Jump to content

Dissection


Sisus

Recommended Posts

Reinkaos je svakako Dissection. To sto je muzika malo drugacija uopste nije bitno. I ako jeste drugacije pesme su opet vrhunske. Svaka pesma na albumu je vrh. Inace jako veliki deo tih rifova je nastao jos pre nego sto je Jon otisao u zatvor. Recimo rif za refren Maha Kali je smislio dok su ga hapsili. U tekstovima je Jon na direktniji nacin nego pre iskazao svoje stavove i svoja verovanja. I dalje je poruka ista, a to je ono sto je najvaznije. Reinkaos volim isto kao sto volim Storm of the light's bane ili The Somberlain. I svaki pravi fan Dissection-a ga voli. One koji Dissection slusaju samo zbog dobrih rifova ne smatram za prave fanove i ne uzimam ih za ozbiljno. Reinkaos kao ni prethodna dva albuma nema manu.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj ne kenjaj,album možda nije formalno BM,ali tekstovi,atmosfera,kidački rifovi,čista kondenzovana tama,...

 

Ne razumem ljude koji pljuju po ovom albumu.

Pre svega nemoj da se izrazavas. Ako ne umes da pricas kao covek onda se nemoj ni raspravljati. Nijedan album Dissectiona nije black. A na kraju krajeva to nije ni bitno. Ja po albumu nisam pljuvao, samo sam rekao da mi se ne svidja i rekao sam da za mene to nije Dissection. Pisalo i na tarabi pička, pa Perica odrao jezik.

 

Reinkaos je svakako Dissection. To sto je muzika malo drugacija uopste nije bitno. I ako jeste drugacije pesme su opet vrhunske. Svaka pesma na albumu je vrh. Inace jako veliki deo tih rifova je nastao jos pre nego sto je Jon otisao u zatvor. Recimo rif za refren Maha Kali je smislio dok su ga hapsili. U tekstovima je Jon na direktniji nacin nego pre iskazao svoje stavove i svoja verovanja. I dalje je poruka ista, a to je ono sto je najvaznije. Reinkaos volim isto kao sto volim Storm of the light's bane ili The Somberlain. I svaki pravi fan Dissection-a ga voli. One koji Dissection slusaju samo zbog dobrih rifova ne smatram za prave fanove i ne uzimam ih za ozbiljno. Reinkaos kao ni prethodna dva albuma nema manu.

To sto je muzika drugacija je veoma bitno.

Ja sam Dissection slusao kad 70% metalaca nije imalo pojma sta je to. Mnogi moji drugari su ga zbog mene i poceli slusati (a neki i prestali) i sad ces ti meni da kazes da ja nisam pravi fan?! Ja za razliku od drugih ne teram sebe da mi se nesto svidi samo zato sto je to taj i taj bend ili ima neku poruku koja meni odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ne znas koliko ja imam godina i koliko dugo sam fan Dissection-a i ruzno je sto navodis to kao argument. To su one fore ''Znas otkad sam ja ovo ono..''

To je ruzno. Inace to koliko dugo ti slusas ne znaci nista. A verovatno ne slusas duze od mene jer ja nisam od juce i slusao sam ga jako davno, ako cemo vec tako da razgovarmo. I kako da te uzmem za ozbiljno kad imas takav avatar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, ne. Nisi me razumeo. Uopste kao argument nisam navodio to koliko ga dugo slusam. Naravno da je to glupo. Hteo sam samo da ti pokazem da ne mozes da mi kazes da nisam pravi fan samo zato sto mi se Reinkaos ne svidja. Dissection mi je omiljeni bend. Vec dugo vremena.

A to sto ti se avatar ne svida je tvoj problem. Ja nisam nekro trve grim hejt bleker koji uvek mora da pokaze koliko je ozbiljan i opasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam rekao to u vezi fanova nisam mislio konkretno na tebe, jer te ne poznajem, vec sam govorio uopsteno. To sto ti se ne svidja Reinkaos to je tvoja licna stvar. A sto se tice tvog avatara nije da mi se ne svidja, naprotiv, veoma mi se svidja, ko jos ne voli velike sise :) A to sto je neozbiljan to je druga prica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma odličan je Reinkaos, ali se osećam kao kreten kad pokušam da pomislim da može da se meri sa The Somberlain i SOTLB. Jednostavno... Nije dorastao. A takođe smatram da Reinkaos niko ne bi ni pogledao da nije Dissection, već recimo debi album nekog benda.

Edited by gojko88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја мислим да би Reinkaos итекако био примећен, јер је феноменалан.

Ma nije. Monoton je, sve stvari su slicne, sve harmonije su iste i sve je u jednom jedinom ritmu. Ima par dobrih stvari, ali dalje od toga ne moze. Ja bih ga uporedio sa Carcassovim 'Swansong' albumom, koji je isto tako bio sve jedno te isto, imao je samo tri dobre stvari, a ljudi su se lozili jer je to Carcass.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...