Jump to content

Istorija crnog metala


Demon Seed

Recommended Posts

Pominjali smo u tom kontekstu Setherial i onomad prošli put, hvala za podsećanje, vrtim se jbg ima milion zajebancija za slušanje, nisam seo sistematski još 1996. da pređem :/

Slušao sam ja taj album pre 7-8 god (čini mi se ono kad su bili predgrupa Marduku ili tako nešto? ijao pa to je u stvari bila ona kvltna Corpus Christii svirka kad je onaj je l' beše Uroš hteo da peva Buried By Time and Dust pa ga lik iz CC gurnuo, pa je ovaj demonstrativno pokidao majicu koju je kupio pola sata pre toga :blek:) sećam se da je slično kao ItNE bilo a da nije bio ripoff kao onaj neki ItNE tribute bend, i sećam se njihove Inno a Satana obrade čini mi se

Sad nađoh ovaj neki post

Izgleda sam ipak Setherial gledao sa Watainom, ovo kad je bio Corpus Christii je bila druga manifestacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Pošto se Demon Seed penzionisao, gledam sad po godinama šta je izlazilo, nije loša ova 1997.
Gorgoroth, Sorhin, Enthroned, Ragnarok (najbolji njihov ubedljivo), Necrophobic (Darkside im je najviše black metal od svih i najbolji bez konkurencije), Immortal isto nije loš, Abigor, Limbonic Art, Keep Of Kalessin, Emperor... Mada taj Emperor, možda je blasfemija što to kažem ali baš me briga, uvek mi je bio precenjen. Baš sam slušao pre neki dan. Dobar, ali ne vidim šta je toliko genijalno pa da me ubiješ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim po čemu. Prvi je super, stoji... Ni Anthems nije loš, ali ga ne slušam često, pustim ga jednom u godinu-dve možda. Disk bih kupio da naletim negde za 5-6 evra. To je čudo jedno koliko ih ljudi ovde poštuju, a nikad uživo nisam upoznao nikoga ko seče vene na njih.
A tog Dimmu Borgir-a se nisam ni setio, mislim da ga nisam pustio 20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Setherial / Blot Mine članovi, ali za razliku od njih, ovo je muzika sporijeg tempa. Izašla je samo ova kaseta 2011. godine, ali su ovo ustvari neke dve probe iz 1993. i 1994. Prva pesma mi ne izlazi iz glave već dve nedelje. Tuga božija da ovo neće nikad biti snimljeno kako treba.

I kad već vaskrsavam temu, gde ono stadosmo, 1998... Mnogo dobra godina, i za death i za black metal. Ali da se fokusiram na black, gorepomenuti Setherial i Blot Mine su izbacili odlične albume. Marduk (prvi black metal album koji sam čuo), Abigor, Gorgoroth (najpotcenjeniji njihov), ne znaš koji je bolji... Dark Funeral su isto još uvek snimali dobru muziku. Pa Hecate Enthroned, Horna, Old Man's Child, Gehenna... Mada mi je Gehenna EP iz te godine još bolji od albuma, a kad smo kod EP-a izašli su i Funeral Mist, Ofermod, Dødheimsgard, Enthroned, Negură Bunget (meni ubedljivo najbolji od njih)... Kakva godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...