Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Hvala puno na odgovorima. Ima tu stvari koje nism znao... Probacu da izvedem to sa voskom, mada nisam siguran kako bi to trebalo na kraju da ispadne, mislim koji deo magneta treba da bude u vosku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice price o pojacalima,

 

posedujem spominjani Laney GH100L, super radi za tu cenu (glava oko 800 evra)

 

ima super prirodan drajv, jedino sto deli EQ sa klin kanalom;

tako da ako ne sviras clean svirku mnogo, vec samo dist, mislim da ti je to best buy lampas koji mozes da nadjes trenutno (ako vise juris Marshall drajv od Peavey-a npr.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok samo ja moram svima da se izvinim za nepostovanje marshalla. danas smo dzarali jcm800 ali smo stavili maxon tube screamer...ne moze biti vise metal od onoga...jedino je problem, sto da bi zvucalo tako mora da bude mnooooooooogoooooooo glasno...znaci morali smo da odvrnemo preamp pot do kraja, i tek tada je bilo do jaja...

znaci vrh je, ali ne moze da se svira ni u prostoriji za vezbanje a kamoli na gajbi...znaci stadion i vece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato postoje dummy loads da ne kazem atenuatori. Znaci odvrnes Marshalla do panja i utisas signal (onako izbildovan do bola) na putu od izlaznog trafoa ka zvucnoj kutiji. Ah, mracni srednji vek. Anyway, ja imam taj THD Hotplate. Mirikl sto bi rekao Svabo, Englez i Rus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok samo ja moram svima da se izvinim za nepostovanje marshalla. danas smo dzarali jcm800 ali smo stavili maxon tube screamer...ne moze biti vise metal od onoga...jedino je problem, sto da bi zvucalo tako mora da bude mnooooooooogoooooooo glasno...znaci morali smo da odvrnemo preamp pot do kraja, i tek tada je bilo do jaja...

znaci vrh je, ali ne moze da se svira ni u prostoriji za vezbanje a kamoli na gajbi...znaci stadion i vece...

 

Pa, pazi, kad se snimaju gitare, po pravilu teorije i prakse, pojačalo mora biti otpanjeno do daske da bi se zarobio valjan zvuk, tako da to i nije tako loše, jer bi meni primarna funkcija bila upravo snimanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li to neko radi kod nas, ali ne bi te izaslo nesto jeftinije. Mozda kad bi sam znao da napravis pa da ustedis pare za ruke. Veliki proizvodjaci pojacala dobijaju dobre cene za delove, u odnosu na cenu koju bi ti placao za delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, pazi, kad se snimaju gitare, po pravilu teorije i prakse, pojačalo mora biti otpanjeno do daske da bi se zarobio valjan zvuk, tako da to i nije tako loše, jer bi meni primarna funkcija bila upravo snimanje.

brate ovo je nepodnosljivo glasno...mi imamo jos dve znaci ne znam de si ti to misio da snimas al nemoj ni da pomisljas da ovo probas u gajbi, ako oces da izvuces nesto iz njega

 

btw uz njega ti treba i dobra overdrive pedala, bez nje je prilicno mlak iako beskrajno glasan

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko mozda koliko kosta izrada vrata gitare i ko radi to kod nas?

 

Mirko Tasic, Matije Gubca 26 (ako se ne varam za broj) Kanarevo brdo, 011 359 43 47, ne znam koliko bi kostao vrat, cela gitara je oko 400-500 evra, pa bi vrat bio, lupam, 200 vrica, ali najbolje okreni njega pa pitaj. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko para?

 

jel se proizvode jos?

 

Naravno da se proizvode. To je relativno nova fora, ima tome nekoliko godina. Sad ima jedno 4-5 proizvodjaca. Od 200$-300$ cenim. Ja sam svoj platio preko trista ali su pale cene zbog konkurencije. Ne moze da se svira na gajbi bez tog sranja. Utice na zvuk naravno, ali vrlo malo, vecina smrtnika ne primeti ama bas nista. I onda brate u sobi imas zvuk ko na Vembliju, ali je volumen umeren.

 

Ovi ovde ga preterase sa cenom, moguce da je noviji model, sad ima i neki noise reduction?!? Anyway, pogledaj i alternativne proizvodjace. Ko moze da izdvoji 300$-400$ jos i zato, to je najbolje potrosena kinta za sviranje na gajbi. Dzaba ti lampasi ako nisu na belom usijanju.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja na poslu pravim atenuatore iako ne za tu namenu veoma su slični ( malo ga prepravim i to je to ).

 

Dati tolike pare za atenuator je jednostavno po mom misljenju glupo, to možete sami da napravite.

 

P.S.To me je podsetilo na midi kabl koji u mitrosu košta 2500 din.Ja ga napravio za 50 i dan danas me služi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...