Jump to content

ManOwaR


Protagonist

Recommended Posts

I ova majca sto si meni uzeo je SUPER al da je Agony And Ecstasy bilo bi savrseno, al sta se bunim ipak je to The Triumph Of Steel a i to je savrseno!!! Inace Laza mi dade i plakate turneje , imam ih jedno dvadesetak, tako da ko je iz bga nek mi se slobodno javi da mu dam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ova majca sto si meni uzeo je SUPER al da je Agony And Ecstasy bilo bi savrseno, al sta se bunim ipak je to The Triumph Of Steel a i to je savrseno!!! Inace Laza mi dade i plakate turneje , imam ih jedno dvadesetak, tako da ko je iz bga nek mi se slobodno javi da mu dam...

 

Pa, Lazarevac nije toliko daleko od Beograda. Ima li neke šanse da dobijem jedan, ili da smišljam načine da se preselim tamo dok ih ne razdeliš? :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стварно, јебо ме воз који ме је донео на место модератора форума једног од мојих омиљених праваца. Штета једна што се трудим да мало копам по подземљу и тражим добре бендове, уместо да прихватам неке који су наводно легендарни.

Сингапурске треш бендове не слушам, Пакистанци их немају, а зачудио би се колико добре прогресивце Сиријци имају!

 

Тренутно поједини казахстански бендови свирају бољи сирови хеви метал, да се разумемо. Manowar-у скидам капу за албуме до "Kings Of Metal", али ово после... Живот на старој слави, ништа више.

 

 

-

-- PRESLUŠAJ PA KENjAJ O NOVOM ALBUMU.

-

-- ALI POSLUŠAJ MOJE UPUTSTVO NA PRETHODNIM STRANAMA, PRE NEGO ŠTO OFRLjE PUSTIŠ PLAY

-

-- KO GOD ME POZNAJE ZNA DA LI SAM ZATUCAN. HEGEL, WAGNER, USPENSKI I GIBON ME ČINE ZATUCAANIM? HVALA LEPO... www.myspace.com/gotze idi pa vidi koliko sam zatucan!

 

 

@overkill_vs: SVAKA ČAST ! SLIČNO ISUSTVO... A I OMAJ LIK LEONIDA, IMA DOBRU ŽENU...riba je izdajniku rasparala stomak, svaka čast!

 

- @VEGETA: UZIMAM POSTERE! JAVI LAZI, DA REZERVIŠE ZA ZEMUNCE PAR KOMADA!

-

--

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos nisam preslusao album pa necu da lupam, ali ocigledno je napravljen za DIE HARD fanove, jer ne znam ko drugi ima strpljenja da slusa ove monologe u poduzim trajanjima, pa neke uvertiire, pa... jos ne znam koliko ima pesama...imam osecaj mozda 3 ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

-

-- PRESLUŠAJ PA KENjAJ O NOVOM ALBUMU.

-

-- ALI POSLUŠAJ MOJE UPUTSTVO NA PRETHODNIM STRANAMA, PRE NEGO ŠTO OFRLjE PUSTIŠ PLAY

-

-- KO GOD ME POZNAJE ZNA DA LI SAM ZATUCAN. HEGEL, WAGNER, USPENSKI I GIBON ME ČINE ZATUCAANIM? HVALA LEPO... www.myspace.com/gotze idi pa vidi koliko sam zatucan!

@overkill_vs: SVAKA ČAST ! SLIČNO ISUSTVO... A I OMAJ LIK LEONIDA, IMA DOBRU ŽENU...riba je izdajniku rasparala stomak, svaka čast!

 

- @VEGETA: UZIMAM POSTERE! JAVI LAZI, DA REZERVIŠE ZA ZEMUNCE PAR KOMADA!

-

--

daj boze ako si ti preslusao i "W" Wagnera

i ako si procitao ista od hegela

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant

Manowar-u treba da izda album, isto ko gunsima, a na kraju dobiješ izdanje, gde se opet provlače oni isti stereotipi ko i pre 20 godina, steel,kneel,kill,-die,high,fly...previše je to sve statično. Što rna kaže, do kings of metal i true Conan fazona bili su mi super, ali posle, od tri albuma koja su izašli, od pesama koje se na njima nalaze, mogao bi da skrpiš jedan dobar album i je'an EP.

 

Za artwork, od kings of metal pa do danas, svaka im čast...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj boze ako si ti preslusao i "W" Wagnera

i ako si procitao ista od hegela

Јебем ти живот, кад морам да станем у Гоцетову одбрану. Човек је дуго радио у књижари и сасвим сам сигуран да је прочитао то што тврди да јесте.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебем ти живот, кад морам да станем у Гоцетову одбрану. Човек је дуго радио у књижари и сасвим сам сигуран да је прочитао то што тврди да јесте.

hmm to ne znam

u tom sluchaju povlachim rech

 

mada uglavnom ti koji najvise prichaju o wagneru itd., su samo slusaju manowar i prave se da je to neka klasika(a ustvari je wagner vise predstavnik rokantike) i vole wagnera zato sto je to rekao dzoi de majo, a u sustini su mozda chuli samo Walkürenritt i to je sve, moje lichno iskustvo

 

uzgred izraz klasika se ne odnosi samo na klasicnu muziku i na literaturu nego generalno na istorijske epohe kojima se pripisuje savrsenost i cvet

 

cisto za one koji ne znaju

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
hmm to ne znam

u tom sluchaju povlachim rech

 

mada uglavnom ti koji najvise prichaju o wagneru itd., su samo slusaju manowar i prave se da je to neka klasika(a ustvari je wagner vise predstavnik rokantike) i vole wagnera zato sto je to rekao dzoi de majo, a u sustini su mozda chuli samo Walkürenritt i to je sve, moje lichno iskustvo

 

uzgred izraz klasika se ne odnosi samo na klasicnu muziku i na literaturu nego generalno na istorijske epohe kojima se pripisuje savrsenost i cvet

 

cisto za one koji ne znaju

 

 

Ja koliko vidim, ovde je nastalo takmičenje u golemom proseravanju. I ti lupetaš, ko Jeoy De Maio izmedju pesama. Čitaj malo više enciklopedije na bazi klasične i operske muzike, ---rokantika---ma, powermetalantika...ih bre!

 

Očigledno da je 99% vas, i čulo samo za Wagnera, pa pomenuti njega kao znači, razumeti se u ozbiljnu muziku....Kielbasa my sausage!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko vidim, ovde je nastalo takmičenje u golemom proseravanju. I ti lupetaš, ko Jeoy De Maio izmedju pesama. Čitaj malo više enciklopedije na bazi klasične i operske muzike, ---rokantika---ma, powermetalantika...ih bre!

 

Očigledno da je 99% vas, i čulo samo za Wagnera, pa pomenuti njega kao znači, razumeti se u ozbiljnu muziku....Kielbasa my sausage!

rokantika, jaoj... mislim romantika... sta cu ja kad 'k' i 'm' stoje jedno pored drugog

 

a ako nisi ukapirao, ovim postom sam se distancirao od dzoj de maja ali izgleda da nisi skontao...

 

Pfff,ja volim Manowar zato sto sviraju odlican heavy metal.Jebe mi se za Wagnera,valkire,Odina,Asgarde i ostali bullshit...

e bas to, po meni su to dve razlichite stvari, samo sto pojedini textovi imaju slichnu tematiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wagner-a inače ne pominje samo Joey DeMaio kao jednog od "osnivača metal zvuka". Pod ovim se podrazumeva (a to je mišljenje i pojedinih svetskih muzikologa) nešto što je bilo karakteristično za Wagner-a (ali i za Schubert-a, Mussorgsky-og, Sibelius-a, Dvorak-a, Holst-a, Elgar-a,...), a to je sastav orkestra koji uglavnom čine instrumenti koji proizvode tonove niskog registra, naročito glasne i naglašene basove (razni duvački, žičani i gudački instrumenti uz mnoštvo udaraljki). Pretpostavka je da bi neki kompozitori (poput Wagner-a) danas komponovali muziku blisku heavy metal-u, ako ne i sam metal, zbog svog tadašnjeg pristupa muzici koji je obuhvatao mračne, teške, duboke i sumorne melodije, umiksovane sa pompeznim, uzvišenim tonovima, a kada svemu tome dodamo tematiku kojom su se izvesni kompozitori bavili (istorijske i fantazijske teme, razni epovi i legende), bližimo se odgovoru na pitanje: "Kakve veze ima metal sa klasičnom muzikom?" Naravno da uz sve ovo treba pridodati značajan uticaj blues, jazz, rock, progressive, alternative, pop, folk, i drugih muzičkih pravaca (ne treba zaboraviti ni filmsku muziku), i dobićemo fenomen poznat u narodu kao hevi metal ili hevi metalika! That's all, folks!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wagner-a inače ne pominje samo Joey DeMaio kao jednog od "osnivača metal zvuka". Pod ovim se podrazumeva (a to je mišljenje i pojedinih svetskih muzikologa) nešto što je bilo karakteristično za Wagner-a (ali i za Schubert-a, Mussorgsky-og, Sibelius-a, Dvorak-a, Holst-a, Elgar-a,...), a to je sastav orkestra koji uglavnom čine instrumenti koji proizvode tonove niskog registra, naročito glasne i naglašene basove (razni duvački, žičani i gudački instrumenti uz mnoštvo udaraljki). Pretpostavka je da bi neki kompozitori (poput Wagner-a) danas komponovali muziku blisku heavy metal-u, ako ne i sam metal, zbog svog tadašnjeg pristupa muzici koji je obuhvatao mračne, teške, duboke i sumorne melodije, umiksovane sa pompeznim, uzvišenim tonovima, a kada svemu tome dodamo tematiku kojom su se izvesni kompozitori bavili (istorijske i fantazijske teme, razni epovi i legende), bližimo se odgovoru na pitanje: "Kakve veze ima metal sa klasičnom muzikom?" Naravno da uz sve ovo treba pridodati značajan uticaj blues, jazz, rock, progressive, alternative, pop, folk, i drugih muzičkih pravaca (ne treba zaboraviti ni filmsku muziku), i dobićemo fenomen poznat u narodu kao hevi metal ili hevi metalika! That's all, folks!

 

Otprilike je to to, samo što ja više ističem Bach-a kao preteču metala. Da je on imao na raspolaganju električne gitare i pojačala, kakva bi to muzika bila...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Никаква, јер би био ограниченији. Инструменти са клавијатурама су бољи за такву музику, јер омогућавају већу разноврсност и сложеније акорде него на гитари.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, могуће, могуће. Мада, оргуље су ти гитара са дисторзијом у свету клавира. Зато је ваљда и компоновао на њима. Сети се свих оних полуга, клапни, ножних клавијатура и сличног. То ти отприлике дође као потенциометри на појачалу. Само што су оргуље биле још горе, јер су тада имале и једном мученика који је пумпао мех са ваздухом, тако да је неко због те музике и патио. :red:

 

А можда би додао клавијатуру на гитару?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusah ovaj novi i citam istovremeno temu i pokusavam da nadjem te nebeske visine o kojim vi pricate,ali ne ide nesto.ima dobrih pesama,stoji,ali pretenciozno u pizdu materinu bez nekog jakog pokrica.

blago manowaru sa vama...stvarno imaju dobre fanove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...