Jump to content

2023.08.08. Bašta KST, Beograd* Alestorm


hanley

Recommended Posts

Škotski pirate/folk/power metal sastav Alestorm nastupiće 8.avgusta u Bašti KST-a. Po poslednjim informacijama, ograničen broj karata po ceni od 2900 dinara je prodat, te je sada regularna cena 3500 dinara.

Na stranu što je vreme godišnjih odmora i što se ne može očekivati neka značajnija poseta, mislim da je bend zaista kvalitetan, možda ne toliko omiljen među metal publikom, ali svakako je definitivno muzički i svirački sazreo. Na aktuelnoj turneji promovišu svoj sedmi cd pod nazivom "Seventh rum of a seventh rum".

Ko dođe, sigurno će biti zadovoljan!😉

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa, sad kad bolje razmislim, ne mnogo osim totalni neukus i odnos cene karte i kvaliteta bašte KSTa

 

Primarno zameram onome ko je plasirao proizvod na tržište i sad za njega traži bilo gde izmedju 2 i 6k u zavisnosti od toga koja Seljačka Buna svira sa njima, bez uvrede Seljačkim Bunama

Njemu zameram što mu je zinulo dupe za parama i zaradjuje na raji

Edited by Havočka
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 8/6/2023 at 5:31 PM, Havočka said:

Pa, sad kad bolje razmislim, ne mnogo osim totalni neukus i odnos cene karte i kvaliteta bašte KSTa

 

Primarno zameram onome ko je plasirao proizvod na tržište i sad za njega traži bilo gde izmedju 2 i 6k u zavisnosti od toga koja Seljačka Buna svira sa njima, bez uvrede Seljačkim Bunama

Njemu zameram što mu je zinulo dupe za parama i zaradjuje na raji

Ma to je ok,ne bih otišao i da je džabe,al publike za ovo očigledno ima pošto je koncert skoro sold out.Prostor ko prostor,tu baštu kst sam uvek mrzeo al ima i gorih rupčaga.

E sad,isti organizator dovodi i ove mornare:) ali i Unidu,dovodili su i one Portugalce,doveli bi i Suffocation da ne odustaše,tako da ne znam,bolje da ima i takvih nego nikakvih.Na pet sranja,dovešće jednog poluok tako da ono...

A cena karte je jeziva indeed,ali jbg koncert je sold out,znači može ta cena,tako veli tržište...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da rezimiramo, ukratko...

Koncert je bio prilično popunjen, po mojoj proceni, oko 500 ljudi, iako ne znam koliko karata je pušteno u prodaju, i da li je sve prodato, ali čini se da je dobro prošlo. Cena je malo jača, iskreno za ovaj bend je plafon 2500 -2800 dinara. Ali, o ukusima ne vredi raspravljati.

Jedina zamerka je što su pomerili početak, i umesto u 21, predgrupa u vidu domaće Seljačke bune je izašla u 21,45 a glavni bend u tačno 23. Allestorm su svirali oko sat i po, i tu nema šta da se doda, jer da budemo iskreni, sve preko toga bi bilo previše. Lepa atmosfera, fina žurka, dovoljno piva i tu se  priča oko Allestorm nastupa zaokružuje. Da ćemo nešto pamtiti dugo ovaj nastup, možda i nećemo, ali pošteno su ga odradili. Posebno moram naglasiti da su momci iz benda imali pozitivan stav, fotkali se s publikom, potpisivali karte i sl.

Zamerka - nije stigao merch, navodno je ostao "uhapšen" na carini, a baš sam hteo da kupim majicu, jer dugo nisam uzeo na koncertima.

I još nešto, u vezi sa posetom - publika se definitivno vraća na metal dešavanja. Soulfly rasprodat, DRI prilično dobro popunjen. Da li je to nedostatak nekih većih i ozbiljnijih imena, ili smo se uželeli dobre svirke, ostaje da sami procenimo...😎

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...