Jump to content

Dissection


Sisus

Recommended Posts

Guest Daemonium
i ja bih je dao da je ne koristim, ali ovako, nema tog koncerta za koji bih davao svoje delove!

laugh.gif I to sto kazes,onda bih dao slezinu ili 1 bubreg,bez toga se moze. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Daemonium

Na artworku novog album ce raditi T.Ketola,lik koji je odradio Reapera

 

user posted image

 

Starless Aeon was the #1 video on mp3.com across all genres last week and it is according to their representative the #1 Hard Rock/Metal video on that chart by far.

 

Jos samo ako album bude dobar,ja cu biti over the moon od srece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Daemonium

On June 27, 2006, DISSECTION's classic "The Somberlain" and "Storm of the Light's Bane" albums will be reissued in the U.S. by The End Records. The remastered CDs will come with multiple bonus tracks, previously unreleased material and new layouts.

 

"The Somberlain" reissue track listing:

 

CD 1:

 

"The Somberlain" (Remastered Original Mix)

 

01. Black Horizons

02. The Somberlain

03. Crimson Towers

04. A Land Forlorn

05. Heaven’s Damnation

06. Frozen

07. Into Infinite Obscurity

08. In the Cold Winds of Nowhere

09. The Grief Prophecy / Shadows Over A Lost Kingdom

10. Mistress of the Bleeding Sorrow

11. Feathers Fell

 

CD 2 (Bonus Material):

 

Unreleased Live Recording 1995

 

01. Frozen

02. The Somberlain

 

"Into Infinite Obscurity" 7" EP 1991 (Remastered Original Mix)

 

03. Shadows Over A Lost Kingdom

04. Son of the Mourning

05. Into Infinite Obscurity

 

"Demo 1992" (Remastered Original Mix)

 

06. Frozen

07. In the Cold Winds of Nowhere

08. Feathers Fell

09. Mistress of the Bleeding Sorrow

 

"The Grief Prophecy" Demo 1990 (Remastered Original Mix)

 

10. The Call of the Mist

 

Remastered Rehearsal 1990

 

11. Severed Into Shreds

 

"Satanized" (Remastered Rehearsal 1991)

 

12. Satanized

13. Born In Fire

 

 

"Storm of the Light's Bane" reissue track listing:

 

CD 1:

 

"Storm of the Light's Bane" (Remastered Original Mix)

 

01. At the Fathomless Depths

02. Night’s Blood

03. Unhallowed

04. Where Dead Angels Lie

05. Retribution - Storm of the Light’s Bane

06. Thorns of Crimson Death

07. Soulreaper

08. No Dreams Breed In Breathless Sleep

 

CD2 (Bonus Material):

 

"Storm of the Light's Bane" (Unreleased Alternative Mix 1995)

 

01. At the Fathomless Depths

02. Night’s Blood

03. Unhallowed

04. Where Dead Angels Lie

05. Retribution - Storm of the Light’s Bane

06. Feathers Fell

07. Thorns of Crimson Death

08. Soulreaper

09. No Dreams Breed In Breathless Sleep

 

Unreleased Demo 1994

 

10. Night's Blood

11. Retribution – Storm of the Light’s Bane

 

"Where Dead Angels Lie" MCD 1996 (Remastered Original Mixes)

 

12. Elisabeth Bathori

13. Where Dead Angels Lie (demo version)

14. Antichrist

15. Son of the Mourning

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako mi se album nije svideo ni posle prvog, ni posle drugog, treceg slushanja, ja sam ga do sada obrnuo dobrih 15ak puta icon_smile.gif Da li sam terao sebe da mi se svidi album ne znam, ali vremenom kada zazmurite i utripujete se da ovo u stvari nije Dissection onda i nije toliko loshe. "Beyond The Horizon" je do jaja catchy, haunting melodija na refrenu..kul sve u svmeu. Ne znam sto se tol'ko ljudi loze na "Starless Aeon"..mozda i najdosadnija pesma 'buma. Najbolji deo 'buma je meni od Mracne Keve pa do Boga Zabranjene svetlosti..znachi tu nekih 3-4 pesme.. Sve u svemu album zasluzuje nekih 6.5-7/10 ..ako mu date shansu naravno.

 

E sad..ako se ne utripujete i znate da slushate neshto shto je izdao Dissection, bend koji je pravio takve zakone od pesama kao sto su "Night's Blood", Frozen".., onda cete se grdno razocharati i dati mu 2.5/10. Shto ovaj album i zasluzuje kao Dissection album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stres je najznacajniji faktor rizika za cir na zelucu,a ako ja nisam bio bar za 50% blizi ciru posle prvog slusanja Reinkaosa,nisam nista uradio!Citao sam brdo recenzija za album,ali NISTA me nije moglo adekvatno pripremiti...Intro je jos i kul,krene Beyond the Horizon,ja ocekujem da konacno krene krljanje u starom stilu,bar malo...i prodje album.

 

Dissection je postao melodicni death.Dobro.Nemam nista protiv.Ali,recimo svaki album Northera sere po Reinkaosu,a ako je Dissection na to spao...

 

Promena zvuka - Jon je najavljivao album koji ce "otvoriti crne rupe u svemiru"...mogu samo da se nasmejem.Zasto su oni odbacili onakav stil,ono bogatstvo melodija,onu atmosferu sa prva 2 albuma gde je svaka pesma vodila u svoj svet za ovaj uprosceni melodeath?I zasto svaki bend protura uproscavanje i usporavanje za "progresiju"?Kad smo vec kod toge,seca li se neko jednog dobrog benda koji je 80-ih svirao vrh metal...onda su pod istom zvakom izdali nekoliko albuma koji se zovu Crni,Load i Reload?

 

Ovo radjeno 11 godina?Svaka cast svakom,ali cenim da za ovo ne treba vise od 6 meseci.

 

Mada ajde,kad pokusam stvarno da zaboravim sta su svirali nekad,ovo i ne zazvuci toliko lose,problem je samo sto takvi trenuci ne mogu da mi traju duze od 10 sekundi.Ako bih u potpunosti hteo da zaboravim na stari stil,onda bih morao da izvrsim lobotomiju.Jel mi verujete da se meni skoro svaki dan u glavi vrti Unhallowed?

 

Textovi su dosta zli,vidi se da se na tome radili,zna se koliko to Jonu znaci.Ima OK pesma - Beyond the Horizon,God of Forbidden Light...ali pesme nekako...nemaju energiju,jebiga.I to je ono sto jebe.Nema udarca nikakvog.Za muziku moze u najboljem slucaju da se kaze da je OK,a kad sam za Dissection to docekao...

 

Ocena za standarde Dissectiona 2/10

za melodeath standarde 7/10(na misice)

 

Ukupno 5/10.

 

Fear the Return?Izgleda da su jedino fanovi trebali da se plase...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Word, Grave, my friend, goddamn word. icon_da.gif

 

Dissection mi je jedan od omiljenih metal bendova svih vremena, Storm of the Light's Bane sigurno u top 10 ever, verovatno zato moram da budem ostriji nego sto bih prema nekom drugom bendu, koliko god razumeo sve okolonsti koje su pratile izlazak Reinkaos-a.

 

Preslusao sam album verovatno vise puta nego sto bi trebalo da se donese konacni sud o istom, ali, 'ajde, nadao sam se da cu kad-tad progledati i doziveti taj toliko zeljeni deja-vu, koji je na kraju ostao samo mit. Jeste, Dissection jesu melodic death metal, predstavnici gothenburg zvuka, i svako ko me zna, zna i da to samo po sebi meni nikada ne bi smetalo, jer taj pravac bas gotivim, ali, objektivno, ovo je treca klasa. Pomenu Grave Norther, ali ja cu da se zadrzim na Svedjanima... Znaci, staviti rame uz rame Reinkaos sa nekim novim radom Skyfire-a ili Dark Tranquillity-a bi bilo komicno da nije tragicno. Po ovome ne samo da kenjaju bendovi prve lige (sto je i logicno), vec ga uzduz i popreko sije i druga liga... Cipher System, Unmoored ili The Duskfall su miljama ispred novog Dissection-a.

 

Postoje figure koje su OK, pa cak i veoma dobre (Starless Aeon, Reinkaos), naravno, ipak je to isti covek, ali katastrofa je koliko su neke deonice jeftine. Ubedjen sam da je moj demo bend iz 1992. imao bolje ideje od onih u pesmama Dark Mother Divine ili Internal Fire. O neinventivnosti bubnjeva bi se mogli ispisati eseji.

 

Tekstovi... Njah... "I am the murderer who refuses to submit". Pathetic. Mislim, ubio si nekoga, so fucking what?!? Big deal, sta sad sve ubice sveta treba da spravljaju odu sebi!? Bedno, previse bedno od nekoga ko je znao da napise Night's Blood.

 

Sve skupa, ovo je objektivno (i ko tvrdi da nije je ili gluv ili previse pristrasan ili nenaslusan dobre muzike) prosek. Ali, kao sto rekoh na pocetku, kad ste vezani za neki bend, onda morate biti stroziji prema njemu, narocito kada vas potpuno izneveri. Fear the return my ass. MLOgo veliko razocaranje, jedno od najvecih ikada.

 

4/10

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam otisao na Dissection forum i naravno,svi hvale album,te klasik,te ovo te ono...A ja nigde ne videh da mu je neko dao vise od 6/10.

 

Inace,fino rade na promociji,evo sta su sad smislili

 

Dissection Midsummer Massacre '06!

 

Dissection will perform one big exclusive concert in Europe!

 

The band will be shooting a massive DVD production as well as recording a live album.

 

Support acts: DEATHSTARS & NIFELHEIM.

 

Ipak bih ja voleo da ovo vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...