Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

Guest HEFEST

Zamena teza moj zejitine.

 

Blek je ideologija koju ste vi blekeri izdali. ZNa se sta je blek. I muzika i stil. Jedno bez drugoga je go kurac. Sto ne slusas Unblack metal??? Sto? Zato sto nema satane? E pa nije bitna samo muzika. Ja jos nisam sreo pravog blekera da mu izgled nije bitan. Vi ste bre neki hipsteri. Nista ja sa vama nema. Pu, pu, pu...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Dobro ti si onda neki bezlicni amorfni oblik zivota i posmatras univerzum onako objektivno sa strane. Ja sam emotivan covek i ne mogu tako.

 

Ne znam samo kako ti nije smesno da likovi koji onako izgledaju i oblace se pevaju neke zajebane tekstove i skarlicu ko Satanin pradeda. Ne znam stvarno kako vam tako ocigledne stvari izmicu. Dok lik nije djavo licno ja ne bih mogao ozbiljno da uzmem ni jednu notu koju otambura.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, 16HP i Woven Hand su poprilično uvaženi bendovi u black krugovima. Primordial ih citiraju, Marduk obrađuju... pa ako ti je baš do filozofije, Hefe, dosta zanimljive stvari proističu iz toga.

 

i sam David ima skroz kul stav o tome:

 

I think that people in the metal world think about things that a lot of other people don’t, like spiritual things. Whether they believe as I believe is beside the point, but they’re searching, they’re searching for something beyond what is here or what you can see with your eyes, and I think they know that there’s more, you know? And so in that sense I am like them because I also think there is more.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pametan pasus zaista. Ja sam svedok tog da ima vise od toga sto oci vide.

 

Meni samo nekako neke stvari nikako ne idu zajedno. Mislim da bi trebalo da promene naziv zanra za bendove koji ce da se u buducnosti oblace kao Dzastin Biber, a sviraju blek. Mozda postblack bi bilo ok?

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

postoji post-black već odavno :D

 

Sva sreca da ne postoji post-heavy. Morao bih da se samoubijem iz zasede.

zju kakav kompliment. hocu i ja

 

Pa ne znam bas. Kada prestanes da budes Trlaja onda moze.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta da kažem nekome ko sudi o kvalitetu muzike na osnovu odeće koju nose članovi.

 

Meni je black metal mnogo zajebaniji kad znam da ga snimaju ozbiljni ljudi uklopljeni u ovo sjebano društvo, a ne neki klinac od 18 godina koji živi kod tetke u podrumu.

 

Nije isti vokal koji peva o Tolkinu i vokal koji ima životnog iskustva na ovoj rupi od planete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Zamene teza koje prodajete su samo dobre za ona bica ciji je Talvi predstavnik na Zemlji.

 

Ovde na Zemlji lik peva o guranju uzarene cevi u cmar, a nosi Dolce i Gabana majicu. Mrsbreupickumaterinu.

Onda treba da slusate glem jer su ljudi uklopljeni u drustvo i to u najbolje drustvo, jelte zensko.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Ne znam šta da kažem nekome ko sudi o kvalitetu muzike na osnovu odeće koju nose članovi.

 

Meni je black metal mnogo zajebaniji kad znam da ga snimaju ozbiljni ljudi uklopljeni u ovo sjebano društvo, a ne neki klinac od 18 godina koji živi kod tetke u podrumu.

 

Nije isti vokal koji peva o Tolkinu i vokal koji ima životnog iskustva na ovoj rupi od planete.

 

To što ti ozbiljni ljudi kako da ti kažem snimaju,i ne može da se podvede pod blek,jer ako si ozbiljan i nadahnut,pravićeš muziku koja prevazilazi te okvire,i dolazimo do toga da je Hefest tu upravu u određenem smislu.Sjebano društvo je u Srbiji,pa ne vidi ne što da se ljudi uklapaju u takvo okruženje da bi snimali kvalitetan blek metal,što znaći,ovde i somurda od 40 leta živi kod tetke u podrumu i seće vene na satanu od plastelina.

 

I šta sereš o vokalima,nije ista težina,hahahahaha,pa pola oldskul narodnjaka ima veću težinu u vokalu nego ijedan tvoj blek metal bend,što znaći da su za njih 90% blekera vokalno oralne piićke.

I nema

više pravog bleka umro je s devedesetim 200 na sat.usta ih jebem.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

jebo te pravi i nepravi blek. mislim da je to najsazvakanija tema na vascelom internetu

 

Pa ocigledno je da niste lepo to svarili pa sada prdite ko konji.

 

Bleker koji drzi do sebe zna se kako izgleda, a onaj koji bi i kurac u dupe primio za pare zna se isto. Bice lepo uklopljen u drustvo. Hahaha!!! Uklapanje u drustvo i blek metal. Kakav nonsens krv ti jebem. Pa od totalnog eskapizma i totalnog negiranja vrednosti drustva sada treba da se uklapaju i nose sent dzordz dzempere i pacoti cipelice.

 

Imam utisak da se zaebavate. :no:

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa upravo to uniformisanje i izgledanje "onako kako blekeri treba da izgledaju" i jesu baš ono protiv čega se black metal kao ideologija buni.

 

u početku je to imalo smisla jer je bilo atipično i nesvakidašnje, ali čim je postalo baš to "zna se kako to treba da izgleda", izrodilo se u svoju suprotnost, upravo u ono protiv čega je black kao pravac usmeren.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

I sada neka izgledaju kao prosecan hipster ili post grandzovac. Bem ti zivot de je logika?

 

Blek metal stil je i danas atipican, a ovo kako sada ti likovi izgledaju je tipicno. Ne razumem tu logiku nikako. Ako lik peva Viking metal ocekujem Vikinga, a ne Dzastina Bibera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni jedan stil oblacenja danas vise nije atipican niti ima subverzivno dejstvo. nekad si mogao na taj nacin biti drugaciji ali kad ti na ulici svaki dan pred nosom prolaze nakazni emo klinci, kad svaki deseti ciganin nosi cannibal corpse majicu, kad na evroviziji peva bradata zena i kad je masovno popularna medju domacicama serija got sa upadljivim gore motivima, nekakva farba na licu i siljci ne proizvode skoro nikakav sok ni stejtment.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

To ne proizvodi zeljen efekat kod onih koji zele da budu zapazeni, a takvi su na korak od slusanja Karleuse samo ako bi tako dobili potrebnu paznju. Ja bih nosio koznu jaknu i pantalone jer tako volim i ako sam roker i metalac. Nije uopste stvar u soku. To su tako nadenuli ljudi sa strane jer su se oni sokirali. Metalci su dozvolili da im seljacine sa strane kroje modu i da im pricaju kako njihovo oblacenje nije dovoljno zrelo i kako je sramota tako ici. I sada vise nema mnogo metalaca koji nisu obicni papucari i konformisti prodani. Onaj ko je metal kleo nije dangubio. Kada ponovo ljudi malo stariji budu mogli da idu ulicom obuceni ko Rob Halford ili Eric Adams i da ih ne bude sramota ili da ne moraju da objasnjavaju drugim metalcima da to nije detinjasto onda ce biti i neke nade.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

citava poenta je u soku, nema tu nikakvog dubljeg znacenja. razlika izmedju blek metal vizuelnog stila i klasicno metalsko-bajkerskog je to sto je prvi maskiranje a drugi naprosto oblacenje. vezati odredjen spoljasnji izgled za identitet ima smisla samo ako ces i da zivis i radis u toj odeci i onda mozes reci - to sam ja. ali svaki dan da se packas i stavljas kozni oklop sa siljcima je ocigledno maskiranje, nesto ispod cega je neko mnogo prozaicnije ja i covek ako se ozbiljno identifikuje sa tim onda ima psihicki problem.

jednom kad se malo poraste, onda se shvati da maskiranje u vragove i strasila nije tako mocna stvar i ide se dalje sa zivotom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...