Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

pa kakav bi ja to bio fan Žaka Tataja kada ne bih imao i to :rockdevil:

sreća da imate mene koji ima taj album u originalu, znam da to iam rijetko tko van slovenije pa sam kontaktirao samog Tataja koji mi je poslao CD! Divlji Tigre baš san recenziju napisa i na forumu 8putnika, pa vidi i tamo.

 

za recenziju Feniksa (iz moje perspektive) posjetite moj blog i vidite to šta piše, prije nekih 2 mjeseca napisano, pa eto koga zanima neka se meni javi, pa ćemo rješit!

 

ŽAKA TATAJ RULES, MARY ROSE RULES!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam pricao sa Naskom Budimlicem (bubnjarem DJ). Bio je u Svedskoj u pratecem bendu nekog narodnjaka (samo sam pricao sa Naskom, nisam slusao "svirku" :D). Rekao je da bilo neke price o ujedinjenju stare postave sa Alenom, cak su se i sastajali da pregovaraju ali da se navodno nisu mogli dogovoriti oko love (Zele i Alen).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад смо код Наска, пре неколико година сам био закачио неки концерт Хариса Џиновића на ТВ-у и видим да ми је бубњар нешто познат, кад оно Наско.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naskooooo... :rolleyes:

heh, nesto mi je neverovatno da su se Zele i Alen sastali :)

Eh, bilo bi dobro da bude sve tako, ali da ostanu i ovi clanovi.

Hmmm...najbolje bi bilo da prave turneju sa svim clanovima koji su prosli kroz jagode :rolleyes:

 

Nista nije nevjerovatno. Imam snimak Jagode iz 90-ih gdje Alen nastupa kao gost na koncertu na par pjesama. I puno vece face su se sastajale kad je lova u pitanju. Ne znam zasto bi Nasko izmisljao.

 

Inace, jedino sto bi Jagode diglo u visine je, po meni, ta postava iz 80-ih sa kojom su i stvorili veliki uspjeh i popularnost. Ovako, mislim da pojedini clanovi zaradjuju cak i vise od Zeleta, sa svojim narodnjacima. Na zalost.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nije nevjerovatno. Imam snimak Jagode iz 90-ih gdje Alen nastupa kao gost na koncertu na par pjesama. I puno vece face su se sastajale kad je lova u pitanju. Ne znam zasto bi Nasko izmisljao.

 

Inace, jedino sto bi Jagode diglo u visine je, po meni, ta postava iz 80-ih sa kojom su i stvorili veliki uspjeh i popularnost. Ovako, mislim da pojedini clanovi zaradjuju cak i vise od Zeleta, sa svojim narodnjacima. Na zalost.

Alen gost 90-ih na koncertu Jagoda?! :o

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se vjerovatno samo jednom desilo, valjda su se negdje zatekli istovremeno u istom gradu, pa ono, hajde da odsviramo jednu za stara vremena. Ali da im neko ponudi dobru cifru, grlili bi se Zele i Alen svaku noc. :) Fazon je da Alenu nisu potrebne Jagode jer zaradjuje sasvim ok.

Edited by Rox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postava sa Zakom je mnogo bolja od postave sa Alenom.

Ja licno ne bih voleo da vidim Alen u Jagodama.

Covek koji je ostavio svoje ortake iz benda u Londonu, sa sedmogodisnjim ugovorom za Logo records, nije zasluzio da se vrati u DJ, Uostalom Jagode su i posle Alena snimale odlicne albume. Mislim da Alen vise ne moze da peva kao ranije.

 

 

Ovaj snimak bih voleo da vidim, prosto mi je neverovano da je hteo da svira sa Alijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na Magic Love to jeste mozda i najbolji album Jagoda (iako ga je Zele izdao kao solo project). Ovo poslije je prosjecno, bar po mom ukusu. Problem je sto Zak nije ni priblizno dobar uzivo kao studijski. Alen je postao kao neki zastitini znak benda, svi ga znaju, uklapao se imidzom i bio dobar frontman. A to sto je napustio bend u Londonu, ma ko zna sta se tu desilo. Pazi, oni u Londonu nisu imali dovoljno svirki, album se nije prodavao....od necega se mora zivjet, a Bijelo Dugme u to vrijeme hara ex-YU... Licno, nemam nista protiv ni te opcije da Zak bude vokal ali mi je tip nekako nedefinisan. Sve su to stari lisci kojima je danas samo lova bitna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nekoliko stavri:

 

1. zele je tvrdoglavi debil, jer da nije više bi mario do fanova, samo pogledajte njegovu stranicu web...napuhan je do boli..nastavi li ovako izgubit će i ovo malo fanova...

2. ipak bez Alena nema ni popularnosti!

3. iz pouzdanih izvora znam, da kad se Zelu pita kad će nešto biti, on kaže: "dogodine" ili "sutra" ili slične odgovore...hah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmjena: preskačem ovo obavještenje iznad. :)

 

Na koju web stranu misliš, Divlje jagode ili Zele ima svoju ličnu web stranu?

 

Usput, što se Alena i Zeleta tiče, Alen je maltene sam težak koliko i ime Divlje jagode, tako da bi stvarno trebala biti jaka finansijska šema da se on vrati u to krilo gdje:

1. Neće biti šef

2. Biće ograničen na repertoar DJ

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

e Buraz, kad san mislio na stranicu mislio san na službeni sajt JAgoda, di dosta stavri ne funkcionira, kao npr. Fan club! Zele iz godine u godinu broji manje fanova i ako nastavi se ovako tvrdoglavo ponašati, ne znam ko će mu doč na koncerte. ja san iz pouzdanih izvora dozna ( neću sad govorit o umijeću sviranja di je kralj definitivno) da je govno od čovika. a dozan san da je i kriv za promidžbu grupe, jer npr. u nas kad dođu Jagode to dozanju samo zagriženi fanovi kakav sam i sam, a ostali slabo. zato kažem, neće na dobro nastavi li 'vako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сигурно промоцију, илити промицање, неће радити сам. Ако не унајми неког да му то ради, наравно да нико неће знати, а не верујем да јечовек од компјутера, тј. рачунала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ко зна у каквом је складишту то на крају завршило.

Nemam pojama u kakvom je skladistu zavrsio snimak, ali ja sam se ipak dokapao snimka celog nastupa u trajunju od 30 miuta.

Nastupili su kao "Wild Strawberries"

Set Lista:

1. Morrison

2. Crazy Nights

3. Shayla

4. I want your love

5. Motori

6. Ciganka

7. Divlje Jagode

Vokal - Žanil Tataj Žak

Gitara - Sead Lipovača Zele

Bas - Zlatan Čehić eha

Bubnjevi - Nasko Budimlic

Vokal u pesmi "I want your love" Mladen Vojičić Tifa

Snimak nije najbolji ali je podnosljiv za gledanje.

Fenomenalno odradjen nastup.

 

Na tom festivalu su nastupili:

Wild Strawberries

Lucilectric

Gotthard

Edoardo Bennato

Die Prinzen

rory Gallagher

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...