Jump to content

Bathory


deadsy

  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Lsita muzichara koji ce ucestvovati na Bathory tribute koncertu krajem avgusta na HOLE IN THE SKY festivalu:

 

A Tribute to Quorthon of Bathory feat:

Abbath/ex-Immortal

Apollyon/Aura Noir

Faust/ex-Emperor

Gaahl/Gorgoroth

Grutle, Ivar/Enslaved

Nocturno Culto/Darkthrone

Samoth/Zyklon/ex-Emperor

Satyr/Satyricon

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Totalni sam poklonik Bathory viking fore. Od ove druge eventualno Requiem.  Ali sto se vikinga tice, TWIGHTLIGHT OF THE GODS je remek delo. Yebote, kakva svirka akusticnim gitarama. Blood and iron je nesto neponovljivo. Kakvo disanje na gitari....kakve sloze....to majka vise ne radja.

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

meni se brate mnogo dopada kako je iskorishcena akustichna gitara u pesmama iz Viking-faze ,nachin na koji ide preko distorzije i ostalog , njena jachina je taman takva kakva treba da bude a tek melodija aaaaaaaaaah....Woodwoman je savrshenstvo po tom pitanju ...a i uopshte volim njegove pesme koje su radjene na akustari , tipa Man of iron , Ring of gold i naravno , jedna od meni najomiljenijih pesama ikad uradjenih -Song to hall up high...Quorton nikad nije bio neki tehnichar ali je mogao sa tri akorda reci sve shto ima da kaze....slava palom bratu! pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bathory je fenomalan bend. jedan od retkih bm bendova koje slusam ( uz mayhem, emperor, burzum, darkthrone, dimmu i immortal). podjednako volim i darkness/evil kao viking/nordic fazu. omiljeni albumi su mi under the sign of black mark, blood fire death i hammerheart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja. "Album" i "Purity of essence" (2cd) ali na mp3-ju. Muzički,nema nikakve sličnosti sa BILO ČIME što je uradio pod "Bathory" etiketom. Ako već moram da opišem to bi bio neki visoko energetski stoner rock. Ili tako nešto. Ima i finih baladica. Hmmm....sam Q je rekao da je hteo da izmeša Beatles i Sex pistols. Tako nešto. Beatles u punk fazonu. Možda je malo preterao sa semplovanjem ali to je već zanovetanje sa moje strane. Nema satane, vikinga, mačeva, zmajeva ili tako nešto. Što ne mora obavezno da se gleda kao minus. Jer nije minus! icon_biggrin.gif

 

Ako možeš,nabavi slobodno. Nećeš se razočarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bathory jeste osnivac bm-a. uopsteu celom tzv prvom talasu blacka, on je jedini pravi bm bend. svi ostali bendovi iz ovog talasa su ustvari neki proto-black bendovi (celtic frost, hellhammer, venom, mercifyl fate). muzika ovih bendova je heavy ili thrash. prvi bend koji je stvarno svirao black metal je bathory. cesto je nazalost bathory u senci venoma. venom je kako otac bm-a. ne, oni sviraju heavy/thrash, a to sto su pevali o satanizmu je druga stvar. pa i sabbathi su pevali o satani pa nisu bm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...