Jump to content

Gorgoroth


Ravendark

Recommended Posts

Ma ko kenja, svi te ovdje volimo(na bratski nacin, da onaj zao momak grob to ne protumaci na pogresan nacin :mrgreen: )

A da se cekaju novi albumi, ne bas nesto puno. Naravno, Gorgoroth je kultni bend - ali prosto imam osjecaj da vise ne mogu snimiti neki album priblizno dobar starim. Na poslednja 2 je to evidentno, koji jesu dobri ali ti ipak ne pomjeraju guzicu(mozda zbog Gaahl-a :) ) Jedino sto mogu jeste malo da osvjeze(promjene) zvuk, zbog kojeg je meni npr. Incipit Satan odlican, generalno gledajuci. Ali eto, ostaje nam da vidimo i cujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko kenja, svi te ovdje volimo(na bratski nacin, da onaj zao momak grob to ne protumaci na pogresan nacin :mrgreen: )

A da se cekaju novi albumi, ne bas nesto puno. Naravno, Gorgoroth je kultni bend - ali prosto imam osjecaj da vise ne mogu snimiti neki album priblizno dobar starim. Na poslednja 2 je to evidentno, koji jesu dobri ali ti ipak ne pomjeraju guzicu(mozda zbog Gaahl-a :) ) Jedino sto mogu jeste malo da osvjeze(promjene) zvuk, zbog kojeg je meni npr. Incipit Satan odlican, generalno gledajuci. Ali eto, ostaje nam da vidimo i cujemo.

Drugim recima,kad su ona dva pedera uzela autorski primat u bendu,sve je otislo u kurac i sad je vreme da vrate ono sto im ne pripada i da,ubuduce,svi uzivamo u pravom Gorgoroth-u! Jel' tako?! Tako je! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da je tako. Infernus je ocigledno presusio kao autor, dok su Gaahl i King ti koji su odrzavali bend u poslednjih 8 godina. Pitanje je zbog cega su ga ova dvojica tako sutnula iz benda, vjerovatno zbog pohlepe - al moguce je da je Infernusa boljelo uvo za bend i sve, da je bilo svadja i kupljenja govana isl. E sad sto je Infernusu doslo iz kurca u glavu, pa oce da povrati ime benda kako bi jos malo jahao mrtvu kobilu..

Iskreno me briga, jer ko ima potencijala da stvara kvalitetnu muziku, naziv benda mu nece previse znacit. Ali tu se sve vrti oko para ocigledno, jer Gorgoroth prodaje ploce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da je tako. Infernus je ocigledno presusio kao autor, dok su Gaahl i King ti koji su odrzavali bend u poslednjih 8 godina. Pitanje je zbog cega su ga ova dvojica tako sutnula iz benda, vjerovatno zbog pohlepe - al moguce je da je Infernusa boljelo uvo za bend i sve, da je bilo svadja i kupljenja govana isl. E sad sto je Infernusu doslo iz kurca u glavu, pa oce da povrati ime benda kako bi jos malo jahao mrtvu kobilu..

Iskreno me briga, jer ko ima potencijala da stvara kvalitetnu muziku, naziv benda mu nece previse znacit. Ali tu se sve vrti oko para ocigledno, jer Gorgoroth prodaje ploce.

Da je Infernus presusio kao autor,ne bih rekao,jer je odavno zavrsio novi album,a koliko je dobar,cucemo. Ne znam kako moze veca prava na ime benda da ima onaj koji je napravio poslednja 2 albuma u odnosu na onog koji je napravio prvih 5. Najjaci argument u ovom sporu je taj da je ime Gorgoroth bilo veliko pre nego sto su Gaahl i King dosli u bend,a ne ko je odrzavao bend poslednjih 8 godina,sto bi rekla ova dvojica,pa cak i ko je osnivac benda.Ako nisu mogli vise da saradjuju sa Infernusom,trebalo je da napuste bend i da osnuju novi,jer,kao sto kazes,kad vec imaju potencijala za stvaranje muzike,ime im nece previse znaciti,a ne da prave ovaj cirkus.Infernus samo brani ono sto pripada njemu i ne vidim sta ga tu cini smesnim ili sta vec,kako mnogi vole da kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imacemo prilike da cujemo Infernusov album, volio bih da budem prijatno iznenadjen.

A sto se tice spora, na strani sam Infernusa. Ali samim cinom registracije, Gaahl i King imaju legalnu prednost na koristenje naziva 'Gorgoroth'. Kolko sam shvatio, spor se vodi samo oko imena, ne i autorskih prava na sve pjesme izdate od strane benda. Jer Infernus moze polagati pravo na svoje vlasnistvo(autorska prava na pjesme koje je stvorio), ali naziv benda je prepisan iz gospodara prstenova. Pravedno bi bilo da Infernus dobije spor, ali vidjecemo sto kaze zakon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju ce u spor da se umesa neki Tolkinov unuk,dobije pravo na ime Gorgoroth i pocne da svira metal core! :)

 

Btw,mislim da ovaj spor podrazumeva i autorska prava,sto je uglavnom stvar dogovora,za koji je,u ovom slucaju,kasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je vecina "fanova" nezainteresovana da li ce Infernus dobiti taj spor ili ne. Gorgoroth su sada popularniji nego ikada i to je najvise zahvaljujuci imidzu koji je stvorio Gaahl. Cak je Gaahlov i Kingov live bend na istom nivou kao Infernusov, ako ne i bolji. Za Pesta ti klinci slabo znaju, iako je daleko bolji pevac. Mislim da je realnost da bi Infernusov Gorgoroth prodao znatno manje diskova i imao mnogo manje posete na svirkama od ovog trenutnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je vecina "fanova" nezainteresovana da li ce Infernus dobiti taj spor ili ne. Gorgoroth su sada popularniji nego ikada i to je najvise zahvaljujuci imidzu koji je stvorio Gaahl. Cak je Gaahlov i Kingov live bend na istom nivou kao Infernusov, ako ne i bolji. Za Pesta ti klinci slabo znaju, iako je daleko bolji pevac. Mislim da je realnost da bi Infernusov Gorgoroth prodao znatno manje diskova i imao mnogo manje posete na svirkama od ovog trenutnog.

Ne da je Gaahl stvorio vrh imidz,nego mu je jebao kevu! :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...