Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Hahahahahah, ali komentari:

 

Mubarak, Gaddafi, Portnoy. What do they have in common?

 

They don't have anything in common because two of them will have left after protests and one of them is protesting after leaving.

 

This is like Ronald MacDonald walking away from MacDonalds to join Burger King but still wanting control of the Big Mac.

 

...voice mail:

 

"you have 234 new voice messages..."

 

He's like a psycho ex-girlfriend.

 

wife for a young, super hot piece of ass - who dumps you a few weeks later.

 

You know how that goes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina boli. :)

 

Osi, LTE, Transatlantic, pa i saradnja sa Morsom, sve je to daleko bolje od novog DT-a. Verujem da ce i ovaj novi projekat sa Alenom iz SyX oduvati, jer, za razliku od DT, moze da svira sta hoce, a ne ono sto se ocekuje od njega.

 

 

Tako da je jasno zbog cega je napustio bend koji je i osnovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da pokrenemo malo priču u nekom drugom smeru - zanimaju me mišljenja o Six degrees i Train of thought? Znamo da je sve pre njih suvo zlato a sve posle đubre, ova 2 su mi negde između... mada mi baš lepo leže ToT malopre, samo preko onog repovanja ne mogu preći :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 6doit dobar album.Mada se vec tu mogao osetiti "pad" koji ce uslediti.ToT je prvi albume koji mi je bio u meh fazonu,to je i prvi DT album koji sam veoma brzo skinuo sa play liste.Ponovnim preslusavanjima,skonato sam da ipak ima jako dobrih momenata,ali na kraju to je ipak daleko od onoga sto su radili na prethodnim albumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Train Of Thought je, što se mene tiče, pun dobrih rifova, razvijenih na mnoštvo načina. Produkcija je jasna, sećam se da su i recenzije naglašavale u to doba da se bas konačno čuje kako treba, a ne mutnjikavo. Ni klavijature mi nisu previše otrcane, tek je kasnije to počelo da ide u kurac. Inače, nabavio sam ga po nekoj smešnoj ceni na ekskurziji u Grčkoj, behu to dobra vremena. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 Degrees je najave Dream Theater ere u kojoj kopiraju svoje uzore trenutne jer su se malo izlizali i ne znaju sta bih sledece i zele da ostanu relevantni.

 

Nisam slusao dugo, ali koliko se secam, The Glass Prison = taj Pantera, zelimo biti metalci ipak, fazon, The Great Debate = Tool skidacina, Disappear = lozimo se i na Radiohead, Solitary Shell = blatant rip-off Peter Gabriel "Salsbury Hill"

 

to je poslednji album njihov koji sam kupio i poslednji put da sam ih gledao uzivo. Tad su bas svirali taj Master of Puppets u NYC (jos jedan pokusaj da pokazu da su pravi metalci, po meni) i bila je jedna od dosadnijih svirki ikad. Ko zeli da gleda dream kako svira metallicu, pritom Jordan nikad nije ni slusao album i citao sa nota i Labrie citao tekstove sa telepromptera.

 

Train of Thought je kad im je MI SMO METALCI I PRITOM MODERNI fazon in full swing.

 

Nisam uspeo vise od dva puta da preslusam, ali koliko se secam, bilo je nekih Slipknot momenata gde mi je bukvalno bilo blam za njih dok sam slusao. Predosadni riffovi "metalski," sablonske solaze, glupi tekstovi, retko traga prog atmosfere, stvarno jedan od uzasnijih albuma ikad.

 

Ona Octavarium se jedino secam da je bila jedna pesma gde su mnogo skinuli Muse i da je valjda ta duga bila podnosljiva ali ne dovoljno da bi je opet pustio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Six Degrees prvi CD je zabavan a drugi mi je mnogo dosadan, Train Of Thought mi je uz ovaj poslednji njihov najgori album, Octavarium ima svetlih trenutaka kao i Systematic Chaos na kojem se može skupiti kvalitetnih 15 minuta. Zajedničko svim ovim albumima je da imaju dosta plagijatorskih pesama u kojima bukvalno imitiraju muziku koju su tada slušali.... To rade pičke. Mada mislim da su već na Scenes from a Memory nosili cd-ove u studio, ima neki video što je Portnoy snimao dok su radili album, Petrucci nešto snima/svira a ispred njega hrpa nekih diskova, od The Who pa do Radiohead...

Edited by Лука
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate sad ga malo pretera... od kada je to lose da neko crpi inspiriaciju iz tudjih radova, po meni je to sasvim prirodno, kao da je DT izmislio muziku i sad to je to, ne smeju da slusaju nista drugo...

Ne zaboravi da su oni i nastali pod velikim uticajem Maidena, Rush-a, Metallice, Pink Floyda i ostalih koje su slusali svojevremeno...

 

Mislim da je ova tema besmislena, gledajte stvari malo prostije zar je bitno da li je sada TOT bolji od ne znam 6DOIT ili Octavarijum ili ne znam koji drugi album, neka slusa ko sta hoce... Cinjenica ako gledamo sta su radili na pocetku, svi stariji radovi su vrh u poredjenju sa post SFAM periodom, ali to da su sa 6DOIT poceli da unose trenutne muzicke uticaje u svoje albume je sranje teorija, jer su to radili od pocetka sa svim svojim albumima, jednostavno prirodno je da covek "izlapi" i ne moze celog zivota da ostane na istom nivou sto se kreativnosti tice. Evo "Rollingstosi" sviraju preko 40 godina i niko ih ne pljuje sto vec 30 godina ne znaju gde se nalaze i ne mogu da sklope dve dobre pesme, ali niko od njih i ne ocekuje da snime "Satisfaction" ponovo, isto vazi za DT...

 

Uzivajete u neprevazidjenoj DT eri '92-'99 ('88 ne, mrzim Dominicija ;) )

 

:pivopije:

Edited by Erotomaniac
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja više volim da kažem da je muzika inspirisana nekim drugim bendom nego da bend plagira neki drugi bend. Ali ako ćemo tako, nije to počelo da se dešava od Six degrees pa na ovamo. Svi uzdižemo SFAM u nebesa, a ne setimo se da im se za snimanje tog albuma inspiration corner sastojao od albuma kao što su The Wall, The Lamb lies down on Broadway, Sgt. Pepper, pa i OK Computer. A da ne govorimo o tome da su neke pesme iz rane karijere komotno mogle da izađu na ploči kojoj na omotu piše Rush. :da:

 

EDIT: Erotomaniac nindža, preduhitrio me. :bigblue:

Edited by Totamealand
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mi neko kaže da ovo nije plagirizam nego inspiracija ja više neću postovati na ovoj temi.

 

 

 

A primera ima koliko hoćeš. Home je 46 + 2, Solitary Shell je Solsbury Hill...

 

P.S.

 

I da ne ostanem dužan bratu Erotomanijaku, WDADU je keva i bolji mi je od svega posle SFAM... :D

 

"Nothing is sacred...

You draw the bottom line

with a dollar sign

Change of opinion...

At the drop of a dime"

Edited by Лука
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slušam Muse, tako da je ovo za mene novost - mada me ova pesma više podseća na Never enough nego Panic attack. Iskreno, opet više vidim uticaj nego plagijaturu. Tipa, ''hej, ajde da napravimo stvar sa ovakvim riffom i ovakvim gruvom'', a i to opet jedva da se poklapa u samom prvom minutu. Ne znam da li to zahteva takvo negodovanje, bendovi to rade otkad je muzike.

 

Ali vidim da je popularno napadati novije kompozicije. Da vidim ko će smeti da napadne jedan klasik čiji intro podseća na sledeću stvar:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2T-iaa3BiEY

 

Možemo da diskutujemo ako hoćemo, mada ne znam koliko je bitno. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na ranijim albumima se uvek oseca vajb rusha, metallice, sta god. nije to isto. to je prirodno filtritanje svojih uticaja. drugo je kad resis da napravis pesmu koja lici na muse iste godine kad se muse probije u americi. to nisi slusao kao klinac pa ti ostavilo utisak, to si resio da iskopiras jer ti se dopalo u tom momentu.

 

jedno ne smeta mojim usima, drugo smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...