Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

to da u svakoj sali ima pola zbilje ili 'behind every joke is a grain of truth' i konsekvenca toga, a to je da one sale koje nemaju grain of truth u sebi nisu smesne, je isto naucno dokazana cinjenica. iz mog iskustva mnoge zene to ne kapiraju i zato su zene mahom manje duhovite od muskaraca (izgleda kao negativni stereotip ali za mene je to neoborivo jer mi se svakodnevno potvrdjuje na svakom koraku). na svaku natruhu zbilje u humoru zene se strecaju...iza svake (ili skoro svake) uspesne sale krije se truncica agresije prema nekom objektu.

 

evo ti jedan lako svarljiv tekst na tu temu http://www.vanityfair.com/culture/features/2007/01/hitchens200701

 

a na temu toga kako muskarci i zene razlicito slusaju muziku mislim da nema nekih poznatijih ozbiljnih istrazivanja to sam slagao, to je jednostavno common knowledge :haha:

 

edit: kuruz upo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada vidim rasprava traje vec 4 strane, i sta smo tacno postigli ovde. Ove rasprave na interentu sluze samo kao ventil, da se izduvas i kazes svoje misljenje i da vidis kolko ono zaista vredi i koju ce tacnu reakciju izazvati medju korisnicima. Ali nista puno se ne postize....

A narkopeder, sada Carli, obozava da troluje, tako da nemojte se puno pecati na njegove komentare.

 

Evo jedne Katatonije:

[media=]

[/media]

sa ovim albumom sam ja poceo da slusam Katatoniu.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

s tim overbearing gledam sve odozgo stavom ides malo na kurac. ako se brines za kvalitet sadrzaja koji ti je priredjen na yum-u plati nekoga da ti uredjuje taj sadrzaj.

ja mislim da je diskusija bila ultrakvalitetna s obzirom na to sta se obicno desava na forumu ovih dana.

jedan ostavi link za dl drugi mu odgovori drugim linkom za dl. jedan prica o jednom albumu drugi prica o drugom. ili ono sto je grob pricao kako se danas tek leakovani albumi komentarisu, utrkuju se ko ce prvi da nasere nesto na osnovu trecine od tri pesme sto su culi.

ovo je jedna yumetal diskusija po mojoj meri.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da prokenjam i ja nesto. Katatonia za mene ima dva perioda, i tako posmatram diskografiju. Prva 4 albuma su meni savrsenstva nad savrsenstvima. Prvi album posebno izdvajam, jer uvek za mene ima draz ono sto je prvo, tako je sa mnogim bendovima, ali sva 4 su mi jedni od najboljih albuma u zivotu. Mogu i da izdvojim Tonights Decision, kao mozda i njihov najbolji album, zato sto je toliko uklopljena celina da nemam reci. Sto se tice sledecih albuma, svi su odlicni. Kao sto se svi doom bendovi 90-tih menjali tako se menjala i Katatonia, tako da to nije nista cudno. I svi ti bendovi su odrzali svoj identitet kroz te promene, tako da ono sto je pominjano gore nekima smeta promena, nekima smeta sto rade jedno isto...jebes to. Zanimljivo da je meni Viva, koji svi najvise gotive, najslabiji album od novih, iako ga smatram odlicnim albumom. Ako bih morao da izdvojim bas, najbolji mi je Last Fair Deal Gone Down. Sto se tice zadnjeg albuma, meni se svidja skroz kako zvuci, i slobodno nek se razvijaju u tom pravcu. Od Dead End Kings ocekujem da pokida, bar za mene, jer ne verujem da oni mogu toliko da useru da se meni ne svidi. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zene mahom manje duhovite od muskaraca

Činjenica, bez ikakve negativne konotacije.

 

ili ono sto je grob pricao kako se danas tek leakovani albumi komentarisu, utrkuju se ko ce prvi da nasere nesto na osnovu trecine od tri pesme sto su culi.

Sve mi se čini da sam to rekao ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...