Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Pero GALIC je trenutni pjevac!

sa Jagodama je od 2000 godine ali tada nije nastupao sa njima jer je JOS Zak bio u grupi i znao je da ce uskoro da napusti grupu pa su Jagode angazovale Peru za pripremu na novim albumu(od neba do neba). Zak JE DEFINITIVNO napustio Jagode u rano ljeto 2002 god a Pero je prvi put javno prestavljen publici krajem ljeta 2002 god. album Od neba do neba su sporo i polako radili od kraja 2000 god do kraja 2002 a pocetkom 2003 su ga tek snimali i izdali sredinom te godine . onda su u martu i aprilu 2004 imali USA-CANADA TOUR sa Perom a sredinom te godine izdali su kompilaciju The very best of let na drugi svijet.onda su u decembru 2004 zakazali novu USA turneju(bez Kanade) ali posto su kasnile vize prebacili su je za mart 2005 god. U februaru 2005 je Pero iznenada napustio grupu,ne radi svadja vec privatnih problema pa je Zele morao brzo da reaguje i pozvao je Tonija SAMO za tu turneju da pjevaa kako ni basista Dejan nije mogao da ide sa njima radi zdrastvenih problema onda su uzeli starog basistu Sanjina Karica ( svirao na albumu Sto vjekova) u USA su otisli Zele,Thomas,Toni i Sanjin. posle toga Pero se nije vracao u grupu pa je Toni nastavio da pjeva sa njima po ex Yu i Evropi sve do decembra 2005. ista ekipa samo sa basistom Dejanom umjesto Sanjina su u novembru i decembru 2005 isli na prvu Australisku turneju. krajem decembra 2005 Pero se opet vratio u Jagode i svirali su veliki koncert za docek nove godine u Sarajevu a od pocetka 2006 pa do dan danas Toni nastupa sa Jagodama na nekim vecim i vaznim koncertima samo kao gost. Od pocetka 2006 Basista Dejan nesvira sa Jagodama vec radi sa nima na mixui oko tonske opreme a u grupi je posle skoro 11 godina opet basista Ceha koji osim sto svira isto pjeva blok pjesama dok Pero odmara i pije Haineken! Pjesmu Piramida pjevaju zajedno Pero i Ceha. U maju ove godine umjesto Pere u Australiji je isao Zak opet ne radi problema nego porodicnih obaveza( Pero ima 2 djece a ima i stalni posao pored pjevanja u Jagodama). Novi album ce opet biti sa Perom i mozda kao gost na 1 pjesmi bude Zak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila sam iako su bile male sanse za to!

Moji su me sprecavali, ali su me u subotu negde oko 6 uvece obavestili da cemo ici! :))

NIje bilo druge nego da me oni odvezu, ostanu tu i da me vrate. Oni su bili negde sa strane, ja u prvom redu. Na kraju kada smo se nasli oni su rekli da je i njima bilo jako dobro! hehe...odo' i ja sledece godine! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi hi hi i ja sam bila sa "roditeljima" tata mi je pevao, a mama me nadgledala... a bila mi je tu i ostala rodbina.... ja sam bila izm ograde i bine hi hi hi... ^_^

ocem i ja sledece god ponovo!

hahaha....i ja sam nakon 5 pesama otisla izmdju ograde i bine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...