Jump to content

HIP-HOP


Kox

Recommended Posts

Ko bi rekao. Uglavnom poenta je ista. Nije mi bitno ko je crnac, a ko belac. Ako razumem sta prica i ako mi muzika dobra mogu da slusam. Od svih pesama Vinija Paza ta sa Tepih Menom mi je najgora jer je muzika nestala i cuje se samo njegovo rafalno trtljanje. Mozda ja ne znam nista o repu i ne slusam ga. Mozda mi je zato Vini do jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje: kako je nastao rep?

 

ulicne zurke u bronxu. DJevi su izvalili da mozes da napravis odlican ritam za ples ako uzmes jedan break iz neke funk pesme i stavis ga u loop. Onda se pojavio MC (Master of Ceremonies) koji je uzeo mikrofon i lozio ljude da igraju, usput krenuo da rimuje fraze u ritmu tog breaka i eto ti.

 

usput, reperi mogu biti beli i dobri, ali imam dva kriterijuma

 

1. da imaju znaje i postovanje prema pionirima tog zvuka

2. da imaju svoju pricu i odgovarajuci stil u odnosu na ko su i sta su a ne da se trude da budu crnci.

 

Vinnie Paz gubi po tom drugom kriterijumu jer je dosadna i bleja kopija nekog hardcore NY repa 90ih.

 

RA the Rugged Man je iz siromasnog dela long islanda, jedini beli reper koji je ikad snimio pesmu sa Notorious BIG (dok se zvao Crustified Dibbs), jedan od najvecih hip hop (i boks) istoricara na svetu, i jebeno repuje usput (uglavnomo slicnoj tematici kao eminem, samo dobrih 10 godina pre njega)

 

dva puta je bio potpisam na major label pre bilo kog belca i svaki put ispusio jer je idiot, pijanac koji pravi sranja, evo malo istorija njegova iz njegovih usta, no homo

 

zato Vinnie radi pesme samo sa svojom lokalnom ekipom, a RA radi sa legendama (Kool G Rap recimo) i pravim crnjama poput Hell Razah, Timbo King itd.

 

http://www.youtube.com/watch?v=0WyiA5cxjG0

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

usput, reperi mogu biti beli i dobri, ali imam dva kriterijuma

 

1. da imaju znaje i postovanje prema pionirima tog zvuka

2. da imaju svoju pricu i odgovarajuci stil u odnosu na ko su i sta su a ne da se trude da budu crnci.

 

 

 

Imam i ja dva kriterijuma sto se tice repa uopste:

 

  1. Da jebeno razumem sta pricaju, a ne da slusam neko slengovanje koje sami na licu mesta izmisljaju
  2. Da mi se muzika svidi tj. da ne bude samo bezvezni bit.

Po ta oba kriterijuma Vini mi je bolji od svih gore nabrojanih. Mozda je nekome dosadno, ali meni je veoma zanimljivo. Plus sto mi se njegovi tekstovi mnogo vise svidjaju. Imaju neku poentu i nisu trucanja u prazno(naravno ima i toga tu i tamo). Stil i unikatnost kod repera mi nista ne znaci ako je to sto do mojih usiju dolazi lose i nerazumljivo. Ne zelim za svaku pesmu da kopam po internetu trazeci tekst. Slicna prica mi je i sa blek metalom. Slusam samo bendove koje mogu da razumem.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, aj kad si vec tako lepo objasnio za Rugged-a, aj' sad ti meni objasni ceo GRIME trip i u chemu je fora, posto ja jos nisam uspeo da skontam chemu toliko lozenje:

 

http://www.youtube.com/watch?v=tdHlh-W1i3U

 

da se razumemo, najgora stvar na svetu je kad englez radi hip hop koji lici na americki.

 

ali grajm ima energiju uzasnu, i vuce uzore ne samo iz hip-hop-a, vec i iz garage, dancehall, two-step, dubstep, sve englesko klupsko sto valja.

 

ja obazavam grajm, ti ogromni wobbly bassevi, energija MCa, sve mi je vrh, ali nema mnogo danas dobrog grajma. Dizzee vec uveliko radi neki govnjavi pop haus, roll deep ne radi vise, wiley je hit and miss, durrty goodz je sad snimio neki bljak americki hip hop album, ali ima zlata.

 

novi JME mi je vrh

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xsa2t5T6xYs

 

roll deep stari jebe majke

 

 

naravno prvi album dizzee-a

 

(najtvrdji beat ikad mozda)

 

i durty goodz, mozda najbolje "reper" iz cele price

 

 

evo kao rugged man, durrty te provede kroz svake faze engleske moderne dance muzike i repuje ko lud preko svakog fazona

 

i trim mi je jedan od boljih, mnogo istripovan stil ima. svi su oni iz roll deep, najbolja grime ekipa ikad, dizzee, wiley, trim, svi koji su bitni su prosli kroz roll deep (hence the name)

 

http://www.youtube.com/watch?v=xwrwIJXeEoE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...