Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

elem, kad smo vec pominjali Laney pojacala, nasao sam neki matori katalog Guitar World-a iz 1997/8

 

Laney VH100R

A 100-Watt all-tube head with reverb. Two discrete channels (one "American" one "British") each with channel switching and effects loop. Also features one global loop for a total of three. Switchable bias for 6L6/5881 oe EL34 output tubes.

 

jel neko imao prilike da proba ovo?

mislim da bi ans drugar Dersu mogao da nam pomogne. ;)

 

cena ove glave je bila $1099.99 pre deset godina, ne znam kakva joj je cena sada (i da li se jos proizvodi)

 

za ovaj model sam cuo kada sam citao u nekom Guitar Player-u (ili G.World-u, mesam ih) koja je pojacala Mikael koristio kada su Opeth snimali Blackwater Park (2001). taj album, po meni, ima najbolje usnimljene gitare u novom milenijumu (sto se mjetala tice).

 

osim pomenutog Laney pojacala, koristili su i Mesa Boogie Triple Rectifier i neki matori ENGL (nisam zapamtio oznaku).

 

za akustare su korisitli Martin, mislim da je bio neki iz "16 Series" (000-16T Auditorium ili tako nesto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anarki bolan,primjetio sam i ja da mi nije bio najsvetliji momenat sto se tice humora,ali cemu to??

Ne smeta meni sta si ti napisao,meni smeta sto si to TI napisao.Kako si ti uopste usudjes sa takvim avatarom da spominjes humora?unbelieveble.A da ne pricam o tome kako sam se ja smejao dok sam citao tvoje postove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ej buddies. Citajuci celokupnu biografiju Buckethead-a na wikipediji naisao sam na zanimljiv podatak.

Naime pise da je Buckethead vecinu stvari naucio iz : http://www.amazon.com/Thesaurus-Scales-Mel...t/dp/082561449X

 

Interesuje me da li je neko imao priliku da cita ovu knjigu i koliko je stvarno dobra ?

Edited by -AleksandaR-

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...