Jump to content

King Crimson


Formentera

Recommended Posts

Krenula KC turneja po US.

 

Brace yourselves:

 

1. Larks' Tongues in Aspic, Part I (first time played since 1974)

2. Pictures of a City (first time played since 1984)

3. A Scarcity of Miracles (Jakszyk, Fripp & Collins song)

4. The ConstruKCtion of Light

5. One More Red Nightmare (live debut)

-Percussion Interlude-

6. Hell Hounds (new song)

7. Red

8. The Letters (first time live since 1972)

9. Level Five

10. Hell Bells (new song)

11. Sailor's Tale (first time live since 1984)

12. The Light of Day (Jakszyk, Fripp & Collins song)

13. The Talking Drum

14. Larks' Tongues in Aspic, Part II

15. Starless (first time live since 1974)

16. Hoo Doo (new song)

17. 21ST CENTURY SCHIZOID MAN (first time live since 1996

 

 

STARLESS :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

nastupa KC (sa Frippom) u Utrechtu i Londonu, i mislim na jos par mesta po Engleskoj u septembru.

 

mada mi je zao sto propustih ovu Projekct postavu sa Belew-om, ko zna kad ce sledeci put

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Odgledah nastup u cetvrtak. Ubedljivo najbolji koncert koji sam gledao u zivotu.

Setlista je bila dobra http://www.setlist.fm/setlist/king-crimson/2015/tivolivredenburg-utrecht-netherlands-6bf4fe1a.html .

 

Hala u Utrehtu je fenomenalna, u zivotu nisam cuo bolji zvuk (nadam se da cu uspeti da nadjem kartu za koncert Opetha). Meltdown zvuci odlicno, izgleda da ce album biti dobar. Larks i Level Five su zvucale neverovatno jako i dosta bolje nego na albumu.

Postava je vrhunska - Collins i Levin su majstori, dok je Fripp nenametljivo sedeo u uglu i razvaljivao :).

Jakko me je prijatno iznenadio, nisam ocekivao da ce onako dobro da otpeva. Malo mi je cudno bilo da slusam pesme na kojima je Lake pevao (zbog drugacije boje glasa).

 

Najveci utisak su na mene ostavila 3 bubnjara. Harrison, Rieflin and Mastelotto su stvarno ukrali show. U zivotu nisam cuo onako dobro uklopljene bubnjeve. Starije pesme su svirali Harrison i Mastelotto (Rieflin je svirao i klavijature), dok su novije pesme (+ pesme sa Courta i Reda), svirala sva trojica istovremeno. Iako su svi odusevili, Mastelotto je na mene ostavio najveci utisak (iako sam veliki PT fan). Covek svira sa toliko strasti. Najbolje od svega je sto su odsvirali bukvalno sve (makar) kao u originalu (ukljucujuci i sve cudne zvuke sa Easy Money :)).

 

Posle Starlessa (sto je bila poslednja pesma u regularnom delu), citava hala je ustala na noge i nekoliko minuta tapsala. Jbt, prodju me zmarci i sada kada se setim :).

Drugar koji je isao sa mnom na svirku i inace slusa punk/hc (a od KC je slusao samo prvi album) se slozio da u zivotu nije gledao bolji nastup. Steta samo sto se treci clan ekipe razboleo, tako da nam je propala jedna karta :(.

 

Jedina zamerka - nisu svirali The ConstruKction of Light pt.2.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otpevao je prilicno dobro, bez imalo falsiranja, ali neke reci je drugacije akcentovao. Ne znam zasto, ali plasio sam da ce da zvuci kao LaBrie :D (da budem iskren, slabo sam gledao live nastupe).

Nije bas da su svi svirali u isto vreme stalno, to me i jeste odusevilo. Slusam i pokusavam da skontam ko od njih sta svira.

Uzeo sam i majicu sa turneje (30e, nije bas jeftino) i skontao da mi je prevelika. Nista, moram da se ugojim :D.

Edited by 23/16
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno Kanye West semplovao 21st Century Schizoid Man :haha:

Saznao sam preko reklame za Paco Rabanne kolonjsku vodu :haha: :haha:

 

Aj za to, ali sta reci za glupe fanove koji komentarisu kako bi KC trebalo da budu udusevljeni jer da nema Westa, niko ne bi cuo za njih :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da kazes, jebiga :D

 

Meni je bilo interesantno kad sam cuo u reklami, ali istovremeno i neugodan osecaj, nije mi to tako nesto trivijalno pa da ga cujes u reklami, ipak je to svetinja.

 

Da cujem nesto od Genesis '70-75. u nekoj reklami, potresao bih se najozbiljnije. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...