Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Meni je glavna zamerka njima sto se albumi stancaju u roku od 3 meseca. Evo Petrucci je napisao na twitteru danas ili juce da su zavrsili novi album i kako je uzbudjen. Sve mislim kakav ce album biti, neki random metal riffovi sa brzim solazama i mozda jedan pink floyd momenat, da bude kao prog. Karikiram malo :haha:

Sto se tice 6DOIT, meni je to ok album, iako se cuju uticaji pomenutih bendova, jer pesme kao pesme meni jesu dobre. Ne ocekujem ja od njih da oni izmisle toplu vodu i da pocnu da sviraju sad bog zna sta odjednom, ali stvarno drze se jedne te iste formule koja je dosadila bogu i narodu.

 

Ali stvarno super su oni bend i sta su napravili u svojoj karijeri, ne mozes ni ocekivati da neko konstantno bude dobar i odrzava takav nivo kvaliteta koji su ranije imali. Dosta dobre muzike od njih, verujem da je velika vecina tih starih prog fanova sto su slusali Dream Theater iz albuma u album digla ruke od njih i ne ocekuje da naprave opet nesto interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misim da su neki pogresno protumacili poentu mog posta, daleko od toka da sam branio novije albume, sta vise ne mogu da podnesem pesme tipa Never enough(bas zato sto su rip off Muse) vec je poenta da je sve ovo besmisleno i da nece pokvariti sliku o DT-u koju sam stekao na osnovu njihovog zlatnog perioda 92-99.

 

P.S.

 

Ne vredi Luka nije problem u muzici sa WDADU vec u Domniciju :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 Degrees je najave Dream Theater ere u kojoj kopiraju svoje uzore trenutne jer su se malo izlizali i ne znaju sta bih sledece i zele da ostanu relevantni.

 

Nisam slusao dugo, ali koliko se secam, The Glass Prison = taj Pantera, zelimo biti metalci ipak, fazon, The Great Debate = Tool skidacina, Disappear = lozimo se i na Radiohead, Solitary Shell = blatant rip-off Peter Gabriel "Salsbury Hill"

 

to je poslednji album njihov koji sam kupio i poslednji put da sam ih gledao uzivo. Tad su bas svirali taj Master of Puppets u NYC (jos jedan pokusaj da pokazu da su pravi metalci, po meni) i bila je jedna od dosadnijih svirki ikad. Ko zeli da gleda dream kako svira metallicu, pritom Jordan nikad nije ni slusao album i citao sa nota i Labrie citao tekstove sa telepromptera.

 

Train of Thought je kad im je MI SMO METALCI I PRITOM MODERNI fazon in full swing.

 

Nisam uspeo vise od dva puta da preslusam, ali koliko se secam, bilo je nekih Slipknot momenata gde mi je bukvalno bilo blam za njih dok sam slusao. Predosadni riffovi "metalski," sablonske solaze, glupi tekstovi, retko traga prog atmosfere, stvarno jedan od uzasnijih albuma ikad.

 

Ona Octavarium se jedino secam da je bila jedna pesma gde su mnogo skinuli Muse i da je valjda ta duga bila podnosljiva ali ne dovoljno da bi je opet pustio.

 

 

Stvarno ne vidim poantu tvog posta...

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah Kralju!!! :pivopije: jednostavno nemam zalju da slusam Dream vec dugo vremena zbog svih njihovih sranja sto su ucinili.

 

Ima toliko novih prog bendova koji bi mogli da odrze DT-u casove proga.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah Kralju!!! :pivopije: jednostavno nemam zalju da slusam Dream vec dugo vremena zbog svih njihovih sranja sto su ucinili.

 

Ima toliko novih prog bendova koji bi mogli da odrze DT-u casove proga.

 

 

Kralj je ako je popljuvao pola DT diskografije? Cak i SDOIT ?

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je sigurno, a to je da DT pravi jako dobru muziku, i dalje su jedni od najboljih instrumentalista tako da mogu da obrade, preprave, iskroje koga hoće i pripišu sebi, jer niko ne može to tako da odsvira i zapetlja u glavi.

Štancanje albuma mislim da je do Roadrunner-a, ipak DT ima neki ugovor kojeg mora da se drži.

Možete da kenjate kolko hoćete, svaki album ima bar jednu stvar koja se baš svidi, samo zavisi od ukusa i broja slušanja. ToT je meni skroz ok album jer su napravili malo jači rif zvuk i ubili su sa par stvari. Sličan je i Constant motion. Smeta mi kod novijih preterano trzanje Petrucci-a i Rudessove dubioze al, overall, dobro je to sve. Nekome se to sviđa, ipak oni (DT) pucaju i na nove klince, koji su rođeni kad su albumi Images, Awake...izdati.

Edited by Grogi
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...