Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

"Zauvijek tvoj"- ta mi je omiljena. Samo ne znam zashto se hvale da su opstali na sceni 30 godina, kad je skoro cela postava promenjena, ostalo je samo ime. A i pesme im uopshte nisu toliko zestoke da bi onoliko mlatili glavama dok sviraju i da bi se ponashali na sceni kao neki death metalci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

А зашто се не би хвалили? За разлику од многих, они су и у најгоре време издавали албуме, нису правили претерано велике паузе. То је за свако поштовање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, koji oni? Oni shto su hiljadu puta promenili postavu i josh vishe puta pevacha? Ja samo kazem da to nije onaj isti bend koji je bio osamdesetih (shto se chlanova "posade" tiche), a hvale se svojim postojanjem k'o da su Yu grupa. Da su sve ove godine izdrzali u jednoj postavi pa i da razumem to, a ovako... no no... Volim da ih chujem, ali, ruku na srce, previshe se uzdizu u nebesa...

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uz duzno postovanje YU grupi i slicnim bendovima, Divlje jagode su barem uspele da na svakom albumu donekle menjaju fazon , i uvek zvuce zanimljivo - a pitanje je da li bi, da nisu menjali postavu, izbegli zamku jednolicnosti u koju je upao skoro svaki domaci bend sa tolikim stazom....

A da se ne lazemo, mozak benda je bio i ostao Zele, a na svu srecu uvek je znao da odabere muzicare koji ce njegove ideje izneti na pravi nacin, pa im te ceste promene postave nisu minus.. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Yu grupi se zato i moze skinuti kapa- shto su se odrzali. Kad ih chujesh znash- to su oni. Za Divlje Jagode to ne mogu da kazem. Pesme im nisu loshe, ali im ne idu uz stil oblachenja i scenski nastup + i dalje stojim iza toga da grupa koja je promenila celu postavu nikako ne moze da se pohvali time da traje 30 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
A da se ne lazemo, mozak benda je bio i ostao Zele, a na svu srecu uvek je znao da odabere muzicare koji ce njegove ideje izneti na pravi nacin, pa im te ceste promene postave nisu minus.. :meshuggah:

To je sve tačno , što "kažeš" , ali ipak su mi najdraži bili dok je Alen Islamović pjevao u njima . Mada su i ona dva prva albuma antologijska ! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff, ne slazem se masom komentara.

 

Sto se tice tekstova - ja ne mislim da su imali lose tekstove tj. ne mislim ni da su bendovi iz USA ili UK u to doba sa slicnim stilom muzike imali nesto pametnije tekstove. To je muzika u kojoj su tekstovi rijetko na prvom mjestu.

 

Whitesnale_Zr - pa jeei li tu slusao Konje i Magic Love, odlicna oba. Ja bih prije rekao da su poslije Magic Love krenuli nizbrdo .

 

 

F4R15 - mozda si donekle u pravu ali to je vise zato sto Alen nije bas nesto omiljen tj. Jagode su se, posebno sa Alenom, izdizale iznad nekog lokalnog pristupa muzici koji je u BiH uvijek bio popularan (npr. Zabranjeno Pusenje). Tu mislim na kompletnu muzicku publiku dok vecina publike koja slusa iskljucivo hard rock i metal vise vole period sa Alenom (kao i sa Tifom i Zakom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је ли неко слушао 'Кап по кап' у Тифиној изведби? У његовој верзији се зове 'Кише јесење', али она лид хармоника... као Нервозни поштар у најбољим данима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је ли неко слушао 'Кап по кап' у Тифиној изведби? У његовој верзији се зове 'Кише јесење', али она лид хармоника... као Нервозни поштар у најбољим данима.

 

"Дуге кише јесење"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...