Jump to content

Kayo Dot (ex-maudlin of the Well)


scissors

Recommended Posts

btw, to je bila neka charity svirka za tobijevu devojku koja je napisala tekst za tu stvar i koja ima nesto zajebano, rak kostiju ili takav neki uzas.

 

super mi je sto toby svira bas umesto gitaru na ovoj pesmu, daje neku doomy atmosferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3540262908_photo.jpg

Ehnahre is an avant-garde death/doom metal band formed by ex members of Kayo Dot and Biolich. Their current line-up includes:

 

Ryan McGuire - bass, double-bass, voice, percussion

John Carchia - guitar, voice

D.J. Murray - guitar, voice, keyboard

Ricardo Donoso - drums

 

Their debut album “The Man Closing Up” was released on Sound Devastation Records in September 2008, and features guest appearances from Jonah Jenkins (voice, Raw Radar War), Forbes Graham (trumpet, ex-Kayo Dot), Greg Massi (guitar, ex-Kayo Dot/maudlin of the Well),and Greg Kelley (trumpet, nmperign/Heathen Shame) among others.

 

A UK/European tour is currently being planned for April/early May 2009 and details are found on their myspace page: http://www.myspace.com/ehnahremetal

 

 

Ehnahre - The Man Closing Up (2008)

210755.jpg

Other contributors:

Noell Dorsey - voice

Forbes Graham - trumpet

J Mark Inman - violin

Jonah Jenkins - voice

Greg Kelley - trumpet

Greg Massi - guitar

Dan Olivencia - noise

 

Recorded and mixed at Amps vs. Ohms by Glenn Smith

Mastered at New Alliance East Mastering by Nick Zampiello

Photographs and layout by D.J. Murray

 

The lyrics are derived from Donald Justice's "The Man Closing Up:

Improvisations on Themes from Guillevic."

1. Part I 07:32

2. Part II 06:35

3. Part III 08:08

4. Part IV 14:33

5. Part V 07:38

Total playing time 44:26

 

MP3 VBR V2 (Scene)

Ссылка:

 

преслушао двапут, досадно и вокал је пресмешан а баш је напред и прегласан у продукцији, али неком се мождак и свиди овде...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
vise lici na prelaz mudlina u kayo. tipa da se pojavio pre choirs of the eye

 

Ovo je Choirs of the eye, sa manje avangardnosti i improvizacije. (a i prkosna je cinjenica sto oba albuma imaju po 5 pesma i polako se grade od pocetka do kulminacije na kraju u post-rock maniru, sto nije bio slucaj sa Maudlinom)

 

Ono sto sam slutio i ono sto sam sada shvatio je to da Tobi i kompanija vishe nemogu da stvaraju kao MOTW. Jednostavno to nije to, kada sam prvi put cuo LYBM/Bath nisam mogao da verujem kolko su ta dva albuma raznovrsna i kolko su stvari rekli, odsvirali na samo jednom albumu. Imali smo pesme gde sviraju death metal pa sa njih prelaze na akustichni rokic, pa na doom metal . Konstantno su nas vozili kroz album i ta raznovrsnot je bila fenomenalno ukomponovana sa odredjenom dozom avangardnosti i progresivnosti, chak mislim da su Bath/LYBM bili malo instrumentalno raznovrsniji. Ali ono sto je najvaznije zvuchali su veoma sveze, dok ovo slusham Kayo Dot mi pada na pamet ovo nije nishta novo sto se ne bi ocekivalo od Kayo Dota. I bash tako zvuchi, osim promene tempa nema tu vishe vozanja.

 

Nisam razocharan albumom, nego samo sam razocharan sto je ovo izashlo pod MOTW etiketom. Realno album je dobar kao neki avangardni post-rock/ progressive rock , dosta ima dobrih momenata ali ja sam ocekivao skroz nehsto drugo. No, najbolje pesme su mi prva i cetvrta, tik samo ono negde u sredini pete pesme malo podseca na MOTW. Jedino mi je nekako treca dosadnjikava, ali daleko od loshe.

 

Inache Birth Pains of Astral Projection > Part the Second .

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

vise lici na prelaz mudlina u kayo. tipa da se pojavio pre choirs of the eye

 

ovo.

 

plus na choirs of the eye nema improvizacija uopste, sve je to raspisano i komponovano.

 

jedino sto fali ovde su oni heavy doom riffovi i growl, a posto byron vise nece da peva, samo da pise tekstove, to sam i ocekivao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam slutio i ono sto sam sada shvatio je to da Tobi i kompanija vishe nemogu da stvaraju kao MOTW

 

lunare "problem" je sto muzika nije napisana dveiljade devete vec su to pesme odavno pisane koje verovatno nisu ni mislili ikad da snime kad je rasformiran motw... samo su sad dopisali/doradili neke delove.

Edited by BodyRemover

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...