Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

dodatak:

meni ne treba tamo neki najt ili neki drugi ljudi da bih se o necemu informisao, jer se o svemu informisem sam.

 

ne citas sta sam pisao, nisam rekao da je gothic metal nastao 2001., nego da se tada primio ovde (tj. kada su izasli razorblade romance i wishmaster).

 

edit: a taj mali milion bendova sto su svirali u osamdesetim i devedesetim, gde su oni sada?

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na metal najtu niko ne trazi doom zato sto na metal najtu svi dodju da cuju mejdene metaliku i slejer. i poneki najtvish.

 

ja sam taj isti saturnus dao stevi, a pola grada onda nabavilo od njega, ako te bas zanima.

 

navedi mi 50 aktivnih dobrih gothic bendova, bas me zanima. mozes i 20, ali znam da ih nema ni toliko.

 

ti ocigledno imas vise problem sa stevom nego sa njegovim najtom.

 

zato sto svi dolaze na njegove najtove zbog ekipe i dobre atmosfere i zezanja, a ne da bi bili ponosni sto su gothic ili slicne gluposti.

 

a ti sebe odrzavaj na aparatima i nazivaj se jedinim preostalim prezivelim goticharem u beogradu, srbiji, na svetu, kakogod.

Malo si se presao. Ja bas i nisam u nekom goth fazonu, sta vise imam otklon prema bilo kojem fazonu, plus sto ja nisam iz Beograda. Ja sa pomenutim kvazi DJ-em nemam nista licno, ja samo komentarisem njegovo delovanje koje je katastrofa po pitanju cele te price oko scene.

Kzazes ne mog uni 20? Ne znam ima li 50 naslova, no evo ti ih iz glave kako sam ti obecao. Nisam siguran da li svi u ovom momentu jos uvek rade, ali mislim da su uglavnom svi ovi bendovi jos aktivni i sve sam ih pustao na radiju, a dobar deo i na najtovima:

 

 

Blood, Death & Sexy

Scream for Tina (kako cujem ponovo sviraju)

Murder at the Registry

Frank the Baptist

The Vanishing (odlicnan bend)

Goteki (nasi favoriti)

Black Ice

Sleeping Children

Alien Sex Fiend (jos uvek sviraju i oni su VRH ove price)

And Also the Trees

Cinema Strange

Cruxshadows

Bella Morte

Penis Flytrap

Mephisto Walz

The Damned

Zombina & The Skeletones (vise pop ali su odlicni)

Hatesex

Abney Park

Voltaire

The Faces of Sarah

Cranes

Fear Cult

Gene Loves Jezebel

Gotterdammerung (za njih ne znam da ali jos uvek sviraju)

Inkubus Sukkubus

Midnight Syndicate

Killing Miranda

Miranda Sex Garden

Deadchovsky

XIII Stoleti (izasao im je labum pa mislim da su se ponovo okupili)

Judith

The Last Dance

Mors Syphilitica

Nosferatu

Two Witches

Rosetta Stone

Unto Ashes

The Shroud

Switchblade Symphony (ne rade vise ali se pricalo o ponovnom okupljanju)

Rasputina

Sanguis Et Cinis

Razed In Black

Girls Under Glass

The Last Day of Jesus

Angels of Venice

Ikon

Faith And The Muse

Diva Destruction

Seraphim Shock

Scari Bitches (meni fenomenalni)

Mizar (i oni su tu ako nisi znao)

 

Zadovoljan? Sledeci put se ne zaleci prerano. Idem korak dalje i tvrdim da se u BGD ne slusa gothic metal, vec se slusa doom i slicno. Dakle na tim najtovima cak uglavnom nema ni gothic metala. Dakle to cak nije ni to. Navrati nekad ovde, ako te bas interesuje, pa cemo te muzicki edukovati po tom pitanju doom & gothic metala. Izvini, ali bil oje jace od mene icon_razz.gificon_smile.gif

A sto se tice toga da se na najt dolazi da se ekipa zeza, a da muzika nije bitna - cemu onda cemu uopste najtovi? Mozete se zezati i na koncertu Seke Aleksic? Hajde onda sve te scene da ukinemo i da se svi zezamo po losim kafanama, po fensi klubovima, po poslasticarnicama ...jebes sve ovo... ako nije ni bitno onda hajdemo na splavove pa da se tamo ludiramo sa ekipom, moze a?

 

BTW, jedini aparati koj ime zanimaju su oni za kokice, tople sendvice i sladoled.

Uzivaj icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic je zilava forma i stalno ima neke svoje nove oblike manifestovanja. Zasto bi se ljudi edukovali o Saturnusu na gothic najtu? Neka se o Saturnus-u i o Sentenced i o Anathemi edukuju na metal najtu? Ili ti hoces da kazes da, buduci da je po tebi gothic mrtav, u Beogradu n ine treba da postoje gothic najtovi? Neka Stivi pravi najtove ali neka ih posteno nazove metal najtovima i to je to. A ja bih mogao da ti navedem jedno 50 odlicnih gothic bendova koji sad sviraju i koji su veoma, ali bas bas, svezi i kreativni.

Da ne govorim o malom milionu bendova koji su svirali u osamdesetim i devedesetim tako da postoji i nesto izvan Sistersa (koji su po meni sahranili autenticni gothic) i Bauhausa (koji su svirali prerano pa i nisu gothic vec su pr epreteca).

BTW, ako si ti prvi put kod Stivija na najtu cuje za Saturnus onda je to stvarno bruka i ja se time ne bih hvalio. Ako ti treba nesto novo od dooma ili gothic metala sledeci put nemoj da se informises n anajtovima kod Stivija, vec potrazi informaciju kod nekih drugih ljudi. Mozda je dobijes vise meseci unapred. I jos nesto ... gothic metal je nastao malo pre te 2001. i doziveo svoju relativnu afirmaciju, ali Stivi obicno kasni u svemu pa je tako i ovde zakasnio i nasao pa zasao nekih par godina nego sto je to bilo stvarno nesto novo ... tacnije tada je to vec bila ispricana prica.

Pazi ne mora da znaci da Steva slusha kuci ono shto pushta na najtovima! Iskreno ni meni se ne dopadaju bash toliko stvari koje pushta jer je uvek isto i postalo je monotono, medjutim kako drugacije privuci gomilu nalozenih novopecenih gotichara?! Sve je to reklama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ne mora da znaci da Steva slusha kuci ono shto pushta na najtovima! Iskreno ni meni se ne dopadaju bash toliko stvari koje pushta jer je uvek isto i postalo je monotono, medjutim kako drugacije privuci gomilu nalozenih novopecenih gotichara?! Sve je to reklama...

Niko nije ni reka oda treba da pusta ono sto slusa kod kuce. Kod kuce moze d aslusa i narodnjake sto se mene tice. Js amo kazem da on ne pravi gothic najt nego pravi metal najt i da je skroz pogresno sto posle te najtove ljudi identifikuju sa gotikom, a u pitanju su skroz razlicite stvari. Dakle, taj marketing, kako ti kazes, je nesto sto definitivno, po meni, skodi celoj ovdasnjoj gothic sceni. Koja je, inace kako covek rece, mrtva pa nije ni vazno ... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nije on to izmislio, i sada termin gothic ima drugacije znacenje od onog u osamdesetim, drugaciji je trip, a tebi moze to da se ne svidja ali gothic metal je neki logicni nastavak gothic rocka.

Nego da se vratimo na semantiku opet: dakle vi ste ljuti sto Steva ne zove svoje najtove metal ili barem gothic metal, ALI, ne zove ih ni gothic ROCK najtovima nego samo prosto gothic (ili u slucaju Mishe Baxuza, novobeogradskog proizvodjaca flajera "ghotic"), dakle kad kaze "gothic najt" podrazumeva najt na kome ce se pustati gothic rock, gothic metal i gothic tehno (tj. ebm) + dodaci (doom, industrial, future pop).

 

 

I ajde mi stvarno objasnite po cemu je future pop ili chak EBM blizi gothic rocku od gothic metala, po muzici? Ne sigurno. Po textovima? Svuda ima internih tripova, vampira, neuzvracene ljubavi, kvazi-inteligencije... Onda po cemu?

 

 

Btw. Od onih bendova koje si naveo Bozo, da li 10 njih imaju spot? Da li mozes za njih stvarno reci da su znachajni? Mislim evo mogu i ja da ti navedem sad 50 srpskih metal bendova, ali ne bih mogao da kazem da imamo jaku scenu.

Shvatas na sta ciljam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja retko chujem ono sto volim, ali hej, ja slusam bay area thrash, industrial metal i razna psihodelicna izdrkavanja, ja ne bih smeo ni da privirim na gothic najt... (ne d'o bog da se ovo procuje, bicu anathemisan icon_wink.gif )

 

 

Najgore sto troo gothi misle kako su oni ne znam ni ja kol'ko pametni, originalni i alternativni... A oni su mnogo blize splavovima nego sto misle (pritom ne mislim na Joker icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpuno se slazem sa wolfom, cak toliko da bih mu nabacio jednu tezgu, al' sa mojim diskovima i dodatkom anatheme da bude anathemisan!

 

poenta je da se sustina same price promenila. ono, prachett-ovski. znaci, ono sto je nekad bilo gothic postoji u prilicno zanemarljivim tragovima, a HIM, T0N, PL, tiamat, etc. su po danasnjim merilima gothic. kao sto su simfonicna izdrkavanja po danasnij merilima black metal, a ne samo immortal, marduk i slicno. stvari se menjaju. od pedeset bandova koliko je boza naveo, ima tu poneceg sto slusam, poneceg sto mi stoji na compu i poneceg sto me smara do iznemoglosti.

 

svako takmicenje u troo-losti mi lici na zajebanu ekipu sa trga ('93. godiste).

 

zadatak DJ-a je da napravi dobar i koncizan night, i da pritom fino i lagano oblikuje muzicki ukus nesto mladje generacije. nije da se drzi nekih starih i vec uveliko redefinisanih termina kao pijan plota ili da vrti samo prezvakane ili samo deep underground stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta je da se sustina same price promenila. ono, prachett-ovski. znaci, ono sto je nekad bilo gothic postoji u prilicno zanemarljivim tragovima, a HIM, T0N, PL, tiamat, etc. su po danasnjim merilima gothic. kao sto su simfonicna izdrkavanja po danasnij merilima black metal, a ne samo immortal, marduk i slicno. stvari se menjaju.

OK, potpuno razumna i "na mestu" - stvar za reci. Ali:

 

Samo daj neka se i nash najt menja kako je to svuda u svetu - a ne da, kao i uvek sve shto sa Zapada dodje ovamo, poprimi neku groteksnu hibridnu formu (u skladu sa lokalnim obichajima i praksama) ni nalik onoj kako je koncipirana u orinigalu. Specijalni produkt za nashe trzishte retarda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li svi u ovom momentu jos uvek rade, ali mislim da su uglavnom svi ovi bendovi jos aktivni i sve sam ih pustao na radiju, a dobar deo i na najtovima: 

 

 

Blood, Death & Sexy

Scream for Tina (kako cujem ponovo sviraju)

Murder at the Registry

Frank the Baptist

The Vanishing (odlicnan bend)

Goteki (nasi favoriti)

Black Ice

Sleeping Children

Alien Sex Fiend (jos uvek sviraju i oni su VRH ove price)

And Also the Trees

Cinema Strange

Cruxshadows

Bella Morte

Penis Flytrap

Mephisto Walz  

The Damned  

Zombina & The Skeletones (vise pop ali su odlicni)

Hatesex

Abney Park

Voltaire

The Faces of Sarah

Cranes

Fear Cult

Gene Loves Jezebel

Gotterdammerung (za njih ne znam da ali jos uvek sviraju)

Inkubus Sukkubus

Midnight Syndicate

Killing Miranda

Miranda Sex Garden

Deadchovsky

XIII Stoleti  (izasao im je labum pa mislim da su se ponovo okupili)

Judith

The Last Dance

Mors Syphilitica

Nosferatu

Two Witches

Rosetta Stone

Unto Ashes

The Shroud

Switchblade Symphony (ne rade vise ali se pricalo o ponovnom okupljanju)

Rasputina

Sanguis Et Cinis

Razed In Black

Girls Under Glass

The Last Day of Jesus

Angels of Venice

Ikon

Faith And The Muse

Diva Destruction

Seraphim Shock

Scari Bitches (meni fenomenalni)

Mizar (i oni su tu ako nisi znao)

 

Zadovoljan? Sledeci put se ne zaleci prerano. Idem korak dalje i tvrdim da se u BGD ne slusa gothic metal, vec se slusa doom i slicno. Dakle na tim najtovima cak uglavnom nema ni gothic metala. Dakle to cak nije ni to. Navrati nekad ovde, ako te bas interesuje, pa cemo te muzicki edukovati po tom pitanju doom & gothic metala. Izvini, ali bil oje jace od mene

kakva bre scena? gde ti zivis? icon_smile.gif

 

ooo.. jadan gwydion.. metal je pojeo gothic jaaaooo nepravda icon_smile.gificon_smile.gif

 

kakvi bendovi katastrofa hahaha nemoj me edukovati vise molim te

 

kakve veze ima sto si sve to pustao na radiju? da ti dignemo spomenik zbog toga?

 

idi prodaj kokice sa specijalnim GOTHIC prelivom icon_smile.gif

 

mora da si ljut na stevu sto nije hteo da ti pusti divlje jagode hahahaaaa

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, potpuno razumna i "na mestu" - stvar za reci. Ali:

 

Samo daj neka se i nash najt menja kako je to svuda u svetu - a ne da, kao i uvek sve shto sa Zapada dodje ovamo, poprimi neku groteksnu hibridnu formu (u skladu sa lokalnim obichajima i praksama) ni nalik onoj kako je koncipirana u orinigalu. Specijalni produkt za nashe trzishte retarda.

na zapadu je night blago prevazidjen kao forma. u to sam se prilicno uverio zimus, kad u toku dve nedelje u helsinkiju nije bio nijedan gothic night, osim varijante gothic + svasta na tri floora u jednom klubu petkom. ali je zato bilo svirki skoro svakog dana na najrazlicitijim lokacijama u gradu. problem je sto mi tesko mozemo da dostignemo standarde, sto smo jos uvek na nivou nightova, i sto ovde, bar sto se gothic, doom & love metala tice, ima jako malo bandova.

naravno da nightova ima ponegde, recimo da je austrija prilicno jaka sto se toga tice, i ne razlikuju se nightovi toliko od nasih. osim sto nema muzickih zelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi prodaj kokice sa specijalnim GOTHIC prelivom icon_smile.gif

 

mora da si ljut na stevu sto nije hteo da ti pusti divlje jagode hahahaaaa

pivopije.gif

 

 

 

 

 

@Gwydion

Tvoje privatne probleme koje imaš sa Stevom reši direktno sa njim i nemoj se više proseravati na forumu!

 

Svi ostali, ako vam se ne sviđaju nightovi, OK, recite to slobodno ovde i nemojte se više pojavljivati na istima! Ja ću na Stevine nightove ići dokle god sam u ovoj zemlji, zato što mi se sviđa njegov program, tj kako u jednom nightu nađe mesta za SVE grane ovog žanra i SVAKO može kod njega naći makar 20ak minuta programa koji će mu odgovarati... A vi kojima se ne sviđa ni muzika a ni ljudi, nađite neki drugi night koji ćete da posećujete.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao, ipak ima ljudi kojima je stalo..  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

 

 

ne znam.. meni se uvek prevrne zeludac kad neocekivano cujem neku tezu stvar..

shta cu kad sam patetichna icon_redface.gif... mhihi.gif

 

povodom ove rasprave na temi:aaaaaaaah , dobro staro klanje na yumu....udri , zakolji ! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifpivopije.gifpivopije.gif...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...