Jump to content

Gorgoroth


Ravendark

Recommended Posts

Mislim da ovaj snimak najbolje govori o tome koliko si u pravu u vezi toga. Slusaj malo sta prica pre nego sto pocne pesma.

 

Iskreno, to sto on radi i govori u periodu nakon zatvora, mene mnogo ne zanima (citaj uopste). Za mene je Dissection samo ono pre zatvora, a pre zatvora je u intervjuima koje je davao govorio da su death metal. To je prvo sto je govorio, pa kad god su ga svi ispitivali kako death, ima dosta blacka, onda je poceo sa frljanjima kao sto su "metal of death". To su sve stari intervjui koje sad nema sanse da nadjete na netu. Mislim da sam jedan cak i ostavio na Dissection temi.

To je jednostavno takva skola death metala. Poslusajte Unanimated i prvi Canorous Quintet, neke ce vam stvari biti jasnije.

 

Tvoji omiljeni bendovi(koji god bili) su ucili od Immortala. Reci mi da si se zajebavao :)

Ma pusti Gojka. :P

 

Pa imaju nekih dosadnih albuma

Koji, osim prvog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji, osim prvog?

 

 

Nije me bilo na forumu, ovde poche neka pricha o Immortalu, kako zashto..... No ako ocemo osim prvog Blizzard Beasts zna ponekad itekako da smori, ali sve ostalo je smao da se skine kapa velikanima.

 

Iskreno, to sto on radi i govori u periodu nakon zatvora, mene mnogo ne zanima (citaj uopste). Za mene je Dissection samo ono pre zatvora, a pre zatvora je u intervjuima koje je davao govorio da su death metal. To je prvo sto je govorio, pa kad god su ga svi ispitivali kako death, ima dosta blacka, onda je poceo sa frljanjima kao sto su "metal of death". To su sve stari intervjui koje sad nema sanse da nadjete na netu. Mislim da sam jedan cak i ostavio na Dissection temi.

To je jednostavno takva skola death metala. Poslusajte Unanimated i prvi Canorous Quintet, neke ce vam stvari biti jasnije.

 

Nek on pricha sta oce ali ono sto on svira je naznaka koja je muzika, i on je na prva dva svirao Melodic Black i to je to. Ali kada bolje razmislim, jel Sisuse jel tebi i Immortal death metal? :)

 

A kako In Flames mogu biti okarakterisani kao metalcore? a dark trenkviliti kao death?

 

Poslusaj sta sviraju sada ove dve grupe i sve ce ti biti jasno.

 

a kako bodomi mogu biti death?

 

Postujem ja sve, ali Bodomi nemogu da se okarakterishu kao death pa nikako, jel da nema onog grovla oni bi bili cist power metal, zato je za njih savrsena definicja extreme power metal. :da:

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me bilo na forumu, ovde poche neka pricha o Immortalu, kako zashto..... No ako ocemo osim prvog Blizzard Beasts zna ponekad itekako da smori, ali sve ostalo je smao da se skine kapa velikanima.

Meni BB jedino sto ima losu produkciju, pa je zbog toga odbojan, da je produkcija dobra, taj album bi bio vrlo blizu Battlesu.

 

ono sto on svira je naznaka koja je muzika

Da, melodicni death metal, svedska skola.

 

 

Ali kada bolje razmislim, jel Sisuse jel tebi i Immortal death metal? :)

Immortal i Dissection bas i nemaju neke veze, zar ne?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Dissection se ne moze reci da je iskljucivo black ili melodicni death, prosto imaju specifican stil svirke. Ali atmosfera je ono po cemu vise naginju ka black metalu, bar ja imam takav osjecaj dok ih slusam. Kakav je to bend bio..

 

Nego, mislim da je stvarno momenat da se vratimo na Gorgoroth. I Dissection i Immortal imaju svoje teme, pa mozemo tamo razglabati o kvalitetu njihovih albuma i ostalim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Dissection se ne moze reci da je iskljucivo black ili melodicni death, prosto imaju specifican stil svirke. Ali atmosfera je ono po cemu vise naginju ka black metalu, bar ja imam takav osjecaj dok ih slusam. Kakav je to bend bio..

Pa ja sam za njih oduvek i govorio da su oni death metal sa black atmosferom, ali se onda pojavi Gojko pa kaze kako je atmosfera ono sto cini zanrovsku odrednicu, a ja se sa tim jednostavno ne slazem, jer kad bi bilo tako, vise od pola bendova sa ovog podforuma ne bi bilo ovde.

 

Nego, mislim da je stvarno momenat da se vratimo na Gorgoroth. I Dissection i Immortal imaju svoje teme, pa mozemo tamo razglabati o kvalitetu njihovih albuma i ostalim stvarima.

Slazem se, ja nisam ni zapoceo pricu o Dissectionu, ali sam morao da odgovorim na provokacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sisus - Prvi, a i neke pesme sa Battles in the North, po mom mišljenju. Sad skontah da se uopšte ne sećam 2. albuma, njega sam najmanje slušala, tako da neću da lupetam.

At the heart of winter i Sons of northern darkness mi najviše leže. Mada generalno nisam neki veliki fan, i ovo pustim jednom u 100 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sisus - Prvi, a i neke pesme sa Battles in the North, po mom mišljenju. Sad skontah da se uopšte ne sećam 2. albuma, njega sam najmanje slušala, tako da neću da lupetam.

At the heart of winter i Sons of northern darkness mi najviše leže. Mada generalno nisam neki veliki fan, i ovo pustim jednom u 100 godina.

pa zar ti nereche kako ih mnogo volish pre par godina na RTN-u i kako ti je Diabolical Fullmoon Mysticism dobar album? ili sam ja loshe shvatio post

Jaoj, ludaci, kako ih volem... "Battles in the North", "Diabolical Fullmoon Mysticism", "At the heart of winter".... Sta reci sem KRALJEVI!! A spotovi su legendarni! Posebno volim "Blashyrkh" i "call of the wintermoon"! :)

a sto se tiche gaahl-a.ljudi previshe brinu o njegovoj sexualnosti.shta sad chovek je peder,nije jedini..ja licno nepodnosim pedere,nisam nikada neshto ni gotivio njega ali je covek ma koliko bio peder,debil shta vec sve ne pravio je po mom misljenju dobru muziku shto je meni dovoljno da gotivim gorgoroth.vecina je pochela da sere kako im je gorgoroth sranje jer je ovaj objavio da je peder,shto je meni retardirano jer ako ces slushati bend,valjda ga slushash zbog muzike,a ne zato shto clan tog benda jebe zhene.to sudjenje ko ce uzeti gorgoroth je sranje.realno,trebalo je da trazhi prava na svoje pesme,napravi novi bend i da ih svira.gorgoroth je infernus i tu druge strane nema,a i ko je lupao gaahl-a po ushima da radi sve te pesme dok je infernus mrsio muda? uvek je mogao reci jebe mi se necu sve ja sam da radim digni malo dupe uradi i ti neshto.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ključna stvar u tvom postu PRE PAR GODINA.

Nekada sam ih prilično volela, pa i taj album... S godinama sam postala nešto probirljivija i skontala sam da je sranje.

 

Pre par godina sam svašta ja volela, pa ne volim više. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepreteruj , ja stvarno neznam kako onaj prvi moze 10 od 10 da dobije .

 

Tako što je kult. Samo Perfect vision of the rising northland da je na njemu i dosta.

Primetio sam da dosta ljudi ne kapira taj album, za mene - jedan od krucijalnih. Unholy forces of evil!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Infernus dobio pravo na Gorgoroth trademark!!

 

03/09/2009 - VERDICT REACHED ON GORGOROTH TRADEMARK SITUATION

Oslo

City District Court has today delivered a verdict on the main question

in the Gorgoroth trademark case, which took place at the end of January

2009. The court has decided that King ov Hell's trademark registration

# 243365 of the band name Gorgoroth is NOT valid and shall therefore be

deleted. The court states that King ov Hell and Gaahl excluded

themselves from the band Gorgoroth when they tried to fire Infernus in

October 2007. The court further states that Infernus cannot be excluded

from Gorgoroth, unless he himself decides to quit. Infernus is very

pleased, but not surprised, by this verdict. The remaining issues

concerning financial matters and such are yet to be decided upon.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nakon i onog intervjua sto je neko ostavio (mozda cak i ti Black, ne secam se) i ovoj dvojici bilo jasno da ce da izgube presudu. Nekako mi se cinilo da su se pomirili sa tim.

 

P.S. Shvatili smo i prvi put, ne moras bas 4 puta da napises. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...