Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Petrući je tu tatica, ali jebi ga, ode čoek bespovratno u kurac.

Jeste. Portnoy ims sluh klasčnog prog metalca, zna šta se očekuje. šta je novo i kako da stvori dobra ritam. Petrucci je vutruoz, ali nema feeling, kao ni većina takvih, sa par izuzetaka. Zato bez Portnoya bend puši, srozava se na rang ispod proseka. Samo je pitanje vremena kad će se utopiti u more prog albima koji izlaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dramatic i Astonishing za petama klasicima iz devedesetih. Monstrum bio, monstrum ostao.

 

Nedavno mi je stigla Lifting shadows poštom od ortaka (sjajna biografija benda za one koji ne znaju), i što je više čitam, to mi se više slušaju stare stvari. A onda napravim prelaz i pustim recimo Bridges in the sky, Outcry, A New beginning, Ravenskil ili ko zna šta sve još. To je i dalje to. :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih dana preslusavam stare albume i razmisljam koji je ovo jebeni MONSTRUM od benda bio. Diskografija iz 90ih rame uz rame sa diskografijom bilo kojeg benda ikad. Magija.

Moracu da preslusam zadnja 3 albuma opet da se vratim u realnost.

diskografija iz 90tih>>svaki bend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Mejtom, licno ja povlacim granicu kod Train of Thought, na par sledecih albuma se nasla i po koja dobra pesma ali i to je stalo.

Ajd kao na Ryche temi:

 

Images (naj prog album svih vremena) > Metropolis pt 2 > Awake > When dream and day unite > Falling into infinity > Train of thought > Six degrees.

 

Honorable mention naravno za Change of seasons EP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Awake

2. Images and Words

3. A Change Of Seasons

3. Falling Into Infinity

4. When Dream and Day Unite

5. Metropolis Pt. 2

6. Live at the Marquee :D

 

uglavio bih i oba LTE ispred WDADU

 

6 Degrees nisam pustio otkad je izasao, ostalo sve smece.

 

jako sam se lozio na Metropolis kad je izasao i znam dan danas ceo album napamet ali iz ove perspektive kad slusas danasnje, vrlo je jasno da je to kreativni beginning of the end i pocetak njihovog "aj da zadovoljimo zatucane fanove i da dovedemo mladju publiku" fazona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče, kreativni vrhunac benda. Ima par dionica za koje mogu da kažem da nijesu savršene, ali to je sve.

 

Dakle:

 

1. Metropolis

2. Images/Awake, kako kad.

 

4. A Change of Seasons (ako bi se gledala samo pjesma, vrlo vjerovatno da bi bio prvi).

5. Falling Into Infinity

6. Train of Thought

7. When Dream and Day Unite

8. Six Degrees

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Images

2. Awake

3. Change of Seasons

4. Metropolis

5. Six Degrees

6. When Dream and Day Unite (vrv bi bio fazon drugi da LaBrie peva).

 

ToT mi je ok, Octavarium mi je ok, ima po par pesama proberem ... Poslednji album gde sam probrao jednu ili dve pesme je Dark clouds and Silver Linings, i to samo zato sto sam slusao album na silu i nesto se lozio na klavijature, inace bi i to zabatalio :haha: Ovo posle, ni jednu pesmu ne slusam nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako sam se lozio na Metropolis kad je izasao i znam dan danas ceo album napamet ali iz ove perspektive kad slusas danasnje, vrlo je jasno da je to kreativni beginning of the end i pocetak njihovog "aj da zadovoljimo zatucane fanove i da dovedemo mladju publiku" fazona

 

Odakle ti to misljenje? Ja sam bas kontao da je album universally praised kao jedan od njihovih vrhunaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jeste i uvek ce biti. ali je album vise prog lozana nego umece po meni kad sad posmatram.

 

bez da se lazemo, sekao sam vene, gledao sam ih dvaput na ovoj turneji.

 

ali ovako kad gledas, dosta je by the book prog. fazon zasrali smo sa FII aj da se vratimo na pravi sablonski put da ne moze nijedan fan da nam zameri.

 

ali bar meni kad pogledam ovako sa distance, svasta je tu bezveze. ruddess gnjavi, through her eyes pink floyd za siromasne, home lozimo se na tool, koncept je realno jako glup i nategnut.

 

nemam nikakav problem da ga slusam, ali imam osecaj da su snimili FII 2 umesto njega, danas bi mozda i bili slusljiv bend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su snimili FII 2, raspali bi se. Fakat.

 

Inače, ja ću da probam da rangiram kompletnu diskografiju:

 

Scenes from a memory

Images and words

Awake

A Dramatic turn of events

The Astonishing

Six degrees of inner turbulence

Systematic chaos

Black clouds and silver linings

Train of thought

Octavarium

Dream Theater

When dream and day unite

Falling into infinity

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno bih voleo da diskutujem uzivo sa nekim da mi objasni zbog cega se sece na poslednja 3 DT albuma. Al ono bez zajebancije. Sa kim god sam pricao, nikom zivom se to nije dopalo osim ovde Totejmalendu. Uopste ne kapiram sta je u tim albumima wow osim tehnikalija? Pa cak i tehnikalije su tako nespretno uklopljene da umeju da udave nenormalno ... Jebote, pa cak i Octavarium je bolji od ta tri albuma zajedno, da ne pominjem sve pre Oct ...

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...