Jump to content

Yngwie J. Malmsteen


Nik

Recommended Posts

Malmsteen je covek koji je prvi nesto poceo i na mnoge je uticao. Priznajem, nekad i preteruje i smori ali covek je vrhunski kompozitor tako da nema sta. Najvise sam obracao paznju na album "Fire and Ice"... VRHUNAC!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo ja nisam "drkadžija" koji vređa nekoga iz subjektivnih razloga i čuo sam malo više od 2-3 njegove pesme!

Kao drugo rekao sam da je dobar gitarista samo što u nekim kompozicijama ima mnogo više brzine nego muzike, često nemam pojma šta je odsvirao, a to što i uživo svira što i u studiju, VEŽBA.

 

P.S. Ja sam dao svoje subjektivno mišljenje u toliko koliko je to mišljenje došlo od mene! Takođe sve što sam rekao potvrđuju i Malmsteenove pesme tj. i da je dobar gitarista i da zna da pretera (zasere).

Ja sviram gitaru već 9 godina tako da mislim da imam dovoljno iskustva da kažem kada neko svira dobro, a kada loše.

 

1. Druže, nijednom te nisam nazvao "drkadžijom".

 

2. Tatica nikada nije svirao iste solaže uživo. Njegov stil je večna improvizacija. Svaki koncert svira u fazonu "kako mi naiđe".

 

3. Svaka čast na devetogodišnjem iskustvu sviranja gitare. To cenim, jer smo kolege. :pivopije:

S tim što Yngwie nikada ne svira loše, podloga za većinu njegovih sola je bezvezna (tipa jedan akord, npr. E ili H). Mislim da je najbolje shred-ovao na prvih 6 albuma. Nakon toga je većinu solaža reciklirao, ali je i dalje pravio odlične pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne treba nam taj matori egoista.....garant bi zahtevao da karta ne bude manje od 100 jevreja, debeli retard.....

 

No comment :mrtav:

 

Za tvoju informaciju, nije više debeo, prestao je da pije i puši (zadnje dve godine), doterao je liniju, živi zdravim životom. A ovo za cenu karte si lupio nemam reči. Ako tebi ne treba, ima kome treba! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No comment :mrtav:

 

Za tvoju informaciju, nije više debeo, prestao je da pije i puši (zadnje dve godine), doterao je liniju, živi zdravim životom. A ovo za cenu karte si lupio nemam reči. Ako tebi ne treba, ima kome treba! :rockdevil:

 

Za cenu je bila zayebancija, kao i ceo post ustvari.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

No comment :mrtav:

 

Za tvoju informaciju, nije više debeo, prestao je da pije i puši (zadnje dve godine), doterao je liniju, živi zdravim životom. A ovo za cenu karte si lupio nemam reči. Ako tebi ne treba, ima kome treba! :rockdevil:

 

Samo sto je na heroinu :unsure:

Tako sam cuo.

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi ovo trebalo nadovezati na nasu raspravu...

 

Clash with different genres of metal and popular music

 

Popular Musicians who are detractors of the Neo-classical metal Genre frequently argue against neo-classical metal using the points which are usually directed against Guitar Shredders. Some of this criticisms, however, are the same used by the proponents of the Punk Rock against the supposed excesses of the progressive rock in the late seventies. Among these criticisms, the most frequently mentioned ones are that "Neo-classical metal is pure technique and fast-playing and therefore sounds dull", that "Neo-classical music is nonsense as it is hard to be assimilated". Neo-classical metal fans and musicians defend the genre arguing that it sounds dull for many - just like classical music - as it is harder to be appreciated and understood, since it supposedely needs a more developed musical perception, and therefore appeals less to the general public, which is usually used to less complex, easy-to-assimilate music.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...