Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Ja sam preslusao jos 5-6 puta album, i ne, nikako mi nije legao. Slusao sam na poslu, slusao sam na treningu, slusao sam kuci dok radim nesto, cak sam se i fokusirao jednom, da posvetim paznju celom albumu. Nikako mi nije leglo. Jedino The Enemy Inside mi je slusljiva. A po netu, album dobija 9/10, 10/10 i slicno. Mislim da se novinari u poslednje vreme, malo vise slihtaju DT tj Roadrunneru, pa otud i takve ocene. Realno, ne vredi 7/10 a kamoli 10/10.

 

U zadnje vreme kako sam saznao od nekolicine poznatih muzicara nama dragih grupa da mnogo grupa placa takve recenzije sajtovima da bi ocene albuma bile devetke i desetke, a nisu ni za sestice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lagano najgori DT live album do sada.

 

Set lista loša, audio mix katastrofa, klavijature nepostoje na nekim mestima, gitara preglasna, bas slab, a bubanj zvuci užasno tanko, tomovi tihi nemaju nikakav "attack", snare takodje loš, činele na momente preglasne, a inače mu Hi Hats zvuče ko kurac uvek. I uopšte nema energiju live nastupa.

 

Labrie na momente dobro zvuči a na momente katastrofalno, i svaku instrumentalnu sekciju usere sa onim "let me hear you".

 

Ne znam šta bih pozitivno mogao da kažem, od onoga što sam video na youtubu i video je loše montiran kadrovi se menjaju svake 2 sekunde, sve je histerično i bez adekvtnog fokusa na dešavanje na sceni, ko god da je režirao je zaboravio da DT ima i basistu u bendu.

 

Surrounded i Fortune in Lies su mi najbolje zvučali od svega.

 

Ajd lupajte mi minuse :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

DT album je smesan necu da komentarisem. A ovaj live cu da preslusam konacno, skidam. Hvala na linkovima za download.

P.s labrie je prepotentan i misli da zna da peva, upropastio je svaki dvd koji je dream theater ikada izdao. kapiram da nece nikada izaci iz benda jer je on 'glas' dream theater-a tako da je sve to jedan veliki zacarani krug i generalno mislim da dream theater vise nikada nece biti ono sto je bio, sve je ovo samo koprcanje i (ocigledno uspesno) pokusavanje da se ostane u biznisu i na vrhu.. moraju deca da se narane od necega, jbg... zakljucno sa poslednja 4 albuma definitivno nista vise ne ocekujem od njih.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve do odlaska Portnoy-a i mogu nekako da svarim, čak mi toliko i ne smetaju toliko napljuvani SC i BCSL. Čak i ti albumi su mi remek dela spram ova dva poslednja. Kod novog ima par ok radova, po meni je najbolja Behaind the veil ili The looking glass ali je sve to daleko od onog što su radili do sada. Obrnem ponekad album u kolima i ništa...i dalje sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve do odlaska Portnoy-a i mogu nekako da svarim, čak mi toliko i ne smetaju toliko napljuvani SC i BCSL. Čak i ti albumi su mi remek dela spram ova dva poslednja. Kod novog ima par ok radova, po meni je najbolja Behaind the veil ili The looking glass ali je sve to daleko od onog što su radili do sada. Obrnem ponekad album u kolima i ništa...i dalje sranje.

 

Slažem se sa tobom, posle Portnoya nastupa užasan pad u bendu, ne mislim da su SC i BCSL bili dobri albumi, ali su mi svakako bolji od poslednja dva sa Manginijem.

 

Ja ne znam zbog čega ih fanboys dižu u nebesa od kako je Portnoy otišao? Bend je postao užasni fake, sve je izfolirano, oseca se jedna ogromna nespontanost u svemu što rade, nema to više onu draž, updates su im dosadni da ne govorim o tome da niko od njih nema nikakav smisao za humor, a trude se kao sa nekim smor klipovima tu i tamo...

 

Live nemaju nikakvu energiju više, što je ovaj novi Luna Park album pokazao, žao mi je što to pričam ali sam se udaljio od DT-a od kako je Portnoy otišao, i btw nisam Portnoy fanboy, ali sve više uviđam koliko im on fali kao "lice benda".

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki od nas su taj fakeness osecali i ranije... Bilo je tu dobrih stvari, ali su uvek oni imali taj momenat "cek sad da pokazemo kako dobro sviramo" i drkanje solaza, koje negde super legnu pesmi, negde smaraju...

 

Btw, ja sam slusao samo prva 4, moje iskreno saucesce ljudima koji su slusali poslednjih nekoliko :haha:

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja čekam da ga pazarim na originalu, a ko zna kad će to biti, ako ga neko vidi u Vulkanu nek' mi javi. ;) Doduše, nisam mogao da se suzdržim da ne pogledam Bridges in the sky na youtube i oduvali su me totalno, nadam se da je ostatak koncerta u istom rangu. Nešto mi se ne skida ovaj audio rip, retko slušam livea albume, ipak se live gleda. :mrgreen:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dodjoh ovde da pricitam utiske u vezi Luna Parka kad ono nista... Ja odgledao 2 puta, skinuo blue ray rip al necu prvi da komentarisem... aj neko nek probije led. :glare:

 

Evo ja ću,

 

Mislio sam da DT može jos samo live album da napravi pošteno dobar ako već ništa drugo nisu u stanju dobro da urade, ali sam se očigledno prevario, vrlo sam razočaran sa ovim što sam video i čuo.

 

Najveći problem imam sa produkcijom koja je bedno loša.

 

Audio mix nije u redu, klavijature su prigušene i ne postoje na nekim mestima, a tamo gde bi Rudess trebalo da se istakne, pojede ga gitara koje je sve vreme preglasna u mixu. Ne znam da li je istina onaj trač povodom odlaganja izdavanja dvd-a, da su navodno imali tehničkih problema sa zvukom i da su moralu da popravljaju dosta toga u post produkciji naknadno? Istina ili ne, nije više ni bitno...

 

Gitara je preglasna od početka do kraja dok se klavijature i bass konstantno bore za svoje mesto u mixu.

 

Bubanj već kao po običaju od kako je Mangini u bendu zvuči katastrofalno. Stavrno ne znam u čemu je problem, i da li je moguće da bend na nivou DT-а ne može više da obezbedi dobar u upečatljiv zvuk bubnja? Da li je loš štim u pitanju, loša oprema, loše snimanje, loša post produkcija stvarno ne znam?

Tomovi su slabi bez attack-a, doboš je takodje vrlo slab, sve vrlo tanko zvuči bez energije, bedno.

 

Činele su takodje loše, Chine i Crashevi vrlo tihi u mixu, a Hi Hats i splashes preglasne, a da ne govorim o tome koliko loše zvuče. Na primer 6 o' Clock, groove na početku je oskrnavljen, totalno bez dinamike, Hi hats glasne, doboš tih, sve jako sirovo zvuči.

 

Čini mi se da od kako je Portnoy otišao bubanj hronično pati od loše produkcije, kako na poslednja 2 albuma tako i na ovom live-u, ništa bolje.

 

 

Što se tiče vokala, nešto ni tu mi nije zvučalo kako treba, na primer svi tiši delovi ili balade su imale onaj problem da zvuče vrlo breathy, kao da jede mikrofon, The Silent Man i početak The Spirit Carries on, može baš da se primeti o čemu govorim.

 

 

Ceo nastup zvuči nekako "sterilno", kao u nekoj sobi da sviraju, ne oseća se energija live nastupa, takodje problemi sa publikom u mixu, koja ne postoji, sve izgleda previše fake kada Labrie kaže "let me hear you, sing this with me.." a ono tišina :D Stvarno ne znam gde je ta "južno američka" publika koju su toliko hvalili i najavljivali :P

 

Što se tiče video snimka, sve je stvarno čisto i precizno, ali nisam ništa lošije ni očekivao od Blu Ray izdanja u 2013. godini. Ono što je razočaravajuće je koliko su loši kadrovi. Prebrzo se smenjuju i potpuno su bez ikakvog smisla ne prate pesme, često nisu fokusirani na člana benda kojeg bi očekivao da vidim u određenom momentu, na primer Myunga jedva da sam video na celom snimku, a kad god sam isčekivao određeni zanimljiv deo na bubnju Mangini nije bio u kadru, a kada je u kadru snime ga na 3 sekunde. Isti problem i sa Labrijem, kad god je pevao neki refren ili bio muzički u centru pažnje, ono neki gornji rakus, krupni plan u pokretu sa onih kranova, i ništa se nije videlo. Vrlo je generično snimljeno, samo je fokus na Petrucciju i Rudessu dok soliraju, dok su ostali zanemareni većinu vremena.

Tu mi stvarno nedostaje Portnoy, dok je on režirao dvd-jeve, Score i Budokan su bili mnogo bolje odrađeni, stvarno se osećalo dok su bili pod njegovom kontrolom da su bili smisleno iskadrirani, u svakom momentu fokus je bio na onome što je trebalo videti. Ovo izgleda flashy, sve je kao dinamično sa onim kranovima ali to po meni nije za koncert benda kao što je DT, snimljeno je kao da je neki ne znam kakav rock show na sceni, a ono 4 vrlo statična muzičara i Labrie koji se šeta levo desno i pije vodu iz termosa dok pokušava da bude badass u 50 godina :D

 

 

Što se tiče samog koncerta, ništa iznenadjujuće, ne mnogo originalna set lista, i dalje ne shvatam šta su želeli da postignu sa The War Inside my Head / The Test that Stumped Them All po treći put za redom? Makar da su nešto novo pokušali u interpretaciji, ali ništa sve isto nisu se maknuli od originala, možda što su možda želeli da nam pokažu kako više nemaju nikoga u bendu ko je u stanju peva prateće vokale uživo? :P tako i onaj lame deo u test that stumped them all Labrie i pre recorded vocal track u refrenu...

Kada sam već kod pratećih vokala, tj kod nedostatka istih, na šta liči ono Petruccijevo lip sync blamiranje u Dark Eternal night? Ili loši pokušaju play back pevanja pratećih dok ga pritom uopšte nema u mixu ili dok se čuje Labrijev pre recorded prateći... najblaže rečeno bedno.

 

Takođe loše Labrijevi loše maskirani vokal overdubs na celom snimku, neki od najgorih momenata je u Outcry, pred instrumental kada peva The cost is buried in the ground, gde on već odlazi sa scene a ti ga čuješ kako i dalje peva :D Inače ima brdo tih momenata ako čovek sa pažnjom.

 

Mogao bih ovako do sutra ali ajd neću više, mislićete da sam strašan hater :haha:

 

Sve u svemu po meni njihov ubedljivo najogori live album, ocena 1/10.

 

Ja čekam da ga pazarim na originalu, a ko zna kad će to biti, ako ga neko vidi u Vulkanu nek' mi javi. ;):mrgreen:

 

 

Ja sam na žalost pre orderovao Luna Park Deluxe edition, sada se kajem.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, živeli :pivopije:

Izvinjavam se, nekako sam uspeo da zabrljam post na kraju, ona slova crna, nisam mogao da ih editujem nikako...

 

Verujem da ste primetili sve isto što i ja, totalni je blam ovaj dvd.

 

 

Bend ne treba više da postoji što se mene tiče više ne mogu da ih vadim ni na onu "novi albumi su sranje ali su makar live i dalje vrh".

 

Ovo je pravi DT

btw :rockdevil:
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

cek jel ovo video sa live at marquee? posto znam da su vokali za live at marquee snimljeni u studiju...

 

opaaaa ispala, sorry. sad videh da je iz '92 snimak a i cuje se razlika sa live at marquee, moja greska narde :)

Edited by lucky1871

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jam je u LTE stilu. Mangini odsvirao bez greške, što mi je pomalo sumljivo, pogotovo u delovima kao što je 10,45 gde se ne zna ko pije a ko plaća i gde bi se svako izgubio a ne još zakivao. Baš bih voleo da vidim i ostale, ali ne verujem da će to ugledati svetlost dana.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...