Jump to content

Bathory


deadsy

  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne znam....meni se sviđaju oba. Zašto misliš da su loši? Octagon baš CEPA!!!

 

Iznenađuje me što se nisam naročito primio na Nordland...a bio sam ubeđen... no,nikako da tvrdim da je loš! Nije. Možda malo sebičan i "za svoju dušu".

 

Ne može se reći da je bilo koji album loš.....možda mi se ne sviđa Destroyer of the worlds...ali lako je moguće da se jednog dana i na to primim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kada je uopšte Quorthon "lepo" pevao? Ono,baš da je WOW!!! pevanje. Ajde,tu i tamo koja baladica (Hammerheart!!!!)...na Viking albumima fenomenalno zvuči....ali ignoišimo multilayer harmonije. Mislim,vokalne sposobnosti mu uopšte nisu extra ali zato to I TE KAKO NADOKANĐUJE time što peva iskreno i iz duše. Jedan drug kojeg sam nedavno popalio na Bathory je komentarisao kako Q. na nekim pesmama (Asa bay na primer) zvuči odnosno peva kao Alen Islamović iz B.Dugmeta. icon_smile.gif

Kod žešćih albuma je druga priča. Sve u svemu,začin C. Meni se sviđa i lako sam svario. Uostalom,kod extremnih albuma Bathory-ja se više koncentrišem na muziku nego na vokal.

 

Jeste. Vokal na ta dva albuma je malo... icon_rolleyes.gif i Octagon jeste celokupno DOSTA lošiji od Requiem-a doduše. Na Octagonu je kao neki stenjav clean vokal i to možda nekome zvuči čudno uz žestoku muziku. Requiem ni ne vidim po čemu je sličan sa Octagonom. Mnogo je čistiji i direktniji. A i vokal je onako....polu-growl. icon_smile.gif Sviđa mi je Pax Vobiscum i Apocalypse. Treba vremena da se priviknu uši. orangelistening.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...