Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

...pre 20 strana rekao da je DT za Sava Centar idealan. Milina bi bila...

 

Ziv ti onda meni bio. Nisam video, ali primljeno k' znanju. Mislimo slicno, barem vizavi hep'ninga :pivopije: .

 

 

Svaka vama cast omladino, ipak su ovo moji matorci.

 

 

Nego khm, da ne budem degutantan, da li je neko isprobao Erotomaniju i druge zgode na partnerkama, nevermind guitar, if you know what I mean?

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mislim da ako bi ga radili malo duže, da bi dobili bolji krajnji rezultat. Mada, Train of Thought je kompletno uradjen za mesec dana ili tako nešto. A opet album kicks ass :rockdevil:

 

 

da TOT su radili mesec-dva ali opet, kad pogledas nije bas ni taj album kompletan, realno A change of seasons, su iskomponovali jos 1989! a koliko je proslo do izdavanja? Jer oni su svirali tu pesmu live (moz da se nadje na youtubu) jos 1993 i tacno moze da se uporedi verzija sa albuma koliko je kompletnija i bolja u svakom pogledu tako da mislim da trenutak i inspiracija jesu potrebni ali takodje i vreme da se ideje slegnu, i temeljnije odradi ceo projekat. Zato kazem Change of seasons je remek delo!! a da li je In the presence of enemies?, naravno da ne! niti ce biti jer se oni danas oslanjaju najvise na ustaljene i dosadne sablone! i ta povrsnost mi smeta, najvise bih voleo kada bi se malo vratili u stariji fazon i da se mnogo ne pozerisu sa premasnim rifovima i "mnogo opasnim metalskim fazonima" jer to oni u stvari i nisu niti ce ikada biti, NE MOZE SE TO NA SILU!! Treba da budu Dream theater opet! ;) i tada ce album biti do jaja! (ovo je bilo vezano za systematic)

 

ali opet, ovo je samo moj stav i misljenje :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicky Lemons is Derek Sherinian's alter ego. Supported by the Migraine Bros (Petrucci and Portnoy), his hit song "I Don't Like You" was played as an encore to many shows during the Touring Into Infinity world tour. The ficticious album entitled "Ugly American" was planned for release, but unfortunately due to lack of support the project was scrapped.

 

dt trivia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavio se prvi dvd Chaos In Motion(od 2) kod pomentih rusa -6,98 gb !

Disc One:

 

"Around The World In 180 Minutes" Live Concert Footage

 

1. Intro / Also Sprach Zarathustra

2. Constant Motion

3. Panic Attack

4. Blind Faith

5. Surrounded

6. The Dark Eternal Night

7. Keyboard Solo

8. Lines In The Sand

9. Scarred

10. Forsaken

11. The Ministry Of Lost Souls

12. Take The Time

13. In The Presence Of Enemies

14. Schmedley Wilcox:

1. Trial Of Tears

2. Finally Free

3. Learning To Live

4. In The Name Of God

5. Octavarium

 

Juce sam poslusao samo prvi cd i nisam odusevljen Labrie-jem....Kao da su ostavili nesto siroviju varijantu tog live-a....iziritirala me Surrounded jbg. nisam navikao da tu zaskripi.....

Edited by Spastic Ink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavio se prvi dvd Chaos In Motion(od 2) kod pomentih rusa -6,98 gb !

Disc One:

 

"Around The World In 180 Minutes" Live Concert Footage

 

1. Intro / Also Sprach Zarathustra

2. Constant Motion

3. Panic Attack

4. Blind Faith

5. Surrounded

6. The Dark Eternal Night

7. Keyboard Solo

8. Lines In The Sand

9. Scarred

10. Forsaken

11. The Ministry Of Lost Souls

12. Take The Time

13. In The Presence Of Enemies

14. Schmedley Wilcox:

1. Trial Of Tears

2. Finally Free

3. Learning To Live

4. In The Name Of God

5. Octavarium

 

Juce sam poslusao samo prvi cd i nisam odusevljen Labrie-jem....Kao da su ostavili nesto siroviju varijantu tog live-a....iziritirala me Surrounded jbg. nisam navikao da tu zaskripi.....

 

Ja skinuo mp3 sa onog ruskog foruma, za koji si mi bio dao link. Nervira me što ubačeno ono "behind the scenes". LaBrie se pokazao jako loše. :S

 

A stavih i onaj DVD na listu, skinuće se... Valjda. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasko se pokazao lose? Lose pevao?

 

 

Znas u cemu je fora,nigde nije ispao skroz,pa da kazes covek falsira...Nego u pojedinim delovima omasi za cetvrt tona(haha-zamisli dirku izmedju bele i crne na kljavama)..pa je mnogo neprijatno ....

i dosta se napreze na ovom live-u.Pogotovo stare stvari kod kojih nema kompromisa.(kod kojih se puno vise ispevava i duzi je ton,cega bas i nema na zadnjim albumima)

Odoh odgledati Live In Tokyo `93 tu ne falsira ! :pivopije:

Edited by Spastic Ink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruku na srce, ma koliko bili neki emotivno vezani za Labrija, ne postoji DVD na kom on ne falsira! makar tren!

 

a ovo novo je najvece djubre ikada izdato!!! sa ovim dvd em su konacno sahranili labrija. ko je slusao surrounded, i the dark eternal night na youtubu, a sigurno su i ostele lose, znace o cemu pricam.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacio sam pogled na Ministry of the lost souls na youtubu. Pesma je, inače, jedna od njihovih najboljih po meni. Na Chaos in motion zvuči sasvim solidno, LaBrie jeste prilično slab na par mesta, ali svi ostali su u top formi. Činjenica je da par LaBrievih kiksova ne mogu da upropaste ceo DVD. Sigurno ću ga kupiti čim ga ugledam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da bi svirka DT i ovde bila rasprodata,ipak dosta je ljudi koji sviraju i koji ne bi žalili novac da ih čuju uživo i uvere se u kvalitet,ja lično ne bih žalio ni da je karta preko 50e...

Ni ja! Oni vrede svaku paru! :muzicar:

 

Oni bre u L.A.-ju sviraju pred 3-4 hiljade ljudi posle svih ovih godina, ali kad odu u Laredo, Texas tamo im dodje 1200 recimo. Negde i manje. No nije to za baciti 40,000-50,000 somica talira za vece. To bi samo nasi ljudi odbili, 'malo im je'. Tipa Lepa Brena i to. U Amerigi ima da se crnci za milione.

Upravo to.

Ne verujem da Terra i Legacy mogu da ih dovuku, a neki veci... bole ih.

Oni gledaju da dovedu samo one bendove gde su sigurni da ce imati profit 200%... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne vredi, jes da su pokidali kao bend, ipak lead vocal je ipac lead! ne moz tek rako da se zanemari on je isto deo benda i ocekuje se i od njega da bude na nekom nivou, ali ona njegova boja glasa na DVD u je odvratna! stvarno je amaterski odradjeno, znaci posle ovoga sam definitivno promeno misljenje o njemu, ako DT hoce nesto vise da uradi kao bend mora da se resi labrija, jbg ipak nikad nije kasno... Jednostavno covek ne moze vise da ih prati.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg. ja ga ipak skidam !

sad se pojavio i drugi disk tako da je ukupno 14.2 gb...imam sve i jedan koncert od njih.

Inace onaj ludak Rudess je razvalio ko nikad ! :opusteno:

 

I ja skidam, ali ću se potruditi da kupim ovo. Što više slušam, više mi se sviđa.

 

A Rudess... Damn! Čovek je Bog! :muzicar:

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam još par klipova na youtube sa DVD-a. Rudess je stvarno carina, samo zbog njega s vremena na vreme obrišem prašinu sa sintisajzera. On je takva legenda, takav pijanista, čovek može da svira u svetskoj filharmoniji i da im svima tamo objasni. Jednom rečju genije.

 

A što se tiče LaBriea... Realno, kada izađe novi album, sigurno će da pokida. Ali ubuduće na koncertima da proberu pesme gde treba što manje da se napreže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...