Jump to content

Candlemass


...

Recommended Posts

Tako je Kazime, I feel you

(Angru sam slušao neki random album jednom u životu možda :haha:)

 

btw

 

pa i king diamond je mnogim jako iritantan, ne znam sta se cudis. meni je sve do fakulteta mnogo isao na kurac njegov glas :haha:

 

Opšte je poznato da Ihsahn bolje peva King Diamond vokale od Kinga Diamonda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:bigblue:

 

Mislim da je bila fora da je on imao stagefright, tj. da nije smeo live da peva, pa da zato nisu nastavili zajedno. Tipa kad bio onaj anniversary dvd show pre par godina tada prvi put svi bili na stage-u zajedno :haha:

 

Zato nema yacht-fright :D

Ja sam pročitao na arhivama ili gde već, da su ga oni molili da ostane, ali je on hteo pop, rok kakvu već karijeru da juri, da pravi hitove, čovek razmislio, računao da ne mogu nikad oni sa svojim žanrom da se proslave kao poprok što može xD

 

Ja jedva čekam Grobovu reakciju. Dođe mi trailer da napravim. Deset trailera.

 

Kao za novi Najtviš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacmo kod pljuvanja gornjih i donjih laga u kvlt pevaca - na lomacu sa Andre Matosem...unistioe onako potentan i potencialan sastav Angre...posle njega mi onai utapac u prosek Falac(s)i zvucao kao slavui (kad ga boli zub)...Malo sam promenio misljenje sa prvim albumom brazilskog Shamana - tolerantan mi tu Matos, donekle

 

mislim da vise ljudi mrzi Matos nego sto ga voli ( ako ne pricam samo o brazilcima :D )

 

matosu bar tehnika ne moze da se spori, samo sto zvuci kao pickica. nekom se dopada, nekom bode usi.

 

meni je on do jaja bio, jer nije niko zvuceo kao on, jedino sto se tripovao onaj iz freedom calla neuspesno da ga skida neko vreme.

 

a edu mi je uzasan. potpuno prosecan pevac plus sto zvuci kao da mu je konstatno zapusen nos i da mu se zaglavio smoki u grlu.

 

a matosa naravno ljudi cene ne zato sto je dobar pevac nego zato sto je i najbolje njihove pesme pisao.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sto zvuci kao pickica. nekom se dopada, nekom bode usi.

 

 

Sustina...ebiga, previse ima homoseksualnih momenata u njegovom pevanju, prosto se naezim kad ga cuem na raniim stvarima...mada, sam nekako istolerisao, jer su ljudi napisali svemirski material za ono vreme

 

I tu dolazimo

 

 

 

a matosa naravno ljudi cene ne zato sto je dobar pevac nego zato sto je i najbolje njihove pesme pisao.

 

Preveliki sam anonimus, nisam znao dae pisao stvari...na tome mu svaka cast...trebaoe da zabode iza klaviatura, da se vodi kao tekstopisac i sta sve vec...eventualno neki bek vokali...za lid singera mi nikako nie

 

Al sto kaes - ukusi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad Matos ode u one visine na poslednjem refrenu Carry On uvek malo pustim u gaće od sreće. Ne znam kakav mu je glisando, seićento, kontrapunkt, megafuga u interpolaciji sa sekstetnim hepatrombinom ali meni se nekako sviđa.

 

Propustih ovo.

 

kada znaš ponešto, lakše primetiš finese.

 

Tehničke da ali generalno je ovo glupost.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

obrada Wuthering Heights je pravi test, zato su stavili na prvi album. ako ti taj vokal nije previse gej, moze sve :D

 

plus sto je andre mega frontman bio dok je bio mlad i mrsav. mali brazilski bruce dickinson je bio.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

O'lican test :D Ni caga caga, taf laif bro hard kor posle toga nie mogao da mi izbaci one 'sramno' zenskaste Keit Bus momente iz glave :haha: On i ona debela zemska iz Dark Moor-a su zamenili tela i glasove, neam drugo obiasnjenje...previse zenskih, odnosno muskih hormona se tu isprepletalo, na pogresnim mestima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Ihsahn da je na Hellfestu odvrištao kao zloduh propasti moe Gypsyja, tačno bih se tad rasplakao nad streamom, ovako sam bio hrabar, nisam plak'o.

 

Elem, nastavih danas još par albuma, možda je još jedno svetogrđe, al' me oduševio Dactylis Glomerata

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastavih danas s ovim hrišćanima, slušam King of Grey Islands.

 

According to a 2014 interview, Robert maintains he is "the best vocalist Candlemass ever had".

 

Skroman gospodin...

 

Al' šije Mesiju meni svakako, stari Mesija je još i ok, ali Mesija (2005-) mi je baš onako... Voleo bih Biške neku sa albuma iz 2005. da otpeva, da ga izkarikira samo još 2%, bilo bi urnebesno :D

 

Solitude sa Robertom mi dosta lošiji od Johana pacijenta, ubi mu šmek što je spušten toliko.

 

Mada se Robertu smenjuju mlaki i jaki delovi, Mesija nije mnogo šarao, al' je barem držao neki intenzitet...

 

Jej, nađoh u kompu Grey Islands demose sa Matsom, uf što mi se sviđa Emperor of the Void refren s njim, naježi' se. Obrnuću i tu verziju.

 

 

Dactylis Glomerata mi zasad omiljeni xD

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...