Jump to content

Crimson Glory


RNA

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nespojivo zvuči, ali mi Midnightov glas u nekoliko navrata, a pogotovo na Strange & beautiful, ima čas akslovsku notu, a čas neverovatno bouvijevsku :)

 

A ovo što je radio posle na Sakadi ... - ko zna u šta bi on uplivao da je poživeo. Zanimljivu je muziku pravio posle Crimsona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Nespojivo zvuči, ali mi Midnightov glas u nekoliko navrata, a pogotovo na Strange & beautiful, ima čas akslovsku notu, a čas neverovatno bouvijevsku :)

 

A ovo što je radio posle na Sakadi ... - ko zna u šta bi on uplivao da je poživeo. Zanimljivu je muziku pravio posle Crimsona.

 

 

Ima li neko njegov solo rad mislim da se zove Music from the attic ili slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na onaj EP koji je prvo izdao, to je isključivo preko sajta prodavao svojim diehard fanovima... Tako da pretpostavljam da se može naći (verovatno) po aukcijama, ne znam koji je tiraž bio, a za cenu bolje da ne pitam...

 

A poslednji njegov solo, Sakada, ima da se nabavi regularnim putevima (amazon i sl), ali bolje ga poslušaj najpre jer nije sigurno da će ti se svideti Hefeste - svačega ima na njemu, Midnight se baš "razmahao" posle Crimsona :da:

 

 

 

 

Upade Tigar.

Dakle taj M je EP.

M2 - ništa ne znam o njemu niti mogu da otkopam...

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nespojivo zvuči, ali mi Midnightov glas u nekoliko navrata, a pogotovo na Strange & beautiful, ima čas akslovsku notu, a čas neverovatno bouvijevsku

 

Pa da, ali ne samo njegov glas, nego bih ja rekao da uopste muzika na tom albumu u znatnoj mjeri podsjeca na stil hair-glam-hard-rock bendova i albuma koji su bili aktuelni tada, dakle pocetkom 90-ih. Upravo G’n’R, Aerosmith, Jon Bon Jovi, Skid Row, The Cult itd. Kad slusam “Strange & Beautiful” stvara mi se slika - pocjepane farmerice, natapirana frizura, marama oko glave, akustara & daire… :) :) Album zvuci previse americki i previse akusticno. :)

I pored toga sto odudara od svoja dva prethodnika, na tom albumu se nalaze ako nista dvije odlicne stvari: “Song for Angels” i “Deep Inside Your Heart”. Ova druga mi je jedna od omiljenih balada uopste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali ne samo njegov glas, nego bih ja rekao da uopste muzika na tom albumu u znatnoj mjeri podsjeca na stil hair-glam-hard-rock bendova i albuma koji su bili aktuelni tada, dakle pocetkom 90-ih. Upravo G’n’R, Aerosmith, Jon Bon Jovi, Skid Row, The Cult itd.

Hm, mene taj album mnogo više podseća na Led Zeppelin, pogotovo mi Midnight-ov način pevanje vuče na Plant-a. Mada ima i glam uticaja. Koliko znam, on nikad nije ne krio da su mu omiljeni bendovi upravo hard rock bendovi 70-ih, i da bi najradije radio takvu muziku.

Iako je "Strange and Beautiful" daleko lošiji od prva dva albuma, meni je ipak slušljiv. Ima svojih interesantnih momenata.

Edited by Wendigo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, morali su izgleda malo da "prošire dvorište" :) rekla bih da je njegov uticaj u pitanju, slušajući solo rad... I u pravu si, način pevanja podseća doista na Planta, ali mi je boja glasa zamirisala na Axla i Bowieja , i to po pesmama. Koliko je emocija unosio u pesme, neverovatno. Slušam ponovo Lonely, jeza me prolazi od svakog sloga, kako ga otpeva, uhh...

 

@Tigar: možda je njemu 8 pesama EP, lik je bio specifičan stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da l' je bilo:

 

Crimson Glory - Live Presentation 1988 - Video

 

1. Lonely

2. Lost Reflection

3. Mayday

4. Painted Skies

5. Valhalla

6. Where the Dragons Rule

7. Lonely (Clip)

8. The Chant (Clip)

 

http://www.megaupload.com/?d=M4Y0MT6S

 

Zvuk je sasvim OK za ovako mator butleg, ima malo sustanja ali je OK. Slika je sranje, snimano jednom kamerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...