Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Ma da, OK mu je recenzija, ali posle ovoga sam siguran da je iz USA. Meni je LaBrie OK, ali daj...

 

KORN = energičnost (pogotovu ona na koju on cilja)?!?

Na kom svetu? icon_mrgreen.gif

 

Da je rekao Metallica ili tako nešto, pa ajd da prevrenem očima icon_mrgreen.gif

 

Što će reći da Symphony X ima energičnost dva Korna/LP icon_wink.gificon_smile.gificon_smile.gif

Ma koja crna Metallica, zar nema ni jednog progressive benda na svetu koji je dovoljno energičan za upoređivanje.

Dobro glupi ameri nek im bude tvrdi su na Korn a meki na Madonu. icon_smile.gif

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad uzmes u obzir da neke radio stanice ovdje MORAJU po ugovoru da na svakih sat vremena puste po jednu pjesmu od metallice i korna (i jos nekoliko drugih bendova) - i kad skontas da ces u svim muzickim prodavnicama uvijek naci sve od metallice i korna, a jedva neki progressive.. onda je jasno kakvu ce amerikanac recenziju napisati.

koliko ja vidim evropa i amerika su dva skroz razlicita svijeta po pitanju muzickog ukusa i forsiranja odredjenih bendova/pravaca.

 

loodeekood: odlicna definicija icon_smile.gif

krang: ovdje je ionako previse srbovanja (dot com)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O' shit.

 

Večeras sam bio smoren svom mjuzom koju standardno volim da slušam, i brljajući po hardu pustim novi DT. Prvi put mi je legao fino! 'nači prija mi kad sam smoren ko grlica.

 

Želim da čujem još nekoga, znači pustite DT u 02am kada ne možete više da podnesete mjuzu koja vam se vrtela u plejerima tokom poslednjih 5-6 dana. Želim da znam je li ovo pojava lokalne prirode, samo u mom mozgu.

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rekoh tako nesto u tom kontekstu.

 

ali ne smijes da kazes da nesto valja skroz, da me ne bi `pametnjakovici` (avangardisti) popljuvali prvom prilikom.

 

ja bas volim ovaj album. slusam bez predrasuda.

kome se ne svidja, ne mora da slusa.

 

a neko vec rece na prethodnim stranama - da je po kritikama, DT vise ne bi ni snimali niti bi imali oc cega ljeba jesti.

jebi ga, muzika je biznis.. hamush..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam. Ima dobrih pesama na onom Absolution-u (Apocalypse Please, Hysteria, Stockholm Syndrome, Sing for Absoulutioin) ali nekako mi je Origin of Symmetry bolji kao celina i malo mi je mračniji, mada je valjda sve i do tripa.

 

Slično kao i sa Ring of Fire The Orcale i Dreamtower icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Verovatno zato i volim onaj DVD tako mnogo icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

DREAM THEATER

 

The Root of All Evil

Under a Glass Moon

Fatal Tragedy

Panic Attack

The Glass Prison

This Dying Soul

Just Let Me Breathe

Lie

As I Am

 

Pull Me Under/Metropolis

 

 

 

 

jos dva dana.. mada kazu da DT stalno mijenja set listu za svaki koncert..

Share this post


Link to post
Share on other sites

DREAM THEATER

 

The Root of All Evil

Under a Glass Moon

Fatal Tragedy

Panic Attack

The Glass Prison

This Dying Soul

Just Let Me Breathe

Lie

As I Am

 

Pull Me Under/Metropolis

 

 

 

 

jos dva dana.. mada kazu da DT stalno mijenja set listu za svaki koncert..

Kako bih ovome prisustvovao... icon_cry.gifwallbash.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

EVO... live .. ne moze copy/paste.. izvinite na gnjavazi, ali ovo mozda i zainteresuje nekog fana.

 

pitaju ga sta misli o Lamb of God i Shadows Fall..

 

Mike: I love both. As I said earlier LOG are my current Heoes Of The Day. I also really dig Mastodon!

 

pitanje: do you plan to resign to the label or find another one?

 

mike: Still to soon to tell. Atlantic will need to prove themselves a bit if they want us to stay.

 

(onda ide neko pitanje o bubnjevima, Tama i sl.. predugo za prekucavanje i nista bitno i nista novo)

 

 

dalje.. na pitanje s kim volio da ide na turneju rekao je da je isao sa svim velikim bendovima ali da mu ostaju jos Rush i Metallica..

 

Octavarium jos ne planiraju za live izvodjenje tek mozda na jesen..

 

pitanje je bilo i koju Megadeth pjesmu bi volio da svira s Megadeth.. rekao je da voli Holy Wars jer je ta stvar bila na neki nacin model za The Glass Prison po aranzmanima.. Svirao bi bilo sta, samo da ga pozovu Dave i Shawn.

 

pa je bilo pitanje da li je petrucci cool tip, odgovor je NARAVNO bio - da je nevjerovatan i da zato sviraju vec 20 godina zajedno..

 

ovo na brzinu kucam, pa ponesto ostavim.. veza mi se kida, ali to je to uglavnom.

 

dalje..

 

pitanje: is there any chance of an OSI 2 happening in the future?

mike: I beleive Jim and Kevin are working on OSI2 but I have passed on participating.

 

pitanje: da li je ikad turirao sa frenk zapom ili teri boziom i da li bi volio (CUJ OVO biggrin.gif)..

mike: frank je moj heroj. nikad ga nisam upoznao, ali radio sam nekoliko klinika s terijem (i radicu jos u septembru)..

 

i onda nam se zahvalio sto smo chatovali s njim i ode co`ek.. 1000 pitanja.. sporo kuca jebi ga. biggrin.gif

 

 

eto, toliko, i ja sam se malo kasno ukljucila..

 

poz.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sacramento, CA - 26. jul 2005.

 

ok.. odgledah root of all evil i cuh fatal tragedy i pull me under.. ostalo nemam pojma. uradila sam samo jednu sliku i odgledala jednu i po pjesmu (jurenje Mustainea i prica s Tommy Leeijom mi je bila interesantnija).. portnoy je nosio dres kingsa, ofarbao je bradu u plavu i lozio raju skacuci iza bubnjeva. la brie ja pio vodu do besvijesti, mlatarao mikrofonom, super je zvucao ali mene je malo iritirao.. mozda mi je bilo vrucina, pa zato.. petrucci bi po imidzu komplet mogao da se uklopi u neki numetal bend.

 

raja se malo palila ali sunce je przilo i nije moglo da se dise od pijeska i prasine.. nisu prosli kako sam ocekivala, pretpostavljam da ih evropljani vise gotive.

fear factory je izazvao duplo vece odusevljenje.. na zalost ili na srecu, svejedno. nevermore i DT definitivno treba da se presele u evropu. zajedno sa symphony x (chekirajte i te izvjestaje na temema).

 

poslije su se malo motali po backstageu (k`o i mi, ha biggrin.gif ), ali nije mi se trosio film na njih, zato samo jedna slika..

i to losa. btw, bina je na vodi a ispred pijesak, ko ce da se gura po pijesku..

 

 

poz!

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...