Jump to content

Borknagar


Guest Ravenlord

Recommended Posts

koliko sam video po netu, svi kazu da im je ovo najbolji od Quintessence-a.

 

jeste. uzasno je dobar album i za razliku od proslih par (koji su mi isto dobri, da ne bude zabune) ovde je svaka pesma zaokruzena i ima neku misao vodilju, bas kao na quintessence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš me nekako podseća na moj omiljeni Quintessence. Odličan album, pravo iznenađenje. Šta znam, meni je ovo vrh i ono što, manje više očekujem od black metala danas (plus odlični vokali Vintija i Vorteksa), a one punk black kultove koje svi hajpuju na forumu u poslednje vreme ne mogu da smislim. Jeste zanimljivo ali istovremeno i plitko, za moj ukus. No svakom svoje. Daleko je ovo od smora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo što ste postovali na Emperor temi, Studfaust. Jednostavno, imam nekakav osećaj da se sve više uzdiže taj metal punk black zvuk, koji je po meni daleko manje zanimljiv od ovakvog zvuka koji prezentuje Borknagar najnovijim albumom. Ne razumem kako nekome ovo može biti loše ili dosadno? Jeste da vuče na stariji njihov zvuk ali meni je to u ovom trenutku veeeeliki plus.

 

Edit - da budem iskren, možda je to i zbog toga što nikada nisam voleo punk muziku. :)

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nista nisam poslusao nakon Quintessence-a pa se osecam kao da nista nisam propustio kad slusam ovo :D

 

samo ne znam koliko sam za ovoj zvuk vise, sekao bi vene na ovo pre 10 godina. sad malo manje.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kažem ni ja za ovaj Borknagar da je loš, nego da se meni ne sviđa. :D

 

Pa to. :D

 

ja nista nisam poslao nakon Quintessence-a pa se osecam kao da nista nisam propustio kad slusam ovo :D

 

Ja volim još i Empiricism i Origin, ostalo nyah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ovo zvuči kao neki recimo Empiricism pomešan sa Waterclime npr. u nekim momentima, što nije loše :) Nisam još preslušao ceo album, ali deluje kao korak napred, posle nekoliko koraka nazad sa prethodnim izdanjima :da: Ali tako je to, kada snimiš dva fantastična albuma, teško da možeš kasnije opet postići nešto slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to. :D

 

 

 

Ja volim još i Empiricism i Origin, ostalo nyah.

 

mislim da sam se preforsirao sa ovim stilom u jednom momentu pa nisam imao zelje da ispratim dalje, narocito kad sam video da idalje svi najvise hvale one albume sa kojim sam zavrsio ja sa tim bendovima.

 

ali taj quintessence, cosmic genesis, pills against the ageless ills, shame mirrors period je bas jak bio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu ja ovo, smor.

 

ako me neki album smori na prvo slusanje a osecam da je dobar, koncentrisem se na neke momente koji su mi najvise privukli paznju i onda kad i ako mi 2-3 pesme bas dobro legnu, uglavnom nekako legne i ostatak albuma.

ako se nista ne desi onda uglavnom zakljucim da album ima tu smaracku crtu i batalim.

 

kad se covek drogira nekim zvukom, npr siroviji blek metal ili neko mnogo tesko gitarisanje, onda se mozak nasteluje na to i sve sto odudara od takvog vajba i nema te zvucne osobine udje na jedno uvo i na drugo izadje, jednostavno, ono sto mozak ocekuje kad pritisnes play nije ono sto dobija i ne desi se nista da bi se na kraju proizvela smorenost.

tako da bas zato nastojim da slusam sto razlicitiju muziku i da cak u dugim intervalima uopste ne pustam neke omiljene bendove da bih mogao da apsorbujem novu muziku i pronadjem neki kvalitet u kom god obliku bio.

 

da zavrsim s ovom pricom za malu decu - daj albumu jos jednu sansu, kad budes u nekom drugom "muzickom raspolozenju" vrlo moguce da te uopste nece smoriti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je to fora sa Vorteksom i miksom? Iako je Vintersorg jedan od mojih omiljenih muzičara i jako volim njegov vokal, uvek sam cenio i Vorteksov moćan glas. Zbog čega svi pričaju kako je mogao da upropasti album bez tog nekakvog miksa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oduševljen. Nije da sam preterano iznenađen (uvek sam i znao da još uvek imaju u sebi suvu genijalnost), ali ipak ne očekivah ovakvu dominaciju. Zbog te prog strane BM-a sam zavoleo žanr, a boga mi i dalje sečem vene na taj deo crno-metaklnog spektra. :) Stari osećaj je tu, to jeste taj zvuk, ali je sve toliko bogato detaljima da nema reči o nekoj reciklaži. Plus, album mi neverovatno jako drži pažnju - pokušavao da ga slušam u pozadini dok čitam strip ili nešto, ne vredi, prosto svu pažnju privlači na sebe.

 

 

Koja je to fora sa Vorteksom i miksom?

 

Proseravanja čista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...