Jump to content

Dissection


Sisus

Recommended Posts

Gitare su death, bubanj je death. Jedino sto je mracna atmosfera pa neko moze pomisliti da su black. I zbog toga sto su melodicni. To je jednostavno svedska skola death metala.

 

Grief Prophecy ne da nije black, nego je brutal death. Nije Dissection samo Storm Of The Lights Bane.

 

Edit: sto se mojih osecanja tice - melodicni death.

 

The grief prophecy nije brutal death vec totalni old school death. Bubnjevi ne mogu da se tako kvalifikuju. Sto se tice gitara, uopste se ne slazem da su death. Unhallowed, Soulreaper, Where dead angels lie, The somberlain i jos gomila pesama obiluju vecinom cistih black rifova. Istina, neke pesme imaju primesa death metala, ali nikako nemaju sve.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis, a ako mene pitas, Where Dead Angels Lie mi je prva na spisku sa Storma koja je death. Grief Prophecy nema old school vokale, a bogami ni gitare. I ne cine pesmu samo rifovi, vec i aranzmani. Puno tu ima dinamickih promena za jedan black.

Po cemu bubanj ne moze tako da se kvalifikuje?

Edited by SperMen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebitno, valjda me kapiras sta sam hteo da kazem.

Ako ce bubnjar samo da sedne za bubanj i da udara blast - ne. To je kao kad bi gitara svirala tremolo na jednoj zici. Ali ako krene da svira jos nesto, uglavnom bih mogao.

Drugo, sam Jon je 100 puta u intervjuima tvrdio da je Dissection death, posle je poceo da govori (nakon napada vasih istomisljenika :)), da sviraju metal of death, a nakon izlaska iz zatvora - anti cosmic metal of death.

 

A vama ako je bas toliko zapelo, trazite od moderatora da prebaci na black. Tamo ionako svacega ima. Ja znam zasto sam ovde otvorio temu.

 

Frozen ima death sema na bubnju. Kad je vec pomenuste, jeste primetili kako ni jedan bubnjar posle Ohmana nije znao da odsvira onaj jedan deo u sredini pesme? Ne znam sad napamet minutazu, ali su cak i gitare promenili u odnosu na studijsku verziju na tom delu da uklope bubanj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da. A sto je onda Mayhem legendaran, a recimo, neki drugi black band nije?

 

 

Pa nije valjda stvar samo u muzici vec u atmosferi koju black metal nosi...

 

OK, ajd ovako, zasto je Immortal legendaran a Inferno nije? jel samo sto Immortal pravi dobru muziku ili ima tu jos nesto?

 

pa mayhem je legendaran zbog vise stvari,da ne nabrajam,a tu atmosferu koju pominjes je nacinila produkcija i muzika,celokupan zvuk albuma.meni immortal nije legendaran niti 'atmosferican' ali znali su da na nekim albumima prave dobre black pesme.inferno pravi ocajne pesme uz ocajnu produkciju.bitnija je muzika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi gledao Rebirth Of Dissection? Jedino za njega i basistu mogu da kazem da se zabavljaju. Bubnjar izgleda k`o podgrejan les. K`o da ga je neko naterao da svira, ne vidi se ni trunka uzivanja na njegovom licu, a ni onaj celavi gitarista nije mnogo bolji. Nimalo energije ne zrace. A da ne pricam o tome da prvog bubnjara niko nije uspeo da prejebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi gledao Rebirth Of Dissection? Jedino za njega i basistu mogu da kazem da se zabavljaju. Bubnjar izgleda k`o podgrejan les. K`o da ga je neko naterao da svira, ne vidi se ni trunka uzivanja na njegovom licu, a ni onaj celavi gitarista nije mnogo bolji. Nimalo energije ne zrace. A da ne pricam o tome da prvog bubnjara niko nije uspeo da prejebe.

 

E sad vise nije samo da Reinkaos ne valja, nego ne valja ni postava? Jon je veoma pazljivo birao ljude sa kojima ce da radi. U muzici moze da se uziva i bez mlacenja. Svaki bubnjar Dissectiona je vrhunski.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...