Jump to content

Bathory


deadsy

  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

E ovako kupio sam na HellHammeru Original Blood On Ice i mogu reci da je to nesto najbolje sto sam cuo muzika tu itamo moze da se prihvati dobra je za opustanje.Ali ono sto mi se svidelo sto nigde josh nisam video je:

Da pre svake pesme ima prica i tako tokom celog albumo pa mu to dodje kao da citate knjigu,a svaka pesma mu dodje kao glava knjige.

Znaci prva pesma kako su unistili selo ,druga pesma kako nalaze decaka koji je preziveo i koji je izabrani da osveti selo,treca kako dolazi u selo i nalazi mudraca sa jednim okom i tu mu ovaj daje savete ,cetvrta kako idu u sumu i nalaze 7-nogo konja itd.Znaci nesto najbolje sto sam doziveo u metal muzici da budem iskren.Mnogo je dobro verujte mi.

 

Au bedak, sto ga nisam video. U stvari mislim da sam ga i video, ali ga tada jos nisam bio cuo, nisam znao koliko je dobar :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,Blood on Ice je fenomenalan!

Ako ti se svidja taj Epic/Viking stil Bathory,preporucio bih ti albume Hammerheart,Twilight of the Gods,Nordland I i II.Svi do jednog su mocni!

Naravno, pokusaj da nabavis i Blood Fire Death (Moj omiljeni).Na njemu pored brzih stvari,imaju i dve epske A Fine Day To Die,moja omiljena Bathory stvar,fenomenalna atmosfera, i Blood Fire Death.

BATHORY FOREVER!

Ok pokusacu da nabavim imam Blod Fire Death ali na mp-3.MAda mnogo je bolji osecaj kada imash original hehehe ala sam skroman smile.gif).

Najbolji je osecaj kada imas priliku da kupish original...prvenstveno mislim na bendove za koje ova nasa Indija nikad nije ni cula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bathory je jebeno dobar bend.

Po meni je Black faza sasvim prosecna ali zato viking period predstavlja sve sto je dobro u metalu...

Imam Norland I i II i kasapine uopste neznam sta ti se tu ne svidja :?

OK meni u svi viking albumi pre toga bolji od N II ali i N II je fenomenalan...

Quorthon je jebeni genije i najveci umetnik medju metal muzicarima...

 

Quorthon za precednika :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stvarno , Blood on Ice je majka,chak mi se vishe svidja od Hammerheart-a , pa josh one fine akustichne pesmice , eh,kako ti Skandinavci umeju lepo da uklope ono shto su zamislili , mislim, iako je svirka na nikakvom tehnichim nivo , oni horovi tako dobro legnu da se chovek isfrustrira ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sVI ALBUMI POSLE TWILIGHT OF THE GODS SU SRAMOTA.NAJBOLJI BATHORY ALBUM JE UNDER THE SIGN OF THE BLACK MARK.ZAHVALJUJUCI PRVIM ALBUMIMA QUORTHON JE POSTAO ONO STO JESTE.SVI VI KOJI STE CULI ZA BATHORY PRE PAR GODINA NISTE MERODAVNI DA ISTA KAZETE O OVOM BENDU.

BATHORY NIJE BLOOD ON ICE ILI NORDLAND.

BATHORY JE ONO STO JE SNIMLJENO OD 1983 DO 1992 GODINE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehm...Bathory...,nazalost imam samo Hammerheart a prvom prilikom nabavjam Blood on Ice...drag mi je gore pomenuti album,jeste da Quorton peva k'o pijani panker a gitere bi mogla da odsvira i moja sestra ,ipak je sve to cool uradjeno

BATHORY NIJE HAMMERHEART ILI BLOOD ON ICE .BATHORY JE THE RETURN OF THE DARKNESS AND EVIL.ALBUM JE PROGLASEN ZA NAJMRACNIJE IZDANJE IKADA SNIMLJENO.A DA PODSETIM IZASAO JE 1985.TAKODJE UNDER THE SIGN OF THE BLACK MARK 1987 PA BLOOD FIRE DEATH 1988 .NA KRAJU PRVI BATHORY ALBUM KOJI JE IZASAO 1984 GODINE.PA LEGENDARNI JUBILEUMI 1,2,3.

MNOGI NEZNAJU DA JE NA PRVIM BATHORY ALBUMIMA PRVA STRANA PLOCE NOSILA NAZIV DARKNESS A DRUGA EVIL.

JA IMAM PLOCE I CDOVE SVIH BATHORY IZDANJA PA AKO NE MOZES TO DA NADJES JAVI SE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehm...Bathory...,nazalost imam samo Hammerheart a prvom prilikom nabavjam Blood on Ice...drag mi je gore pomenuti album,jeste da Quorton peva k'o pijani panker a gitere bi mogla da odsvira i moja sestra ,ipak je sve to cool uradjeno

BATHORY JE THE RETURN OF THE DARKNESS AND EVIL.ALBUM JE PROGLASEN ZA NAJMRACNIJE IZDANJE IKADA SNIMLJENO.A DA PODSETIM IZASAO JE 1985.

The Return of the Darknes and Evil je iskonski,najiskreniji BM i predstavlja sve ono sto BM treba da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,posebno je malo inovatorskih albuma(ili uopste ne postoje).Recimo DarkThrone-u je najveca inspiracija bio pomenuti album sto se i oseca u njihovim ranijim izdanjima,ali je bilo i dosta inovacija.Danas bendovi ili kopiraju ili su inovacije ljigave i "slatke".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Bathory je prvi i najbolji viking metal bend na svetu i jedan od mojih omiljenih metal bendova.Svi periodi su dobri samo sto je Quorthon zeleo da posle Twilight Of The Gods prekine sa radom i da se posveti solo karijeri sa kojom je napravio dva odlicna albuma-covek je genije .Sto se tice Nordland 1 i 2 fenomenalni su(meni bolji od Hammerhearta) i nasli su pozicije i na mainstream top listi u Svedskoj.Novi album je najavljen za mart i da se ne lazemo Bathory jeste Quorthon+studijski muzicari.

 

Favourites:

Twilight Of The Gods(1991)

Nordland 2(2003)

The Return...(1984) 8)

 

 

ROLL THE BONES!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[

quote="Mikica]
Ehm...Bathory...,nazalost imam samo Hammerheart a prvom prilikom nabavjam Blood on Ice...drag mi je gore pomenuti album,jeste da Quorton peva k'o pijani panker a gitere bi mogla da odsvira i moja sestra ,ipak je sve to cool uradjeno

BATHORY NIJE HAMMERHEART ILI BLOOD ON ICE .BATHORY JE THE RETURN OF THE DARKNESS AND EVIL.

Lichno , ne zanima me koji album predstavlja pravo lice Bathory ,spomenute albume slusham jer prosto $%^bu kevu .....

A sad cu na tvoje zadovoljstvo komentarisati Norland smile.gif

Dakle , preslushavam ti ja prvi deo ovog ostvarenja i pomislim kako je Howling wind u pravu kad reche da je ovaj album poboljshana verzija Hammerhearta i Blood on Ice...chak mislim i da je svirka tehnichki poboljshajnija a primecujem takodje poboljshanje shto se tiche vokala...ali one pesme rasturaju....od uvoda sam pochela da se przim kao petnaestogodishnji blacker i sastavljam ode u svojoj glavi u chast Quortona smile.gif .....stvarno nisam ochekivala da album bude tako hebeno dobar a izdvojila bih , recimo, Ring of gold i Great hall....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozavam muziku iz Konana ......na koju si muziku mislio ,na onu kad idu  da koknu zmijoglavog? smile.gif

 

OK, skretanje sa teme, ali nema problema.

 

Svakako su najbolje Anvil Of Crom sa Varvarina i Battle Song iz Destoroyera. Imam pet pesama sa ova dva soundtracka koje sam skinuo sa neta. Ako neko ime kompletne soundtracke nek se javi da mi ih mailuje biggrin.gif

 

BTW: Za sve informacije o filmskoj muzici pravac: http://www.moviemusic.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Meni kecina,zbog Ring of Gold i Nordland,ali i dvojka je odmah tu negde (najjaca stvar The Wheel of Sun).Inace...

 

There is no lie telling that Norwegian black metal would have been something completely different if it weren't for the foundation Quorthon laid down with his groundbreaking approach to extreme music in the beginning of the eighties. Echoes of seminal classics as "The Return", "Under the Sign of the Black Mark", "Blood Fire Death" and many more, is omnipresent in the rise of Norwegian Black Metal that surfaced in the late eighties and grew strong during the nineties.

 

To pay their respect to the memory Quorthon and his work, a line-up of well-established Norwegian Black Metal musicians has gathered to perform a selection of classic Bathory material during the Hole in the Sky festival. These being in alphabetical order: Abbath (ex-Immortal), Apollyon (Aura Noir), Faust (ex-Emperor), Gaahl (Gorgoroth), Grutle, Ivar (Enslaved), Nocturno Culto (Darkthrone), Samoth (Zyklon/ex-Emperor) and Satyr (Satyricon).

 

The board of Hole in the Sky has the outmost respect for all the musicians lending their valuable time to make this a memorable event in the memory of Quorthon and his work of brilliance.

 

A share of the profits of the festival will be donated to Black Mark.

 

"Needless to say Quorthon and his mighty Bathory had a huge impact on me as a musician and definitely sparked my fascination for Black Metal in the early days. It was sad to hear of his early death… Quorthon was already a legend for years, and left behind an epic testimony blood, fire and death! May he rule among the gods of Valhalla!" Samoth (Zyklon/ ex-Emperor)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...