Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

zak je najbolji pevac koji je prosao kroz jagode...pogledajte samo na youtubeu njegovu verziju ciganke!

 

Falsira uzasno na tom snimku kao i na svakom koji sam gledao zadnjih par godina. Ali studijski je odlican, pogotovo Magic Love album, ondje je prejebo svakoga. Ako Zele vec ne moze naci nekog mladog talenta koji ce popaliti mladju publiku, onda je Zak sasvim dobar izbor za bend. Takodje mislim da mu vise lezi engleski za pjevanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Falsira uzasno na tom snimku kao i na svakom koji sam gledao zadnjih par godina. Ali studijski je odlican, pogotovo Magic Love album, ondje je prejebo svakoga. Ako Zele vec ne moze naci nekog mladog talenta koji ce popaliti mladju publiku, onda je Zak sasvim dobar izbor za bend. Takodje mislim da mu vise lezi engleski za pjevanje.

 

 

zak je bolji uzivo a i studijski razvaljuje....a i stil pevanja sto je NAJBITNIJE nije alen/tifa

kao sto vecj rekoh Ciganka-sa ZAKOM je po meni bolja nego alenova verzija.

jel tu mislis da falsira ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zak je bolji uzivo a i studijski razvaljuje....a i stil pevanja sto je NAJBITNIJE nije alen/tifa

kao sto vecj rekoh Ciganka-sa ZAKOM je po meni bolja nego alenova verzija.

jel tu mislis da falsira ?

 

Da, to je taj snimak. Falsira i izderava se vise nego sto pjeva. Ali uopsteno je vrlo dobar pjevac. Ne znam kako moze biti najbitnije da pevanje nije kao Alen i Tifa. To je kao da kazes za Iron Maiden da je najbitnije da glas nije kao u Dickinsona, to je njihov najuspjesniji period. Mada poznajem fanove koji slusaju samo prva dva albuma Maidena.

 

 

@Prince - Nije lak izbor, stavi ih na isto mjesto. Ja bih jos dodao Motore, Konje i Magic Love i svi su zajedno na prvom mjestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je taj snimak. Falsira i izderava se vise nego sto pjeva. Ali uopsteno je vrlo dobar pjevac. Ne znam kako moze biti najbitnije da pevanje nije kao Alen i Tifa. To je kao da kazes za Iron Maiden da je najbitnije da glas nije kao u Dickinsona, to je njihov najuspjesniji period. Mada poznajem fanove koji slusaju samo prva dva albuma Maidena.

 

 

@Prince - Nije lak izbor, stavi ih na isto mjesto. Ja bih jos dodao Motore, Konje i Magic Love i svi su zajedno na prvom mjestu.

 

 

ka prvo uopste ne falsira i ne dere se ,a kao drugo ja ne gotivim ni tifu ni alena a ni dickinsona ,vec samo D'anna

...a sto se tice magic love-a meni je to suvise kao whitesnake al je dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ti su najjači šta poznaju cilu scenu hehe...

ali Tigar ne laže...:)

 

u svakom sluačju znate šta?

meni se cila ta farsa više gadi, tu se ne zna ko pije ko plaća, ljudi budite uvjereni da njih samo zanima lova, boli njih briga šta ne izdaju albume 100 godina, Zele šta je tvrdoglavi jarac, šta nemaju originalnu postavu, šta fanova nemaju skoro pa ništa..boli njih ona stvar..pa prema tome savjetujem vama i sebi, da se prestanemo i mi više ubijat u pojam, odnosno da ih ne gledamo kao bogove, jer su to kurci od ljudi virujte mi na riječ...u suštini je tako...

upitajte Zelu kad če novi album..on će kazat DOGODINE!

takvi stavovi i ljudi me ne zanimaju..

 

dalje, sada sviraju po Slavoniji 10 koncerata...možda se spuste i do mene u Dalmaciju...ma nije me ni briga..izlizani su mi samo tako u zadnje vrime...čas je tu ŽAk čas Galić, pa Toni!? hahahahahahahahahaha...dođe mi da se pokopam!

a ipak, velik sam fan, ali pretejrivanje ne trpim!

 

a moga bi i spomenit sramotu onu od DVD-a koja traje 10 minuta!

ona iz Doma sportova kad su doživli sramotni fijasko...

 

nastupi uživo me uvik vesele...ali razmislit ću ubuduće...

 

i eto, i na Galića bi se osvrnio šta se tobože "naljutio na Zelu"..hahaha....

koji likovi, on bi sad isto obnavlja Opću ponovo...hahah...nek pokuša....

 

najlakše je živit na staroj slavi takvi su mi najdraži!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se Jagode i ne spuste u Dalmaciju imate izbornika Bilica i negov RawBau. Covek obecao da ce vratiti metal u Hrvatsku... Salu na stranu (ako izuzmemo tiradu sa pocetka 1 stvari na albumu) Rawbau je dobar bend.

Pero bi i trebao da se vratio u Opcu i nije za bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gori san već napisa šta mislim ali moram se još jednom nasmijat i poručit Jagodama: :evotigana:

 

oni su kao klub pun zvijezda koji ne radi dobre rezultate...eto slikovito opisano!

šteta šta to kažen jer san velik fan...ali..da odlaze i dolaze ovako, šta je najgore samo je lova u pitanju...

po hrvatskoj sviraju za HDZ u sklopu kampanje, nisu ni ludi, presušila lova....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se razocarao u Zeleta.

Ceha i Thomas su skroz OK likovi.

Sto se tice Divljih Jagoda najbolje da nadju nekog novog pevaca posto ovako vise ne ide.

Jednom sa cuo da je Zele nudio Nikoli Mijicu da peva na novom albuma jagoda (koji do sada jos uvek nije izdat) ali da peva na ijekavici, sto je Nikola odbio. Koliko ima istine u ovome nemam pojma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zele je odbio da svira u Whitesnaku iz razloga sto je zaista hteo da wild strawberiesprobije napolju,sve je puklo zbog alena islamovica koji je hteo da bude velika riba u malom jatu (dogurao do Indire),

a da se ne trudi da se bori napolju - takav mu mentalitet,recimo nije tad hteo ili mogao da nauci engleski!?debil,nego sabotirao sve kriomice i zbrisao u b.dugme da peva hajdemo u planine ?!

tim je upropastio d.jagode jer ih je zavlacio,plus kao nesto tesko bolestan a ovamo surovao sa g.bregovicem(ljudina do ljudine) a oni se oslanjali na njega i kad je on zbrisao ko kucka njime propadne ugovor

za album jer nisu mogli za kratko vreme ubaciti novog pevaca koji je trebao nauciti sve pesme na engleskom,uigrati se sa njima,a na zapadu se nepostovanje rokova kaznjava i nikad posle nisu dobili sansu

smatrajuci ih za neozbil;jne,tako je alen sjebao d.jagode.

od tada Zele i alen ne razgovaraju i isti ne voli ni da mu se alen pomene,kao da ne postoji.

 

sve to znam iz prve ruke jer sam imao cast biti u Zelinom drustvu,dok je moj stariji brat drugar s njima.

 

Zele je potpuno normalan covek,nije prepotentan sem u muz.smislu (na sta ima puno pravo)

 

Zivi na relaciji Sarajevo,Zagreb,Pariz,svrati u rodni Bihac,

vegetarijanac je duzi niz godina,omiljeno pice mu je prolom voda,ne pije alkohol.

 

Pocetkom rata na rok okupljanju je za vreme koncerta Osvajaca(tadasnje najvece yu rock nade) ih uzeo u zastitu kad se ukazala opasnost od ekstremnih muslimana,zato ga i danas cene clanovi Osvajaca.

 

Komponovao je za razne ljude (ukljucujuci Deana,ha,ha,ha),simpatican album sa glavnom pesmom prelepom obradom na neki nacin D.Straitsa tada najpoz.sarajevskom frizeru fadilu toskicu,cisto iz zezanja,

pocetak nekog dance u ex - yu je njegovo zezanje sa grupom Mirzino jato - svi ste culi te pesmice,

 

komponovao album islamske duhovne muzike,sprema se isto da ucini i sa katolickom i pravoslavnom,

 

veliki gitarista sa fantasticnim umecem komponovanja,ne gusi,sta vredi umece v.stefanovskog kad je to dosadna muzika,nije slusljiva.

pre van halena se zezao uz vrat gitare ali nije smatrao to nesto znacajnim a bio je i iz yu pa je u svetskim okvirima to pripisano van halenu(trivia)

 

njihov prvi pevac toni jankovic kada je napustio band uprkos motivima da ih pljuje je rekao jednu veliku istinu,"D.Jagode su jedini ne samo H.metal band u yugi nego kad malo bolje pogledate jedini pravi hard rock band" - a to je rekao covek par nedelja posle izbacivanja iz d.jagoda.

 

danas povremeno nastupa sa njima.

 

D.Jagode su snimili pesmu Stakleni hotel pre nego Maideni 2 minutes to midnight,koji su 80-te i 81-dolazili ovamao (hipodrom 80-te,rekli su da su ocajno svirali i da zato su uvek voleli yugu jer da su bili u engl. publika bi ih izvizdala i kamenovala da su tako tamo odsvirali) a nakon tih obilazaka izasla je 2 min. to midnight - poslusajte jednu pa drugu - zvuci poznato zar ne?

 

Pozdrav svima!

Edited by derg38

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta vredi umece v.stefanovskog kad je to dosadna muzika,nije slusljiva.

pre van halena se zezao uz vrat gitare ali nije smatrao to nesto znacajnim a bio je i iz yu pa je u svetskim okvirima to pripisano van halenu(trivia)

 

Znas kako,jeste da gotivim vise Zeleta od Vlatka(i da su mi Jagode omiljeni ex-yu bend),ali mislim da si napisao 2 tako velike gluposti(ako izuzmemo i ono za Maiden).

Zele je tek od Lebude-Magic Love izgradio neki svoj stil koji fura i dan danas(koji je zanimljiv,naravno),ali Vlatko je i-ha-ha pre toga bio veoma zajeban muzicar i zanimljiv.Pre Van Halena nije mogao da se zeza po vratu gitare(mozda je cistio prljavstinu ispod zica),jer je to EVH izvalio jos '76. .Meni je licno Zele rekao da mu je najveci uzor Blackmore,a umeo je ranih 80-tih prilicno bledunjavo da skine neki Van Halen fazon(verovatno jer je bio iz YU),mozda je zbog toga vise voleo Angus Younga(njegovi fazoni su se u YU uveliko znali).Dobro,gotivio je i ZZ-Top fazon nekad da mazne.

Bez ljutnje,drugar,ali mislim da si ga preuvelicao malo :pivopije: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

veliki gitarista sa fantasticnim umecem komponovanja,ne gusi,sta vredi umece v.stefanovskog kad je to dosadna muzika,nije slusljiva.

pre van halena se zezao uz vrat gitare ali nije smatrao to nesto znacajnim a bio je i iz yu pa je u svetskim okvirima to pripisano van halenu(trivia)

 

 

a vlatko je inache dosadan ?sto mu gromova,kako si se sad iskenjao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zele je tek od Lebude-Magic Love izgradio neki svoj stil koji fura i dan danas(koji je zanimljiv,naravno),

 

Ne slazem se uopste sa ovim. Zele je imao neki svoj fazon davno prije toga, nije se tu radilo o nekim velikim stvarima, vise neki sitni fazoni ali su bili prepoznatljivi. Da ne govorim o Zeletovom zvuku koji je specifican samo za njega i odmah se prepoznaje.

Sto se tice ove price o EVH i Maidenima, tu derg38 pretjeruje.

Edited by Rox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...