Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Jeste.:no: E nasta je spao, a komu je kriv sto je pobegao kod najveceg muzickog pedera u SFRJ. I tamo dobio etiketu "NNajgori pjevac Bijelog Dugmeta".

Inace pricao sam nesto malo opevacima sa Zeletom, navise o Zaku i Peri.

I rekao mi je sledece "Zak je Heavy pevac, dok je Pero vise Hard Rock."

Povod Za tu pricu je bio naj snimak iz Nemacke gde je Zak pevao "Ciganku".

A Ceha mi je rekao da ce na youtube okaciti neke retke snimke.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha....i ja sam nakon 5 pesama otisla izmdju ograde i bine :)

pa onda sam te verovatno videla... mada bilo je dosta devojaka... ja sam i dalje pod utiskom, bilo je super, zao mi je shto nisam bila u skc-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponudio se on da mi to posalje na mejl, valjda mu je tako lakse. Dogovoricemo se vec nekako.

Дај, нека уради тако, макар ја морао да скидам то код ортака који има брз нет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste.:no: E nasta je spao, a komu je kriv sto je pobegao kod najveceg muzickog pedera u SFRJ. I tamo dobio etiketu "NNajgori pjevac Bijelog Dugmeta".

Inace pricao sam nesto malo opevacima sa Zeletom, navise o Zaku i Peri.

I rekao mi je sledece "Zak je Heavy pevac, dok je Pero vise Hard Rock."

Povod Za tu pricu je bio naj snimak iz Nemacke gde je Zak pevao "Ciganku".

A Ceha mi je rekao da ce na youtube okaciti neke retke snimke.

 

Tačnije, TIFA ima titulu najgoreg pevača dugmeta, iako je on meni omiljen...

 

Žak je najgora šitina od pevača koja je ikada zašla u taj bend... Ja imam jedno pravilo... NIKO NE SME DA ISFALŠIRA KAD PEVA "NEBESKI SE TRESE SVOD" U PESMI KONJI... Jednom je moj ortak isfalširao kad smo to svirali i ja sam mu iskopao oko palicom... :D

Gledao sam snimak na kome je Žak isfalširao dotični deo. Nikada mu neće biti oprošteno...

 

Pero je dobar pevač, iako se meni, lično ne sviđa, jer više volim one pastirske režače...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačnije, TIFA ima titulu najgoreg pevača dugmeta, iako je on meni omiljen...

 

Žak je najgora šitina od pevača koja je ikada zašla u taj bend... Ja imam jedno pravilo... NIKO NE SME DA ISFALŠIRA KAD PEVA "NEBESKI SE TRESE SVOD" U PESMI KONJI... Jednom je moj ortak isfalširao kad smo to svirali i ja sam mu iskopao oko palicom... :D

Gledao sam snimak na kome je Žak isfalširao dotični deo. Nikada mu neće biti oprošteno...

 

Pero je dobar pevač, iako se meni, lično ne sviđa, jer više volim one pastirske režače...

To za Tifu, ne bih rekao da je istina, jer za koji ga je kurac onda brega (namerno malim slovom) jurio po Sarajevu i molio da se vrati jer mu Alija unista pesme i bend. Sa Tifinog album su skoro sve pesme odlicne, sa Alijom imaju sam 5-6 dobrih pesma.

Žak je zaista imao momente kad je losije pevao (to mi je rekao lik koji je imao srecu da ih gleda uzivo u periodu 94.-99.), ali je po meni i mnogima najbolji vokal grupe. Za razliku od Alije odlicno peva ana engleskom (dobro to i nije bas od presudnog znacaja) i nije iritantan (sto mnogi tvrde za Aliju).

Pevao je najbolje od svih pevaca, e sad to sto je Islamovic pevao na najboljim i najuspesnijim albumima i otpevao najbolje pesme to je druga prica.

Idealan album "Divljih jagoda" bi bio album ala "Carobnjaci" u postavi sa "Magic Love" albuma. (otalno subjektivno misljenje).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Жао ми је што је Тифа певао на "Коњима", који су већим делом бедан покушај комерцијализације, али послушајте како пева 'Дивље јагоде', 'Коње' или 'Лондон', па реците да је најгори.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konji su po meni odlican album, jedino mi se mozda malo manje svidja pesme "Osjecam gola si ispod haljine"

"London" je :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Pored ovih sto si naveo dobre su i "Zaboravi" i "Ne brini sestro veceras sam tvoj".

Nekima smetaju klavijature na abumu koje je mestralno odsvirao Vladimir Podany Vlado.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени не сметају клавијатуре, него генерално њањав звук (како рече Зеле у једном интервјуу из тог времена, желели су да звуче амерички) и гомила балада. Ово песама што сам набројао је оно што мени ваља на том албуму, можда још да се дода "Турски марш" и то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свиђа ми се, иако је тотални лаганица рок. Е, ту су баладе добре, нема љигавштине... У крајњој линији, на том албуму им је најбоља балада, 'Сарајево ти и ја'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta balada i ako je Ceha nije napisao moze se smatrati njegovom himnom.

Dok nisam kupio box set mogao sam da se zakunem da je njegov tekst.

Kad vec pomenu "Sarajevo, ti i ja" tu pesmu niko ne bi bolje otpevao od Cehe.

Na albumu je i pesma "Na tvojim usnama" najbolja pesma koju je Toni otpevao.

Solo iz pesme "Ljubav moze sve" je jedan od najboljih Zeletovih.

Kada sam kupao piratske kasete kod SKCa, ovu sam sa najvecem nestrpljenjem cekao da kupim, jer mi je nesto govorilo da je album drugaciji. Naravo bio sam u pravu, nekad mi cak bolje legne nego npr "Vatra".

Inace za "Sarajevo, ti i ja" je postojao duzi tekst pa je skracen pred snimanje.

P.S. Na kojoj kasetici pise da je izdavac Diskoton DTK 003, zanimljivo je to da je album sniman 1993. izdat 1994. godine, a zgrada Disktona srusena 1992. i od tada ne radi.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Labude kad rada ne bude snimili su:

Vokal, Bas...Zlatan Ćehić Ćeha

Gitara.........Sead Lipovača Zele

Bubnjevi......Nasko Budimlić

Gosti:

Ante Janković Toni Solo Vokal u pesmi "Na tvojim usnama"

Enes Omerčajic Klavijature.

Jer tvoja kaseta original?

 

Svi koje sam pitao svima se svidja Ćehih glas i album, samo jedna osoba je rekla da je album sranje jer nije Heavy.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uspeo da ne odem ni u Beograd ni u Indjiju na koncert tako da moram da se vadim sad

 

29.06.2007 - SAMOBOR - Moto Skup

30.06.2007 - BATINA - Gradski Trg (Open Air)

gde je ovo!??! :)

Mislim da ovo nije zgodno za tebe,ako ne ,onda iz razloga da ne znas gde je 'ovo', a to gde je,dovoljan je razlog. Imas alternativu 27.07 na moto skupu u Brckom,republika Srpska,i zajecarsku Gitarijadu,sedam dana kasnije,3.08. Brcko je nekih 150 km od Beograda,od toga 100km cistog i praznog auto puta. Prelazak 'granice' je naravno slobodan/uz licnu kartu/. postoji i sajt Brcanskog moto kluba http://www.freewebs.com/mcsilverwingsbc/

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala :)

 

ova Batina je bliza ali mi se nesto ipak ne ide u gradic u Hrvatskoj koji se zove Batina :)

Batina nije u Hrvatskoj vec kod nas-granicni prelaz(ja sam bas ove godine ucila da je to granicni prelaz za Madjarsku, ali dobro, tu je i HR) Ja bih isla drage volje da mogu! Dragana, nisi morala da trazis na wikipedii-imas ti mladju pametnu sestru :P

 

Ma divlje jagode su dobre gde god da sviraju! Nikad nisu imali los koncert :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...