Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Bilo bi dobro da izvuku snimke sa starih YU Metal Festivala u Sarajevu, tu je Zak prvi put nastupao negdje 90 ili 91 i snimalo se navodno za MTV, da li se kad prikazivalo ne znam tj. ne vjerujem, vidio sam to jednom poslije na HTV, na Metal Maniji tako da snimci vjerovatno negdje postoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1990. godine je bend nije postojao.

1991. Godine je bio taj YU Metal fest, gde su nastupili sa Zakom.

Trebali su da sviraju i na NS Hard Metal fest, ali se nisu pojavili, a najavljeni su kao zvezde veceri.

Drago mi je da je snimak sa tog festa sacuvan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja clanak o tom festu u "Hard Metalu".

"Pergament" je svirao u nekoj levoj postavi i to samo obrade valjda.

Zaka su nahvalili do neba a i vise.

Eh, bas bi voleo da vidim te snimke ne samo DJ nego i ostale.

Mora da je bilo lepo tih godina.

Dobro 1991. godina nije bas bila fenomenalna, al' 'ajde.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjecam se Pergamenta, jeste svirali su samo obrade, ja se sjecam Stairway to Heaven i Paranoid i bili su super, pa bio je dobar trash iz Tuzle - Ludilo, trebali su doci Heller ali nisu, neki bend iz Zagreba Drinking Skull...,ma mali milion trash bendova, svaki drugi je svirao Enter Sandman u setu.Kerber su bili odlicni i iznenadilo me koliko su ih cak i trasheri gotivili. Jagode su bile posljednji bend drugog dana festivala. ako se dobro sjecam mnogi nisu znali tada ko je u stvari novi pjevac....on izlazi u crnoj svilenoj kosulji direktno pocinje pjevati na engleskom, mnogi kontaju jeli ovaj nas ili sta je....istina je daje tu pjevao perfektno....ma ludnica, odlicno je bilo. Bila je i ekipa iz HArd Metala, sjecam se da sam pricao malo s njima posto su imali neki stand na ulazu. Dobra su to vremena bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam prvi put cuo Zaka tj pesme "Hungry for your love" i |Love is in your Hands" is ja sam mislio da je stranac.

On je pravi frontmen za Jagode, na jednom festu u Nemeackoj, svirali su u sred bela dana i nije bilo previse publike, ali on se ponaso kao da svira pred punim stadionom.

Po ono me sto sam saznao Zak je nekad loseije pevao jer previse forsira glas.

Pre Jagoda pevao je u bendu "Jersey" i pobedili su na "Gitarijadi" 1989. godine.

Inace Magic Love" koji je snimljen jos 1991. godine trebao je izaci samo za strano trzistem ali rat je odlozio izlazak albuma.

Zbog nekih probelma album je moraoibiti izdat kao Zeletov solo album, ali se racuna u zvanicnu diskografiju grupe.

Omot je trebao da bude opako dobar, Bane Kerac ga je radio.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Bio je samo singl sa pesmom "Piramida" i to je to.

10 albuma + Zeletov "Magic Love" + "Piramida.

 

Ja imam set Croatia Records-a i on pored diskova sadrzi i kolor poster na kojem je Zele i trzalicu Fender Heavy sa Zeletovim potpisom! Ne znam ima li to u One Records setu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Колико сам ја упознат, има. У крајњој линији, све и да нема, који ће ми враг. Ја бих то ионако купио због музике, а не због трзалице, или још мање због Зелетовог постера.

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se tiče Jerseya, pouzdano znam da se to još uvik nije zaboravilo, mogučnost je da se čak i izda, ali neću previše govorit dok ne doznam iz prve ruke više toga...4 Divlji tigar: poslao sam ti na forumu 8putnika PM, pa vidi, jedino ako nisam nešto krivo poslao....a ja još uvik, sram me bilo, nisan kupio box set, naravno u CRo Rec, košta oko 350 kuna, a vidio san i da su počeli prodavat odvojeno...negdje oko 100 kuna za 3 cd-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje će veći trash od Divljih jagoda? :D

 

Ma t(h)rasheri su vladali u to doba. Bio je neki hard rock bend kojeg je publika uzasno izvizdala pa su se vratili sutradan sa trash verzijama istih pjesama da bi ih onda publika duplo izvizdala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta znam iskreno nekako mi sranje.Bolje da su je odsvirali samo na kraju.

Secam se da je Alogia odsvirala 2 puta Secanje Na Slike Iz Sna gore u SKC-u ali oni su imali dobar razlog zasto to da urade a Divlje Jagode mi nisu jasne uopste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Сеља'? То им је нека нова песма?
:) :) :) :)
Pa sta znam iskreno nekako mi sranje.Bolje da su je odsvirali samo na kraju.Secam se da je Alogia odsvirala 2 puta Secanje Na Slike Iz Sna gore u SKC-u ali oni su imali dobar razlog zasto to da urade a Divlje Jagode mi nisu jasne uopste...
pa uvek sviraju 2 puta motore (Prva i poslednja pesma).Meni su samo motori malo dosadili, ali sta da se radi kada publika trazi to.Jedna od njihovih najpoznatijih pesama. I oni koji ne znaju za divlje jagode znaju tu pesmu, ali ne znaju svi izvodjaca :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...