Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Ova priča o tome kako se nekome ne sviđa kada bend promeni pravac je večni rezervni argument ljudi koji ne shvataju da neko drugi misli da album jednostavno nije dobar, bez obzira na žanr.

 

bas to,

po meni se ovde ne radi o tome da li su reciklirali sebe ili druge nego se radi o tome da je album jednostavno los

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da naserem i ja malo:

 

Katatonia nikada nece nadmasiti atmosferu koju su stvorili na Discouraged Ones, kakve to ima veze? Poceo sam da ih slusam [ne tako] davne 2001 uz Last Fair Deal Gone Down. Viva Emptiness me je oduvao, TGCD sam jedva svario zbog onih "nu metal" rifova i onog ljigavog refrena na My Twin. Leaders je i dalje meni najbolja pesma sa tog albuma. NITND sam skapirao tek posle 10og slusanja a i dalje preskacem Idle Blood. Ashen je remek delo albuma a narocito Deprarter. Mogli su da stave Idle Blood kao bonus a Ashen na regularnu verziju albuma. U svakom slucaju, svaki njihov album je odlican na svoj nacin i svaki ima posebnu atmosferu. Ne vidim svrhu zasto uporedjivati ovaj album sa onim albumom kada svaki album ima nesto u sebi. Jedva cekam da cujem novi album iako mi se ime ne dopada ali barem je front cover odlican.

 

...i dodje pijani komsija koji mi je prekinuo misli! :s

Edited by InnocentYoungThroatCutter

Share this post


Link to post
Share on other sites

па није тако, мајку му, слушам доста потпуно различитих жанрова

једноставно ми не одговара склоп агресије и емоције који имају поменути бендови

Share this post


Link to post
Share on other sites

први албум и EP можда и јесу, ово касније није

слажем се да је једнодимензионалност досадна, зато и не волим гомилу култних бендова

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је зато што слушаш Swallow the Sun :P

Мени су они један од, ако не и најекстремнији бенд на планети (у разумним музичким оквирима, да се не осврћем на неке небитне пројекте који се карактеришу као болесни).

 

Бендови који комбинују агресију и емоцију на начин којим то раде PL, Katatonia, StS, MDB итд. су ми некако ни тамо ни овамо, нешто што ми се не слуша ни кад ми треба разарање мозга, ни кад хоћу неку тугу. Пандан томе, само у другом жанру, ми је најновији Kreator. Мало мелодије, мало рњања, све заједно смути па проспи. Далеко од тога да су албуми поменутих исти као Phantom Antichrist, али принцип је сличан - не одговара ми такво комбиновање.

 

 

 

@ пољопривредник просветљени

 

:haha:

 

Candlemass, Krux, Cathedral итд. волим и није ме срамота због тога. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni muzika u manjoj meri budi svakodnevne emocije a u vecoj meri budi 'muzicke emocije' koje osecam samo dok slusam muziku ili ponekad kad gledam film ili onako kad imam neki sinesteticki dozivljaj.

ljudi manje kultivisanog duha kao kuruz na primer, su operisani od toga, samo hoce da se izive i to je to.

 

edit: zajebavam se da se razumemo

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

D:

someone is....

meni muzika budi realne, real time emocije, od srece preko euforije do tuge, besa i onoga sto je lunar negde opisao kao emocija koja se javlja kad jebes zapaljenog delfina dok gledas farmu kako gori, i muzika nije dobra (po mom misljenju) ako ne izaziva NISTA

katatonija spontano nakon par sati slusanja izaziva delirijum, swallow the sun izaziva bes

uzivanje je slusati oba koliko god se cudno osecao

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

D:

someone is....

meni muzika budi realne, real time emocije, od srece preko euforije do tuge, besa i onoga sto je lunar negde opisao kao emocija koja se javlja kad jebes zapaljenog delfina dok gledas farmu kako gori, i muzika nije dobra (po mom misljenju) ako ne izaziva NISTA

katatonija spontano nakon par sati slusanja izaziva delirijum, swallow the sun izaziva bes

uzivanje je slusati oba koliko god se cudno osecao

 

сад ћу да звучим к'о тинејџерка, ал' ја и нисам емотиван

а и од како слушам тренс, углавном тражим музику са јаким, једноличним ритмовима и понављањима агресивних деоница

зато се ваљда оволико ложим на нови Wolfbrigade :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...