ko jede pihtije, uglavnom matorci cepaju to, pa zato pitam, ali recimo moja sestra voli da ih jede, i uvek navode nju u familiji da jedinu znaju koja je mladja a da ih jede :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

u teoriji ne bi trebalo da bude loše

čisto meso, masnoća, beli luk, tucana paprika, supa itd

 

hladno je, pa zato baš nije prijatno

 

ali kad se kuva meso za pihtije nema ničeg slađeg, zato što mora baš da smekša, pa se kuva satima

to se bukvalno topi u ustima, fantastično

 

 

sledeći poll: duvan čvarci ili obični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pihtie nisam jeo od tipa 12-e godine do nedje 25-e...i ortak diplomirao i pravio gozbu...iznele zene tanjir, niko da pipne...mene nesto povuklo, ae nisam dugo, sta ce da mi fali...i poeo ceo tanjir

 

Sad - obavezno se roka...nista manji specialitet, od onoga stoe Koki naveo gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pihtije jedu dve moje drugarice (20 godina)

 

Jebem li ga, čvarci gola mast, džigerica ajde može nekako, ali mozak, srce... ja čak ni slaninu ne volim a imam preko 130 kila. :haha: Pršut, kulen, pečenica i vrat mogu uvijek.

I ovo isto

Ništa od tih masnih stvari i gadosti ne jedem, uopšte ne zaslužujem da budem debela al jbg brt

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel krka neko od vas pihtije?

Јаој.

Први сусрет, прије једно 20 година затекнем их на столу код тетке, а још била нека као прозирна посуда, ја контао некакав воћни колач без шлага... Како сам се приближио, тако ме мука спопала, кад душу нисам повратио. И дан-данас не могу бити у истој просторији гдје је тај (полу)производ.

:haha:

 

Иначе не једем свињетину, као ни већину врста меса - ако могу препознати о којем се дијелу животиње ради, одмах мучнина, туга и бол. Ваљда зато једем ћевапе.

 

А што се свињетине тиче, какав се само зајеб десио у Њемачкој... Остави ме бураз у "бироу" да радим и каже да ће навратити за пар сати, па ће тад понијети неке хране, пита шта да понесе. Кажем му донесе неки сендвич или кроасан, небитно, будући да сам лагано доручковао, имам чоколадицу, имам шта пити, а није тежак канцеларијски посао (бацали смо неке роло ормаре кроз прозор).

Долази шабан у договореном термину и мени носи неки премасан папир: "То ти је специјалитет." Оњушим ја, видим да то није кроасан, реко': "Јел' ово нека спаљена свиња?" Овај сав поносан: "Кољеница!" А ја након шест сати рада огладнио унаточ чоколадици од 56 грама: "Човјече драги, ја не једем свињетину, јесам ти рекао да ми донесеш неки сендвич или кросан..." (Генерално им је генијалан избор сендвича на бензинским пумпама, прошли смо их много а посјетили сваку, прим. аут.) Исфура се овај: "Па ја сам мислио да ви из Босне волите свињетину, то ти је врх!", а ја се мислим, 'па пичка ти материна и ти си се родио гдје и ја а ни ти не једеш свињетину'...

:haha:

На крају је моју кољеницу појео шеф филијале швабо, ћифут германски био пресретан неочекиваним гратисом.

:haha:

 

А као клинац од неких 12 година сам био на неком крмокољу, иако ни тад нисам то јео, наговорили ме да пробам некакве бубреге или неки већ производ од свињске каблаже, па ако пробам, даће ми да пуцам из пиштоља. Направили ми сендвич са тим, како сам кренуо то жваЧем, тако сам повратио. Ал' сам пуцао из пиштоља.

:haha:

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam nikog ispod 40 godina ko jede pihtije, uglavnom matorci cepaju to, pa zato pitam, ali recimo moja sestra voli da ih jede, i uvek navode nju u familiji da jedinu znaju koja je mladja a da ih jede :haha:

ja jedem.

 

mislim da sam ih tek sa 25 probao, tada sam se usudio i škembiće da probam. ima i onih veselijih varijanti sa povrćem i kuvanim jajima... ali zna se šta je prava pihtija.

svakako jela koja retko jedem, ali kada sednem razvalim se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...