Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Ja gadniju animaciju i ilustracije nisam video, pogotovo kao neko iz te struke imam utisak da cu dobiti rak mozga ako pogledam jos jednom ovaj trailer.

 

Nije mi jasno kako mnogo bedniji bendovi imaju profesionalnije odradjen vizuelni identitet, Petrucci primitivac bez ukusa.

 

Ovo je skandalozno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi, bice ovo jos jedan machine learning album, daju kompu da analizira rifove, i random izbaci note i oni to sklepaju. Bukvalno mi se cini da im se muzika na tome zasniva poslednjih godina. Gori su i od djentovaca postali. Sve ovo iz trejlera sto smo culi, sve smo to culi na hiljadu i jedan nacin kod raznih bendova, nista nisu uradili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj trejler za novi album je komičan, po wtf utisku koji ostavlja nakon gledanja podseća me na spotove Maidena. Bez obzira na neke (vizuelne) slabosti i promašaje, sjajan je Dream Theater bend, bio i ostao; bez sumnje, to je danas najkompetentniji metal bend na svetu (uz Maidene, naravno, koji su institucija za sebe). "A Dramatic Turn of Events" je verovatno njihov najbolji album, a nastao je pre par godina, što bi nešto trebalo da govori.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A Dramatic Turn of Events" je verovatno njihov najbolji album, a nastao je pre par godina, što bi nešto trebalo da govori.

 

Mozda, ako zaboravimo da su When dream and day unite, Images & Words, Awake, Scenes from a Memory ikada postojali, a da ne pominjem A Change of Seasons i par stvari sa Falling into Infinity kao sto su Hells kitchen, Lines in the sand i Trial of Tears koje su svaka za sebe bolje od celog Dramatic turn-a.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda, ako zaboravimo da su When dream and day unite, Images & Words, Awake, Scenes from a Memory ikada postojali, a da ne pominjem A Change of Seasons i par stvari sa Falling into Infinity kao sto su Hells kitchen, Lines in the sand i Trial of Tears koje su svaka za sebe bolje od celog Dramatic turn-a.

 

Pa sad....

 

WDADU je simpatičan prvi korak pri kome su bili previše u senci benda Rush. I&W je zaista sjajan album, nažalost, malo tanko produciran. AWAKE je ok album, malo previše ishajpovan, mislim da će long term ostati upamćen po stvari "Space-Dye West". SFAM... Negde sam pročitao da je SFAM vitalan organizam čije je srce stvar "Finally Free"; slažem se sa tim živopisnim opisom. Ipak, meni se danas najviše sviđa "Dramatic turn" i da ga jebeš.

Stvar "Change of Seasons" je suviše repetitivna/pretenciozna za moj ukus, od tih dugačkih stvari bolje mi leži "Octavarium". Stvari "Panic Attack" i "Breaking All Illusions" su superiorne u odnosu na te tri stvari sa FII, koje si naveo.

Ok, mogli bi sa ovim razlikama u mišljenju da teramo u nedogled, pa bolje da ovde stanem.

Bilo kako bilo, možemo da se složimo da DT ima veliki broj sjajnih stvari.

 

 

hahahaha, to to :D Mrzelo me da mu odgovorim, previse gluposti u jednom komentaru izreceno

 

Šefe, izvadi vatu iz ušiju, zbog nje lišavaš sebe puno sjajne muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Animacija amaterska, a o mjuzi nije kao da može da se stekne neki utisak kad ti od svake pesme puste po pet sekundi. Hajp doduše nije opao, pogledajte malo bolje komentare na youtube, blabbermouth, DTF, svi su u fazonu "batalite klipove, dajte pesme već jednom." Album se željno iščekuje i ljudi su totalno zapaljeni, nigde ne vidim hejt osim na yumetalu, kao i obično.

 

Za gubljenje ključne publike ne mogu da se složim, gledao sam Dream Theater više puta lajv i s vremena na vreme povedem spiku sa prisutnim oldschool fanovima koji ih prate od devedesetih.

 

Plus za konstataciju vezanu za A Dramatic turn of events. Izdržaće test vremena i biće smatran jednim od njihovih najboljih. Vala, ako je prvobitno hejtovani Train of though mogao da dostigne kult status, kako ne bi ADTOE. :da:

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se nadam da trolujete. Nikad necu da fanujem svaki album benda samo zato sto volim bend. ADToE je realno smejurija od albuma i tacno se vidi koliko zele da ostanu moderni, da se proseravaju, da guraju kao granice, a u stvari zvuce po malo od svakog benda koji im je predgrupa.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan album poslije SFaM nije dostigao kultni status. ToT je možda zadnji koji može da prođe kao kvalitetan DT album, ali daleko od toga da je kult.

Fair enoigh, bilo bi možda pametnije da se ograničim na svoje društvo. Meni lično Train of thought ne bi bio ni u prvih sedam, ali poslednjih godina upoznajem sve više ljudi koji se kunu u taj album i nazivaju ga čak i najboljim, što je vrlo uvrnuto s obzirom na to kako je album prvobitno prihvaćen. Moralo je da prođe neko vreme očigledno.

 

Neosporivo je da su Dream Theater uvek gledali da budu moderni (Awake, Train of thought, Black clouds and silver linings su meni najočigledniji primeri), ali zanimljivo, od svih albuma mi je Dramatic najmanje upečatljiv kao album na kojem se pomeraju granice i ide u korak sa vremenom. To je klasičan zvuk benda sa fokusom isključivo na pravljenju dobrih pesama, album zvuči kao da im ništa nije bilo važnije od toga.

 

Azal ima dobru pretpostavku što se tiče gomile segue numera, intro/outro momenti, a sad koliko će biti fillera i koliko će pokušaj biti usiljen, videćemo. :da:

 

Gledam opet ovaj trailer, da li je moguće da Steven Wilson može da ima onako maestralnu animaciju a Dream Theater izbacuje... ovo? Nije kao da očekujem Star Wars efekte, ali stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ce album biti pretrpan fillerom, into, outro, segue, zajebancije a da ce muzika generalno biti usiljen pokusaj povratka na neki pre six degrees zvuk.

 

tako mi se nekako cini cela prica

 

 

Citao sam da je zapravo svaka pesma pojedinacna scena za sebe i da nema segue momenata ili ako ima ima ih na 2-3 mesta, e sad videcemo ja se plasim da ce biti kako ti kazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam opet ovaj trailer, da li je moguće da Steven Wilson može da ima onako maestralnu animaciju a Dream Theater izbacuje... ovo? Nije kao da očekujem Star Wars efekte, ali stvarno...

 

Nije stvar u budzetu, kao sto citam mnoge komentare idiota u fazonu 'sta ocekujete pa nije to visokobudzetni film oni su muzicari'. Postavio si pitanje Steven Wilsona, stvar je samo da imas dovoljno opsteg likovnog obrazovanja i ukusa da znas koga da angazujes, profesionalce i obrazove umetnike i dizajnere. Vizuelni aspekt je veoma vazan i uopste imati predstavu o tome, sto ocigledno niko u DT nema. Uvek su tezili ka kicu i imas milion primera mnogo manjih bendova koji imaju hiljadu puta bolji vizuelni identitet. Ocigledno su seljaci to je pravi odgovor a Steven Wilson je oduvek bio potpuno drugi univerzum sto se tice toga, nije upredivo sa ovim djubretom.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kao da su im animacije oduvek krš, doduše. Gledali smo poslednjih par turneja, dosta su se popravili po pitanju vizuelnih efekata, pogotovo kada su promovisali self titled album. Ovo je stravičan korak unazad, nadam se da će ozbiljno dovesti stvari u red kada krene turneja, jer ako ovo bude išlo na video bimovima... Šta reći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije problem ovaj koncept koliko mi je problematicna cela vizuelna prezentacija koje je blago reci amaterska pocevsi od one web stranice koja je uzasno arhaicna i lose uradjena sa onim naivnim ilustracijama likova pa sve do ovog trailera. Sve je previse narativno i bukvalno, estetika nije usaglasena, ne znam sta im je uopste trebalo ovo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...