Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Sve pesme su odlične, slušam ga i dan-danas prilične često.

 

aj ne zajebavaj. napisao si koju recenziju u zivotu mozes malo da bolje artikulises to. nijedna pesma nije sama za sebe ono klasicno sranje ali kad istost, prosecnost i ispodprosecnost prozimaju ceo album, a u kontekstu cele njihove blistave karijere onda je jedino pristojno i ljudski reci da je album SRANJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Narko: Pa to je bottom line, šta ima više da ti artikulišem + ovo što je Jaroslav rekao. Tebi su ispodprosečne, meni su super do sjajne: Departer mi je jedna od naj Katatonija pesama ikad, Forsaker isto, The Longest year, Idle Blood...

 

@Lazp pusti to nego reci nam šta slušaš kad si pijan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu da insistiram. sve se svodi na subjektivno na kraju naravno samo meni je lakse da izrazim svoju subjektivnost kroz dijalekticki pristup (odnosno trolovanje) zato sto sam izoblicen sav.

 

TA CRNA BOJA KOKOSA TVOJA

CRNO TO JE SUDBINA MOJA

[media=]

[/media] Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet, ne vidim problem u tome da Jonasa inspiriše mjuza najboljeg ortaka and vice versa, to je sasvim normalno.

Ako je to sve od uticaja što si čuo na poslednjem albumu, treba da slušaš više muzike.

 

Ne mogu da se setim ko je na forumu rekao, ali ista priča važi i za Opeth - nekada su opisivali kako zvuči novi album, a sada pričaju koja pesma liči na koji bend. Jebeš to sranje.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni cak ne smeta toliko ta "eksterna derivativnost" u kontekstu zanra u celini u smislu da bend uzima vrlo konkretno od drugih bendova dok god se to radi posteno i u skladu s nekim standardima i nepisanim pravilima koje vaze na sceni. pogotovo ako se ide na neki retro fazon pa se uzima od bendova koje niko ziv nije slusao (kao sto je to radio mikael i meni je heritage zapravo super), to je ok, nacin da se prezentira neki zvuk u novom svetlu.

 

ali ona gora, "interna derivativnost" kad bend sam sebe reciklira je jebena stvar. u death metalu aj nekako, u tresu to proizvodi neverovatnu dosadu i frustraciju kod mene, a u ovim slobodnijim formama sto radi katatonija je to zlocin protiv muzike u mojim ocima odnosno usima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eksterna derivativnost je potpuno u redu, da se razumemo, ali ako je to sve jedna celina. Ako svaka pesma pojedinačno uzme neki drugi uticaj, to je samo skup omaža svojim omiljenim bendovima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to sve od uticaja što si čuo na poslednjem albumu, treba da slušaš više muzike.

 

To sam rekao na konto onog što je z-la rekao, inače boli me kurac za više muzike da sušam, be evil not open minded.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eksterna derivativnost je potpuno u redu, da se razumemo, ali ako je to sve jedna celina. Ako svaka pesma pojedinačno uzme neki drugi uticaj, to je samo skup omaža svojim omiljenim bendovima.

 

Da ali ako je neki bend pod uticajem većeg broja drugih bendova i žanrova onda verovatno neće uspeti da sve te uticaje "ravnomerno rasporedi" kroz ceo album tako da se u svakoj pesmi oseti po malo svakog od tih uticaja (kontam da bi to zvučalo totalno haotično) već je lakše da se pojedini uticaji ispolje samo u pojedinim pesmama. Po meni je to sasvim ok.

 

nije da neki mogu da izdvojim posebno

 

"Dance of december souls" i "Brave murder day" pa trilogija "Discouraged", "Last fair deal" & "Viva" i onda ovi ostali, bar što se mene tiče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mislio da je to u thrashu pozeljno

 

ja jedino slusam thrash zbog ono malo inovativnosti sto postoji (relativno govoreci, malo u odnosu na celokupnost pravca ali u odnosu na neke druge pravce, apsolutno govoreci i nije tako malo, edit: zapravo uopste nije malo)

znaci s jedne strane pioniri i to samo najbolji, uglavnom najraniji albumi i s druge strane ozbiljno kreativne bendove, koronere itd

 

imam sta da slusam umesto prosecnih jednih te istih thrash albuma hvala princu tame.

 

nekad nije bilo tako ali sam se izlecio od trveness-a na vreme.

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ako je neki bend pod uticajem većeg broja drugih bendova i žanrova onda verovatno neće uspeti da sve te uticaje "ravnomerno rasporedi" kroz ceo album tako da se u svakoj pesmi oseti po malo svakog od tih uticaja (kontam da bi to zvučalo totalno haotično) već je lakše da se pojedini uticaji ispolje samo u pojedinim pesmama. Po meni je to sasvim ok.

I to donekle stoji, ali iz priloženog intervjua se vidi drugačija situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li ga, ja nisam baš toliko mator da pamtim Katatoniju iz "Brave Murder Day" dana no su manje-više ovakvi otkad sam ih otkrio pre nekih 10-ak godina, te mi fali taj vaš "O ne, Katatonija se opet ne menja" momenat.

Ja navikao na njih ovakve pa sve dok klepaju note koje mi se sviđaju, meni kul.

Onaj poslednji mi isprva nije legao, posle se sve složilo, mogu ga fino slušati sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je to prosli odlican ne razumem dajte neki atribut pozitivan da se odnosi na album u celini molim vas

ne moramo da duzimo na ovu temo, samo me interesuje to kako objasnjavate i karakterisete tu odlicnost koja se desava u vasoj glavi

 

Jednostavno je, pesma (album) ti se svidi ili ne svidi, nema tu potrebe kopati za referencama (osim kad hoćeš nekome da verbalno opišeš muziku), to je ona subjektivnost koju je neko pomenuo. I tu se slažem za Departer, meni je to jedna od najboljih Katatonia pesama ikad. Album ima uspona i padova, ali ga slušam i dan danas i jednostavno ga volim, izdržao je test vremena koji u međuvremenu nije izdržalo 5.000 drugih albuma. Ako bih pričao odakle potiče ta "odličnost", pa valjda je to neka atmosfera i senzibilitet koji album ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li ga, ja nisam baš toliko mator da pamtim Katatoniju iz "Brave Murder Day" dana no su manje-više ovakvi otkad sam ih otkrio pre nekih 10-ak godina, te mi fali taj vaš "O ne, Katatonija se opet ne menja" momenat.

 

Pa i ja sam počeo od Vive.

 

Mene samo zanima da li ljudi actually razmišljaju kad slušaju nešto "o ne, oni se nisu promenili, dakle govno je" ili je to samo filozofiranje koje dolazi posle da bi čovek rekao krupnim rečima da mu se nešto ne sviđa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo prvo i to ne u smislu "nisu se promenili" nego "evo nestalo im je inspiracije, smorih se ziv...sad stare ideje reiteriraju u devetnaest varijacija, a kad im postane inspiracija za reiteriranje starih ideja onda ce da snime neki cold lake garant. prso bend nacisto."

 

edit: to je vise neki momentalni spontani misaoni tok, onda se to normalizuje i iznivelise vremenom, nekad i maltene odmah kad shvatim da su mi legle pesme i da mi se djasvi zika ovo ono, ali nije to cest slucaj da mi se bas znacajno svidi neki album koji opasno zaostaje idejno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...