Jump to content

Guns n' Roses


michelle

Guns N' Roses: Illusions albumi?  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Meni svejedno, nisam ih nikad preterano voleo. kad su se svi lozili na njih, ja sam bio mali i slusao Corbu i Kerber. Kasnije, kad su se opet svi nalozili na njih, ja slusao Maidene. Uvek sam ih preskakao.

 

 

Haha, kao da sebe slusham... :bigblue:

Samo ja sam kao mali slushao Depeche Mode i Queen, a kasnije Metallicu..

Mada me bash zanima kakav ce biti novi album, chujem da su svirali u Budimpeshti i da je bio odlichan koncert..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, kao da sebe slusham... :bigblue:

Samo ja sam kao mali slushao Depeche Mode i Queen, a kasnije Metallicu..

Mada me bash zanima kakav ce biti novi album, chujem da su svirali u Budimpeshti i da je bio odlichan koncert..

Koga ne zanima kakav ce biti novi album? I mene zanima, zanima verovatno svakog ko ih je ikad cuo i kome se ikada svidela bar jedna njihova pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo zanima kako je ispala ona Buckethead-ova pesma Better...

 

better je pesma koju je finck radio sa Axlom

 

btw kada spomenuste metallicu,ja sam do koncerta na stadionu Partizana bio njihov fan,a posle ne

to je najgori koncert u mom zivotu,od 30000 njih sto je bilo u koncertu,a na bini bile neke masine bez emocije

 

sto se gnr koncerta u budimpesti tice,excellent samo je falio sebastian bach kao predgrupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su oni super ali nekako Axl ima glas ko prasence kada ga kolju. Malo je narkoman istroseni, ali, Boze moj, mora i to neko...

 

Verovatno i sam shvatas koliko nemas pojma, ali cisto da ti kazem da ako neko u G n' R nije bio narkoman onda je to Axl. Ne kazem da nikad nije nista uzeo, ali u odnosu na druge je straighter. Steven je izbacen kolki je bio narkoman. Izzy se nije potpuno skinuo sve dok nije otiso iz benda, Slash je bio u komi od pitja i droge, Duff-u je prso pankreas od kolicine alkohola, a Axl je cak i uzivo na koncertu, javno, pretio da ce da razformira bend ako se clanovi ne srede jerbo su kako je on to reko "Dancing with Mr. Brownstone".

 

Eto, malo info za one koji kazu da je 90% stvari sranje, pa cisto da mu kazem da i taj svoj post moze tu da smesti.

 

Slazem se da su Queen do jaja, prvi bend za koji sam se stvarno bio zaludeo, ali ovde se prica o G n' R.

 

A sto se tice opaske na Axlovo pevanje, ja stvarno vishe necu da se ponavljam zato sto je neko upao u sred "razgovora" i odvalio neku glupost sa kojom sam mislio da smo zavrsili pre 2 strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci da Axl ima los ili ne zna da peva je zaista glupo,cak i 2002 kada mu je glas bio u najlosijem stanju imao je dobar glas

 

Slash je javno priznao da je 2 puta imao overdoz,a sto se Axl-a tice on je taj koji ih je odrzao(svisu oni bili dobri muzicari i imali svoj fazon),ali da nije bilo njega gnr bi se raspali jos 1988

 

Sto se queen tice,oni su doista jedan veliki bend i volim njihove stvari,ali ne mogu da kazem da sam neki veliki fan

 

A evo zasto je najjaci lik na svetu

 

http://www.youtube.com/watch?v=1pKxUuZxHDE

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni Appetite For Destruction jeste jedan od najboljih hard rock/metal albuma svih vremena ali takodje mislim da je sve shto su Gansi uradili posle toga tezak prosek a neki albumi i ispod proseka.. (Incident sa shpagetima, recimo).. Poshtujem ih, cenim njihov rad ali chinjenica da su bili (neko manje, neko vishe) narkomani ostaje. Nemam nishta protiv toga, njihov nachin zivota..

Shto se Axlovog glasa tiche, on svakako jeste karakteristichan i jedninstven.. Stvar je ukusa da li se nekome svidja ili ne.. Ako ga posmatramo chisto kao pevacha, nije nishta posebno.. Ipak, izvanredan je frontmen to apsolutno priznajem i Gansi ne bi bili Gansi bez njega.. *bacam pogled na playlistu i trazim Velvet Revolver*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shpagetti incident je ispod proseka sa par finih pesama ali u odnosu na apetite je nishta

 

:da: Mada, ja mislim da ne bi trebalo toliko da se obraca paznja na taj album. Jeste njihov ali kao da nije.

 

Meni je oduvek bilo krivo sto su Guns-i imali toliko malo inspiracije za pisanje pesama u kasnijem (a posebno ovom periodu). Pesme na AFD su najjace Rn'R (Hard Rock, Metal, nazovite svirku kako hocete) pesme na najboljem Rn'R albumu :rockdevil: .

I sve su uradjene u relativno kratkom vremenskom periodu, pritom zajedno sa pola UYI pesama. Za ostatak UYI albuma im je trebalo 5 godina!

 

Kada sam vec kod ove teme, da li ste primetili da novi Gn'R izvode samo pesme iz AFD ere (tu spadaju i ove koje su se tek kasnije nasle na UYI albumima ali su napisane pre). Takodje i Velvet Revolver izvodi samo pesme iz AFD ere!

 

Slash i Duff su sudski zabranili Axl-u da izvodi te pesme a i ovaj njima, ili tako nesto. U svakom slucaju neke pesme sa UYI albuma verovatno vise nikada nece biti odsvirane uzivo (bar ne od strane Guns-a), ukoliko se gore pomenuti ne dogovore (a od toga tesko da ce biti nesto :no: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Значи - једино што сам баш волео је флипер. Ганси су били на врхунцу популарности кад сам ја почињао да слушам метал и било би сулудо да су ме "мимоишли". Ипак, тада је било уврежено мишљење да су они бенд за девојчице, тако да их је мало мушкараца у мом окружењу слушало. Свакако да су ми се допадале одређене песме, али да сам нешто лудео за њима - нисам. По мом мишљењу - још један од бендова који неће трајати вечно, који су имали релативно кратак период славе (типа "дечачких" бендова - сви ће их памтити, али никада неће имати статус легендарни или култни) и то је то. Ко их воли нека их воли.

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axeanosilas:gnr nikad nisu bili bend za devojcice,bas naprotiv njihovom pojavom sweet metal i bendovi za "devojcice"(koja ja takodje volim,i nikad umetnost ne treba deliti na musku i zensku) su oduvani jer pojavio jedan "kickass" bend

Tako da devojcice ne lupetaj gluposti,nego lepo u skolicu

 

btw "i ja sam tada pocinjao da slusam rnr,i gunsi me nisu preskocili",tako da sumnjam da si ti devojcica

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da diskutujem o glupostima,tako da cu da preskocim komentare o godinama na netu

 

gnr nikad nisu bili bend za devojcice,bas naprotiv njihovom pojavom sweet metal i bendovi za "devojcice"(koja ja takodje volim,i nikad umetnost ne treba deliti na musku i zensku) su oduvani jer pojavio jedan "kickass" bend

Tako da devojcice ne lupetaj gluposti,nego lepo u skolicu

 

btw "i ja sam tada pocinjao da slusam rnr,i gunsi me nisu preskocili",tako da sumnjam da si ti devojcica

 

 

Mmmm da... I onda je doshla Nirvana i svi ti bendovi nestali sa rock scene.. A i pitam se kakva je to "umetnost"? Da li svaki bend moze da kaze za sebe da se bavi umetnoshcu? Teshko.. Narochito ne bendovi iz tog perioda. Ne kazem da su Gunsi losh bend ali ne pokushavajte da ih uzdignete vishe nego shto to zasluzuju. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da raspravljam, razlicite grupe ostavljaju razlicite utiske na razlicite ljude. Inace, znam ko je bio Bonam, ne moras da me ucis stvari koje (verovatno) znam bolje od vecine drugih ljudi. Na mene su recimo Peppersi ostavili mnogo jaci utisak, i da me ne bi ponovo shvatio pogresno NE pokusavam da uvredim G'N'R, samo da ukazem na to da ima i mocnije muzike(makar za mene)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gnrkoncerti:Кад сам рекао "нису ме мимоишли" то је значило да сам био приморан да их слушам, хтео, не хтео. Пуштали су се на журкама, а и спотови су се вртели на ТВ-у. О фасцинацији истима у домаћој рок/метал штампи тога времена да не причам.

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da raspravljam, razlicite grupe ostavljaju razlicite utiske na razlicite ljude. Inace, znam ko je bio Bonam, ne moras da me ucis stvari koje (verovatno) znam bolje od vecine drugih ljudi. Na mene su recimo Peppersi ostavili mnogo jaci utisak, i da me ne bi ponovo shvatio pogresno NE pokusavam da uvredim G'N'R, samo da ukazem na to da ima i mocnije muzike(makar za mene)...

pepersi su bend koji jenastao pre gunsa,ali su slavu dostigli tek 1992i posle toga,a jedan od razloga je i tajsto raspadomgansa 1993 se raspao iposlednji veliki rnr bend

 

to a li volis gnr ili ne tvoj je problem,ali molim te nemoj ovde da solis pamet kako su pepersi cvrsci od gnr,kako su gunsi komercijalni zenski bend

 

pa i kobejn je rekao "ne mogu da shvatim da je sada 1992 najveci rnr bend na svetu jedan underground bend"

 

veruj mi,svi ostali bendovi su mnogo komercijalniji od gnr,oni su ljudi furali svojfazon i isplivalina vrh,i sa njega su sami sisli nije vreme niti bilo sta drugo oduvalo

 

a 2007godine je godina kada ce se oni vratiti tamogde pripadaju i vratiti rnr gde mu je mesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

pepersi su bend koji jenastao pre gunsa,ali su slavu dostigli tek 1992i posle toga,a jedan od razloga je i tajsto raspadomgansa 1993 se raspao iposlednji veliki rnr bend

 

to a li volis gnr ili ne tvoj je problem,ali molim te nemoj ovde da solis pamet kako su pepersi cvrsci od gnr,kako su gunsi komercijalni zenski bend

 

pa i kobejn je rekao "ne mogu da shvatim da je sada 1992 najveci rnr bend na svetu jedan underground bend"

 

veruj mi,svi ostali bendovi su mnogo komercijalniji od gnr,oni su ljudi furali svojfazon i isplivalina vrh,i sa njega su sami sisli nije vreme niti bilo sta drugo oduvalo

 

a 2007godine je godina kada ce se oni vratiti tamogde pripadaju i vratiti rnr gde mu je mesto

 

1. Ajde smanji dozivljaj, necu da se svadjam, budi malo smiren.

2. Peppersi idalje postoje i samim tim idalje uticu. Na mene prvu!

3. Ja za Gunse nisam rekla ni da su komercijalni ni da su zenski bend, ako hoces da se svadjas, upotrebi makar ono sto sam ja rekla.

4. Verujem ti, ali idalje mislim da ima boljih, sto ne treba da te uvredi, jer uvek ima boljih (sem u slucaju Queen-a, oni su Bogovi).

5. Neka vrate, meni nece smetati, ali ja cu i da oni postanu najpoznatiji i najuvazeniji bend na svetu idalje stajati iza svojih reci da za mene makar ima vecih favorita. Sto ne znaci da Gunsi nisu super, jer jesu, opet da me ne shvatis pogresno!!! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ajde smanji dozivljaj, necu da se svadjam, budi malo smiren.

2. Peppersi idalje postoje i samim tim idalje uticu. Na mene prvu!

3. Ja za Gunse nisam rekla ni da su komercijalni ni da su zenski bend, ako hoces da se svadjas, upotrebi makar ono sto sam ja rekla.

4. Verujem ti, ali idalje mislim da ima boljih, sto ne treba da te uvredi, jer uvek ima boljih (sem u slucaju Queen-a, oni su Bogovi).

5. Neka vrate, meni nece smetati, ali ja cu i da oni postanu najpoznatiji i najuvazeniji bend na svetu idalje stajati iza svojih reci da za mene makar ima vecih favorita. Sto ne znaci da Gunsi nisu super, jer jesu, opet da me ne shvatis pogresno!!! B)

nije ovo svadja,poenta je u tome da si ti prema gnr stvorio-la odbojni stav,i sadai da na novom albumu bude 10 vrhunskih pesama ti ce reci da je to njesra

pazi,gunsi su bili pravi gitarski -razbijacki bend i kao takve glupo je da se porede sa pepersima

1992 ja sam imao 11 godina,u skoli su se svi lozilina onognarkomanakobejna i nirvanu,i automatski stvarali odbojni stav prema gunsima zbog kobejnovih reci o axlu,a danas kada sretnem te likove i pricamo o muzici i oni priznaju da kobejnova muzika i tekstovi ne vode nicemu vrednom

o aerosmith nemoj da mi pricas,jer imam sva njihova izdanja ukljucujuci i sve the best of cd,oni su imali uticaj izmedju ostalog i na gnr ali 70-ih i poccetkom osamdesetih,i ne verujem da sada mogu na ikoga vise da uticu,

ali po meni su oni mozda i najuticajniji rock bend u istoriji

 

queen-jesu ljudi uz stonse i bitlse najveci ikada britanski bend,jesu imali odlicnog tekstopisca,jesu imali solidnog gitaristu,jesu punili stadione sirom evrope i uk,ali neki uticaj na bendove 80-ih nisu imali,mada cujem da ce na novom albumu gunsa biti 3-4 stvari u njihovom fazonu

 

pitanje za kraj:da li ti zaista vidis red hot chilli pepers kao rocn n roll bend?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ljudi, da vishe ne bi bilo spamovanja i prepucavanja, da objasnimo nesto.

 

Ako je na nekog nesto drugo ostavilo jaci utisak, neka onda ode na tu temu i kaze sta je to na nju/njega ostavilo tako snazan utisak.

 

Ovde nek postuju oni koje zanimaju G n' R. Novi album, tracevi, razmena koncerata, razne price, anegdote itd. Da poducimo novajlije. U moje vreme (hehe kako ovo zvuchi) (1995) nisi nigde mogo da nadjes nisto o G n' R, sa G n' R, za G n' R ili sta god, ni za lek. Ni jednu jebenu recenicu, a da ne spominjemo internet. Hehehe, to je tad bilo nesto sasvim drugo. Nedo' ti Bog da probas da skines spot sa neta '95. :)))

 

Valjda ce te sad malo svi da izkulirate, i da svi lepo uzivamo. Razumete, ko kad naletis, recimo, u nekom klubu na nekoga, i jednostavno se razpricate o G n' R zato sto ih oboje gotivite.

 

Pozzz.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja odbojan stav prema njima, imam realan stav! Kao sto sam vec dosta puta rekla, oni su super, ali ne najbolji. Naravno prvo cu preslusati album pa cu onda komentarisati sta mi se svidja a sta ne.

Queen jesu uticali na puno ljudi, samo sto vecina bendova ne ume da svira Queen. Ako mi ne verujes, pitaj moju kevu koja je odrala brdo Queen ploca. Odrala do neslusljivosti(sto nije lak posao).

Naravno da volim Pepperse!!! Ko ne voli Pepperse?

 

I nije spam, razgovor je o Gunsima!

Edited by ikaqueen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...