Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Javi kol'ko para treba za kombi pa da se dogovaramo. :da:

druze mi smo vec uplatitli prevoz, ima organizovano iz BGa, 50eur je, krece u 10h iz beograda a u 11.30 iz novog sada.

posto nismo uspeli da skupimo dovoljno ljudi da sami iznajmimo kombi. poslacu ti na private kontakt informacije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan koncert sinoć u Beču.

 

Highlights:

- James LaBrie. Malo sam bio zabrinut prvih par pesama dok se nije zagrejao, ali čovek je potrefio sve one zahtevne visoke deonice na Trial of tears kao i pesme sa Awake-a, bio sam stvarno impresioniran.

- Space-dye vest, definitivno je dobila najjači aplauz od svih pesama, mislim da su fanovi prezadovoljni što je bend svira.

- Enigma machine je prezabavna uživo, imala je mali Manginijev solo na sredini i ljudi su ostali bez teksta. :rockdevil:

- Scenografija je bila fenomenalna, Dream Theater gledam od 2009. godine i nikada nisu imali ovako cool scenografiju.

 

Jedva čekam sledeći put. :da:

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

And I smile and I learn to pretend...

 

Ma sjajno je bilo. Bas me dugo nakon koncerta, u kombiju, drzao taj neki pozitivni osjecaj i vedrina, sto znaci da mi je na koncertu sve bilo potaman. Zao mi samo sto nismo uspjeli da malo proskitamo po Becu, ali sta da se radi.

Ja, kao tipicni Balkanac koji se finansijski dobro izuo i otisao u carski Bec da vidi Drim Tijeter, mogu biti sasvim zadovoljan. U prvom dijelu koncerta su me uboli sa "On the Backs of Angels", "The Looking Glass", a ponajvise sa "Trial of Tears". Pozorisna pauza od 15 minuta je bila odlican potez da se covjek malo protegne i napuni baterije.

Drugi dio koncerta jos bolji. Kad sam shvatio da vezu jednu za drugom pjesme sa druge polovine Awake-a, bilo mi je jasno sta nas ceka vrlo brzo. I bi tako. Falling through pages of Martens on angels, i tako dalje i tako blize... Fenomenalno.

 

Da su medju pjesmama sa Scenes From a Memory odsvirali kojim slucajem "Home", bio bih u iskusenju da skocim sa one galerije naglavacke. Ali nisu, nego je isla za kraj "Finally Free", sto je bila sasvim dobra kompenzacija za mene.

Inace, sjedili smo na galeriji, imali odlican pogled na binu, a po prvi put sam nakratko isprobao headbanging u sjedecem polozaju, haha :D

U publici sve kulturica, sjedis tri sata i normalno pratis koncert, nema niko da ustaje ispred tebe, da stoji i da ti smeta.

Ma super je bilo, svi vi koji cete ih gledati u ZG imate radi cega (da ne kazem "rašta") da idete.

Pozdrav ekipi iz kombija ;)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledajući sinoćni koncert u Zagrebu, htedoh da pitam pa bih voleo da čujem i druga mišljenja. Anyway, što se mog interesovanja za DT tiče, čini mi se da posle "Octavarium"-a više nisam čuo nešto posebno dobro ili sveže od njih. Rekao bih da sam ponajviše slušao DT oko '05. i tu su se vrteli svi albumi do tada. Ono što me zanima jeste da li mislite da ono što vas vezuje za bend jeste momenat u kom ste ih najviše slušali pa vam se čini da je najbolji materijal sa albuma koji su vam tada bili zanimljivi (nostalgija) ili vas je "prošla ljubav", da tako kažem pa onda vas negde smara sve novije što čujete od njih ili bend zaista u jednom momentu ne može da ide dalje što se evolucije tiče, udari u plafon i onda se samo vrti u krug ili možda nešto drugo?

 

http://balkanrock.com/pozoriste-snova-sa-dream-theater-u-zagrebu/?fb_action_ids=10203357482402625&fb_action_types=og.likes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo sto je ispricano ono sto smo vecina znali/pretpostavljali. Bas se vidi koliko je zreliji kao muzicar, a opet se vidi koliko je dt masina i i biznis. I koliko je smesan onaj deo kad se sprda kako nikad nije slusao ranije pesme i bend, bilo mu smesno sto ga uopste to i pitaju koliko albuma ima u fazonu, "haha, jel ste vi normalni?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

The Winery Dogs, supergrupa koju čine Mike Portnoy, Billy Sheehan i Ritchie Kotzen, prvi put stižu u region!

Nastupiće 17. jula 2014. godine na slovenačkom Pivo in cvetje festivalu!

 

Uz brojne regionalne i svetske zvezde, atrakcija ovogodišnjeg izdanja festivala biće supergrupa The Winery Dogs. Postavu čine Mike Portnoy (Dream Theater), jedan od najboljih bubnjara današnjice, basista Billy Sheehan (UFO, David Lee Roth, Mr. Big, Talas, Steve Vai...) i čuveni Ritchie Kotzen. The Winery Dogs kreću na svoju prvu evropsku turneju na kojoj promovišu istoimeni album objavljen prošle godine, a u okviru koje stižu i u naš komšiluk, na slovenački Pivo in cvetje festival.

 

a2z0n8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam nekoliko pesama od The Winery dogs na youtube i nisu ostavile neki poseban utisak na mene. Kao ni Adrenaline mob. Međutim, Portnoy je izdao neke ekstra albume u saradnji sa Neal Morse-om u proteklih par godina, tako da ako u okruženju budu Neal, Transatlantic ili Flying colors, idemo. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...