Jeste bila jaka neverica sinoć, kakav prostor i sve usput. Kao da smo bili na koncertu negde u zapadnoj Evropi ili Skandinaviji, konačno koncertna dvorana koja ispunjava sve kriterijume, velika, široka bina, prostor za možda 500-700, možda i do hiljadu ljudi, zvuk odličan, wc-i čisti, prostrani i veliki, ventilacija šljaka kako treba, šank šljaka kako treba, prostor za merch veliki i prostran, a i lep je ovaj deo NS oko tehničkog kampusa. 10/10
Na prvu predgrupu nismo stigli jer pivo, Oddland možda na 2, 3 pesme, neka totalno dosadna moderna muzika bez ikakvog karaktera.
Što se tiče Soen, zvučali su sve pod konac i mega profesionalno ali muzika im je malo jača od kisele vode. Isforsiraše ova poslednja 2 albuma koja su meni skroz bezveze, ima tu po neki catchy refren i lep groovie rif ali sve pesme su na istu foru i meni je to dosadno, a hitovi nisu baš da padneš u nesvest. Nisu svirali ništa sa albuma Lykaia koji je meni omiljeni i na kome su našli svoj zvuk a još uvek bili svirački interesantni. Sada zvuče, što bi neki ortak rekao, kao metalizirani Vlado Georgiev ili kao neki moderni Scorpionsi, baš previše onih nekih tugaljivih baladica koje nisu lepo raspoređene kroz setlistu. Ipak, verovatno sam u manjini sa tim mišljenjem jer je publika baš lepo ispratila bend, ja ne mogu da procenim broj, možda do 500 ljudi od kojih je dosta bilo onih koji znaju većinu tekstova. Meni opet deluje kao da Martin Lopez svira sa bukagijama i da nije ni na 50% iskorišćenosti al eto služi pesmama. Ćelavi Gojko jest šmeker, nema šta.
Sve u svemu, ugođaj 10/10 ali sam koncert po meni ne može jače od 7/10. Nadam se da je organizator fino zaradio i da ćemo gledati još dosta toga u ovom prostoru jer je stvarno milina.