Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

Ja kad sam sa 12 cuo ceo Raining Blood album,krv mi se sledila,otad sam krenuo sve ekstremnije od thrasha,deatha,groovea,melodic blacka... A sa 15 cuo Borgire,Carpathian,Immortal,Marduk,onda svi ostali po redu... Cradle sam cuo i ranije,slusao moj ortak,al nisu mi se svideli,Borgir mi bio nekako mracniji i epski jaci (jbg kad kao klinac vidis spot za Progenies ureze ti se u pamcenje)...

Edited by HeLLsarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nego neki od nas nisu zivjeli pod staklenim zvonima i sretali smo se sa svim i svacim i ranije od 16te.bez uvrede,ali sam primjetio to za bg i ns tj ljude odatle ponajvise.ima toga svukud naravno.na forumu konkretno mislim na tebe i gojka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i tu istine verovatno. Ja kao klinac nisam imao tu potrebu da pod hitno jurim identitet i da se razlikujem od svih ostalih, a pritom se ceo život družim više sa ženama, tako da bukvalno nije imao metal odakle da mi iskoči pre srednje :haha: A ljudi koji rano počnu da slušaju metal uglavnom rano i prestanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to do uticaja okoline i drustva. Jednostavno cuo sam i skinuo prvi black metal album, je kada sam citao o njemu i interesovalo me je kako to sve zvuci. Nije imao ko meni da pokaze ili nagovesti o tome jer u mom drustvu niko ne slusa metal, a nije bas black metal nesto sto kruzi u komercijalnim tokovoima, pa da to bude cudo kako ja za to nisam cuo. Ono pocelo se sa necim komercijalnim i polako mi se svet otvarao, i tu sam gde sam danas.

 

Meni je samo bezveze uvek bilo pocinjati da slusas ekstremne zanrove ili generalno metal samo zbog imidza ili drustva, a ne zbog muzike.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa sabatima,metalikom,skorpionsima i sl ekipom sam rastao,a konkretno kad mi je drug pustio leprosy bio sam pecen od prvog rifa.koliko god bili u pravu da dosta klinaca udje u ovo zbog trazenja subkulture i koliko je lak ulazak u tu metalsku,toliko isto mislim i dalje da strujanje informacija u manjim sredinama je brze,tako da ces prije doci u kontakt sa svima,a i u mojoj sredini klinci ne zive toliko zasticeni jer bi te drustvo i ulica jednostavno pojela kad bi krkemin u to uletio sa 16-17 g.isto tako ovaj pristup celicenja koji sam ja prosao ima svoje negativne strane,kao i ovaj vas tj vasih roditelja,kao i pozitivnih.ali ti u tome lezi odgovor kako ste vi dosli do ovoga sa 16-17,a neko mnogo ranije u najvecem broju slucajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva fina васкршња diskusija!

 

Ja sa nekih 8 godina uzeo da slusam rok tu i tamo, onda sa 9 nadjoh Faith No More i standardne heavy/thrash zajebancije sa kojima se pocinje, i onda polako ka ekstremnom metalu...

Omiljeni milestone-ovi su mi gorepomenuti FNM, 2002. kad sam prvi put gledao Emperial Live Ceremony i kad 2003. sam cuo Decade ov Therion. na zajebanom ozvucenju kod lika u Negotinu kod kog sam se sasvim slucajno nasao (bio kod sestre, ona me povela kod drugarice, a usput zaboravila da pomene da sestra ima brata koji slusa "drekavce" i igra RPGove po ceo dan...)

Posle toga skidanje tadasnje Behemoth diskografije, jos kad sam poslusao Satanicu i video da ima novi album (Zos Kia Cvltus), nalozio sam se kao mladi majmun.

Skidao sam na dial upu sa nekih ruskih sajtova (jedan je bio grammy.ru a drugi ne mogu da se setim da me ubijes), pesma mi se skidala 40 minuta, te je ushicenje i iscekivanje trajalo danima.

Inace, odras'o sam u Prokuplju.

 

Ovo o cemu Blagoje prica otvara jos 10 tema za diskusiju (mislim na ovo o odrastanju, sredini, celicenju itd) mnogo bismo se rasplinuli... Ipak smo mi metal heads.

 

Odoh da spavam, treba da ustanem u 15 do 9 za Formulu 1. :mrgreen:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u startu imao osnovu za to jer mi je keva bila u tom fazonu u mladosti i potpuno je podržavala skretanje ka vodama metalnim - imam u kući W.A.S.P. poster koji je stariji od mene :haha: + ono, klinac si i ložiš se na tako tu horor tematiku jbg, a onda vidiš "Hard Metal" na TV-u sa svim tim spotovima i normalno da će ti privući pažnju. A i imao sam komšiju koji me je indoktrinirao u to malo kasnije, tako da sam sa 10-11 godina imao Anthrax majicu i prišivače sa Slayer orlom i zastavom Konfederacije, nije bilo nazad. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

сећам се неког РЕКСа из 2002, унутра је био и МЕКС са интервјуима са Милетом из Креатора и Самотом, постером Вејдера, рецензијама гомиле неких за мене опскурних бендова... Листао сам оно мислећи: "Шта мени ово треба у животу?" :haha:

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvi MEX bio onaj sa Maidenima na naslovnoj, 2000. godina. :D Onda smo se drugari i ja naložili i nijedan posle nismo propustili. Realno, iz tih magazina se toliko toga naučilo da je to azbuka svega bila.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

сећам се неког РЕКСа из 2002, унутра је био и МЕКС са интервјуима са Милетом из Креатора и Самотом, постером Вејдера, рецензијама гомиле неких за мене опскурних бендова... Листао сам оно мислећи: "Шта мени ово треба у животу?" :haha:

bome si bio pametniji tad n'o sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...