Jump to content

Isis


azal

Recommended Posts

Adam Jones je gostovao na dvije pjesme a Baresi producirao.Mnogo su uticali na zvuk...Zesci je od Absencea u svakom slucaju,ne znam otkud vam to da je mlako...

 

Pa to sto pored cleana ima i ispeglanog growla ne znaci da nije mekano :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, od ovakvih bendova se uvijek očekuje da nadmaše sebe svakim novim izdanjem... Isis je sebi postavio težak domaći zadatak kad je izdao Panopticon, i od tad ljudi žele da čuju nešto van svake konkurencije... Na ovom albumu nešto sigurno ne štima, toliko neinventivnosti i plitkosti na momente izbija iz pjesama, jednostavno nema nekog magičnog momenta, koji je ono: "uu! šta bi ovo? vrati, pojačaj!" ...

Edited by Ennibrattr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije vam se dopao In Abscence of the Truth? Verovatno vam se nece ni ovo dopasti , jel su nastavili da progresuju prema razvodnjavanju svoje muzike. Na momente sam pomislio da slusam post-rock ,a ne metal. Agresije skoro vishe i da nema ko da nije ista grupa koja je izdala Oceanic. Ali meni se album dopao jes da mi nedostaju ti postmetalniji delovi , ali atmosfera na albumu mi je bash legla(vidi se da su dosta vuche na tu dream-pop like atmosferu) i ima neki delovi koji su me bash odusevili(ko sto vi non stop prichate wow delovi). Jako mi se dopadaju sto su sada malo intezivnije ubacili te pozadinske efekte, imaju neki shmek. Meni je onaj prosli bio fantastichan ovaj mi je malo slabiji ali ja sam zadovoljan. :da:

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kljave i bubnjevi su super odrađeni.. Evo 4. put slušam, šta znam, što kaže Debelajna, poslednja pesma samo drži, ostalo ok, ali ništa posebno, prazno. I kakvi pozadinski efekti intezivniji od ostalih albuma, Lunare si ti slušao Panopticon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fudge, not sludge.

 

океј, после трећег слушања: а ди је овде неки атмосферик, ди су амбијентале, реверби и масни премасни забоди...? вокал у тоталном фронту, пречист, без икаквог ефекта, а није да зна да пева. супер је албум, само мени ово није Ајзис, јеби га, задрт сам. фали им градација коју су некад имали. нема динамике никакве, ни у песмама ни у целом материјалу, све иде једном умереном и уједначеном снагом.... и јебем ти овог Баресија, није поента да се све добро чује у сваком тренутку, неприродно је, ко да ти неко трпа пет прстију у уво одједном... гитаре су тако посне, и у звуку и у продукцији. можда је фора да ће млађани мјеталац напокон моћи да пусти гласно ово а да не оштети слух па његова мајка неће тужити издавачку кућу за пуштање у промет тако нестандардизованог производа? неам појма. ово више нема никакве везе са слаџ-џн-џном, и мислим да ће људи који су их упознали преко Тула ово гутати ко луди, знате оне, нису више у алтер рок фазону, никад металци били нису, и ето, сад имају нешто што је чудно и јединствено, таман док Тул не крене на још једну турнеју или Мејнард поново не прдне без перике у јавности па сви таблоиди крену да пишу о томе. кажем опет, нема оне разноврсности, нема никакве приче, динамички је јадно наспрам свега ранијег, мени и Селешћијал има више везе са оним што их је прославило него ово. јеби га, знам да ћу га слушати доста, али не као Ајзисов албум , нема шансе да га тако доживим и повежем са претходним доживљајем овог бенда. јебо их Обама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican album, produkcija vrh

 

od proslog naovamo su napredovali isto koliko i od panopticona do absencea

 

kapiram da je glupo da presviravaju ono sto su vec odsvirali i oni pre toliko godina a i toliko bendova presviralo od njih posle tih albuma

 

gitare i bubanj su ono... razbijanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

па шта ће ми и Ајзис пост-прог кад имам кило бендова исписаних на Розети, крилима Пеликана и остале корпетине претрпане 'милим' "are they gay, yet?" звуцима. рекох, добар албум који ћу слушати али далеко испод њиховог нивоа, ставили су се у корпу са свакојаком багром са овим издањем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima buildupa, samo se ne cuje zbog produkcije :D

 

zato mi je jedina bas super prva pesma zato sto ima mnogo promena, jer je glupo sa ovakvom produkcijom da drvis jedan riff pola sata i da ga dizes.

I na zadnjoj ima koliko toliko promjena...Ostale su bas ravne

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vranic

bitno da je 10,000 days dobar album. pa ono je govno neopevano u poredjenju sa novim isis-om.

амен. и јесте говно. да су издали Розету Стоунд и Рајт ин Ту као и-пи било би довољно да се не уштрокају. а Џо Баресзи ми је говњав, ко да је зубар па ти избељује зубе, једино Томахавк ваља од свега... а сад слушамо бенд Вејверинг Реијдијент и њихов нови албум СиСи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odoše gitare u qrc...nisam baš očekivao Hand Of The Host

U potpunosti je izgubljen taj tension momenat zbog kojih smo ih svi zgotivili

Ipak fakat je da na neki način album valja, posle još kojeg slušanja utvrdiću i zašto :D

... nije bolji od Absence a sa drugim albumima mi je glupo porediti...

I nemam ništa protiv pevanja, to mi je ok....

...ali...

Huh... oduvek sam se navodio time da ako izađe dobar Cult of Luna mora da usledi bolji Isis...

... sad baš nisam siguran...

suvo, suvo

 

Edited by Luka Hoax

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mejnardovih 10 hiljada gejeva je manje gej od ovoga a i Boj Dzordz je dobio opasnu konkurenciju. Suska se da se ono "HOCU" sto gejevi plasiraju ovih dana odnosi na novi ISIS album.

 

(OK, Threshold i Hand imaju par dobrih momenata. Van toga, bedno.)

 

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juche sam ga slushao ponovo par puta...ne znam...mislim da grozniju produkciju gitara u zivotu nisam cuo na par momenata...takodje dosta riffova i tema na albumu se odigravaju ili prespore ili previshe dosadno...mnogo se stvari deshava u svakoj pesmi,od toga malo stvari stvarno drzi paznju...mnogo bitnih stvari fali...losh album stvarno ne znam 15 minuta (mozda) mi je dobro od celog albuma...dosadno stvarno...

Edited by Intimni Rupert

Share this post


Link to post
Share on other sites

гитаре су као посне калуђерице, бојажљиве и млохаве.

edit: ја се само надам да не морам да чекам следећи Old Man Gloom или MGR да би чуо стару љубав.

Edited by Пикантни Шармер

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...