Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

:)

Usput, imate vi sreće što nemate OBN televiziju, da gledate kako Zele dopunjuje nacionalni karaoke/talenti šou improvizovanjem preko "I Will Survive", ili, kako se grli sa svojim pulenom Fuadom Backovićem (u narodu poznat kao DEEN).

Ah, da, on je Fudu sa silikonskim usnama radio muziku za njegov prvi solo album (mozda i ovaj novi?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je totalna glupost u danasnje vreme praviti box set koji sadrzi 5 CD-a. Ovo kazem da ima 5 CD-a jer sam video na sajtu da box sadrzi 10 albuma. Sve je to moglo lepo da stane na jedan Dual DVD, da zadrzi kvalitet zvuka, da bude 4x jeftinije i da novac koji je otisao na stampanje diskova ode na bogatiji booklet. Da se ogradim, nisam box set imao u rukama, samo pricam sa ekonomske strane sta bi bilo bolje za bend i za fanove. Box set ne bi se ionako slusao po kolima i zurkama tako da DVD format ne bi imao prepreku kod fanova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam pisao post o svemu sam mislio. Skoro svi danasnji playeri podrzavaju dual layer diskove. Skoro svi ovi filmovi sto se prodaju na ulici su na dual layer DVD-ju, narod ih kupuje i ne zali se. Ako bi se bas htela 100 kompatibilnost onda je resenje double sided DVD. Jednostavno okrenes drugu stranu DVD-ja kao plocu. Izrada takvog DVD-ja je samo oko 30% skuplja od obicnog DVD-ja. A takav DVD je samo oko 50% skuplji od obicnog CD-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si mogao odmah da kazes a ne da pokusavas da pobijas ovo sto sam izneo sa nekim tehnickim nemogucnostima. Ako hoces kolekcinarski duh, onda bi trebalo da bude svaka ploca jedan CD.Kolekcionarstvo? pa mogli su da stave neke probe, outtakove, neke live verzije koje nisu objavjene, puno toga. Sumnjam da pravom kolekcionaru koji odrastao na plocama ce ovo nesto puno znaciti.

Jos jednom, glupost je davati pare na 5 parceta plastike kada sve to moze da bude na jednom, a razliku novca upotrebiti za bogatiji booklet.Ne znam sta ima booklet, ali mislim da bi bilo interesantno staviti alterntivne fotografije i resenja omota za svaku plocu koja je radjena.Piraterija moze da se pobedi samo dobrim omotima i bookletom jer to nema cari kada se iskopira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovo na jedan medijum je najjeftinije resenje,sad sto Srbi nisu za inovacije to je druga stvar. Kad spakujes dva albuma na jedan CD (to samo rade glupi rusi sa albumima beatles-a Stons-a.....) onda sama zamisao gubi car. Kad je vec izgubljena car onda bar napravi jeftinije i dostupno sirem krugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...